Hoogeweg afgesloten voor doorgaand autoverkeer V r\ 1) 14e editie rommelmarkt Werkendelslaan Claartje schrijft boek over reizen met kinderen Amerikaans jeugdorkest op bezoek in Heiloo 14 KORTOM Tabletcafé Studenten Crejat exposeren in Witte Kerk UITKIJKPOST 5 JUNI 2019 Claartje Schouten (links) en Ilona Annema. Foto: Christel Verschuren HEILOO - 'Van Terschelling tot Timboektoe, 25x met je kind op avontuur', luidt de titel van het boek dat dorpsgenote Claartje Schouten heeft gecreëerd. Afgelopen zondag was de feeste lijke boekpresentatie. Samen met haar compagnon Ilona Annema bundelde Claartje 25 inspirerende verhalen van ouders die met hun kroost een onvergete lijke reis maakten. Van rijden met de bakfiets door Kopenhagen tot wildkamperen tussen de Big Five in Botswana. Zelf schreef Claartje, moeder van Keet (2) en Willem (bijna 1), drie verhalen: IJsland, Zweden en Japan. Heilooër Niels Haring schreef het verhaal over Schotland waar hij samen met zijn partner Mariska Zoon en zoon Mees een camperreis maakte. Het boek wil reislustige ouders laten zien hoe tof het reizen met kinderen is én biedt volop inspiratie, praktische tips, handige reisroutes en tot de verbeelding sprekende anekdotes. Claartje: "Je wordt echt even mee genomen in de oprechte ervaringen van de gezinnen en voelt onmid dellijk van welke reis je hart snel ler gaat kloppen. Er is alleen één nadeel: het werkt nogal verslavend." Van Terschelling tot Timboektoe is te koop bij alle grote boekhan dels waaronder Bruna Heiloo. Claartje is te volgen via Instagram @claarwasdaar.nl. HEILOO - Vanaf vrijdag 7 juni is de Hoogeweg afgesloten voor doorgaand autoverkeer. Er worden palen geplaatst op de Hoogeweg - vanaf de Zevenhuizerlaan - om sluip- verkeer tegen te gaan en om de Hoogeweg als belangrijke fietsverbinding te ontlasten. Deze maatregel geldt alleen tijdens de afsluiting van de Vennewatersweg, door de werk zaamheden aan de spooronder- doorgang. Verkeersmaatregelen afsluiting Vennewatersweg Sinds 18 maart 2019 is de Vennewatersweg afgesloten voor de bouw van de spooronderdoor- gang. Door de afsluiting van de Vennewatersweg rijdt er meer ver keer over andere wegen in Heiloo. Begin 2018 heeft de gemeente HEILOO - Van 3 tot en met 5 juli komt er een Amerikaans jeugd orkest naar Heiloo. Het jeugd orkest maakt deel uit van een internationaal uitwisselings programma, het Blue Lake Fine Arts Camp uit Michigan (VS). Deze organisatie probeert via de universele taal van muziek en dans, vrede en begrip in de wereld te bevorderen. Hiervoor organiseert Blue Lake jaarlijks een zomerkamp voor talentvolle jongeren, die tijdens hun verblijf deelnemen aan een intensieve repetitieperiode. Na dit zomerkamp kunnen jongeren zich inschrijven om deel te nemen aan een internationaal uitwisselingspro gramma in Europa. Via een strenge selectie worden daarna enkele jeugdorkesten samengesteld, die een reis door Europa gaan maken. Een van die orkesten bezoekt op uitnodiging van Eensgezindheid Heiloo. Uitwisselingsprogramma Naast muziek maken is het doel van dit uitwisselingsprogramma ook vooral dat contacten worden gelegd met lokale bewoners van een dorp, stad of gemeente waar het orkest zal verblijven. Zo maak je kennis met elkaars cultuur en manier van leven. Om die uitwisseling te bevor deren worden gastgezinnen gezocht waar de jeugdleden en begeleiders zullen verblijven. Van gastgezin nen wordt gevraagd 2 of 3 jongeren HEILOO - Traditiegetrouw wordt op Vaderdag, dit jaar op zondag 16 juni, de rommel markt van de Werkendelslaan gehouden. Er was dit jaar overweldigend veel interesse voor een plekje op de markt en we hebben zelfs men sen moeten teleurstellen. Komt u ook naar leuke koopjes struinen? Voor zowel volwassenen als kin deren is er veel aanbod van mooie gesprekken gevoerd met bewo nersverenigingen en bedrijven over te nemen verkeersmaatre gelen. Deze maatregelen zijn er voor de veiligheid in de Kerkelaan, Stationsweg, Zevenhuizerlaan en de Hoogeweg tijdens de afslui ting van de Vennewatersweg. Het college heeft naar aanleiding hiervan en in afstemming met de Maatschappelijke Denktank in februari 2018 besloten tot een aan tal maatregelen om het verkeer in Heiloo in goede banen te leiden tij dens de afsluiting. Een aantal maatregelen is vorig jaar al uitgevoerd, zoals de ver smallingen in de Zevenhuizerlaan en Stationsweg, en de brede fietsstroken in de Kerkelaan. Nu de werkzaamheden aan de Hoogeweg zijn afgerond, wordt de Hoogeweg tijdelijk afgesloten voor onderdak te bieden en maaltijden te verzorgen en waar nodig te zorgen voor vervoer naar de centrale ver zamelplaats (Cultuurkoepel). Het gaat om twee nachten; het orkest komt woensdagavond aan in Heiloo en vliegt vrijdagnacht terug naar de Verenigde Staten. Educatief en muzikaal programma Na de ontvangst op woensdag avond kunnen de gastouders don derdag met hun gasten iets leuks te ondernemen, bijvoorbeeld een uit stapje naar toeristische trekpleisters in de omgeving van Heiloo. Voor de gasten voor wie de gastouders geen tijd hebben voor een uitstapje, wordt er een leuk programma geor ganiseerd. Op donderdagavond is spullen. Dit jaar heeft de markt ook overheerlijke aardbeien, pannen koeken, een springkussen, popcorn en schminken. Ook hebben we een gezellige vernieuwde koffiebar zodat u gezellig kunt bijkletsen met bekenden die u tegenkomt. U bent vanaf 10.00 uur van harte welkom om te komen kijken en kopen. De markt eindigt om 15.00 uur. doorgaand autoverkeer. Hoogeweg als fietsverbinding De Hoogeweg is een belang rijke fietsverbinding met veel (schoolgaande) fietsers. Voor fiet sers sluiten wij de Hoogeweg niet af. Het blijft mogelijk om zowel vanaf de Zevenhuizerlaan en de Vennewatersweg de Hoogeweg in te fietsen. Plaatsen palen op de Hoogeweg Op vrijdag 7 juni worden de klappaal en meerdere afzetpalen geplaatst ter hoogte van de krui sing Zevenhuizerlaan - Hoogeweg. Zo wordt voorkomen dat het autoverkeer vanaf de Zeven- huizerlaan de Hoogeweg in kan rijden. De Hoogeweg is met de auto alleen te bereiken via de Vennewatersweg. er een gezamenlijke repetitie met het jeugdorkest en het gastorkest Eensgezindheid. Vrijdagmiddag is er ruimte om een educatief program ma te verzorgen voor basisschool leerlingen. Afscheidsconcert Op vrijdag 5 juli wordt het bezoek afgesloten met een afscheidscon cert voor de gastouders en overige belangstellenden door het jeugdor kest in de Cultuurkoepel te Heiloo. Tickets 5,- p.p.) voor dit con cert zijn te verkrijgen op vrijdag 5 juli 2019 vanaf 19.00 uur aan de zaal de Cultuurkoepel, online via Cultuurkoepelheiloo.nl of te reser veren via www.mv-eensgezindheid. nl. HEILOO - Op vrijdag 7 juni is er van 10.30 - 12.00 uur een Tabletcafé in Bibliotheek Heiloo. U kunt er ontdekken hoe u de tablet of smartphone slim gebruikt (Android, Apple of Windows). Samen met andere gebruikers kunt u apps uitwisse len en tips en trucs delen. Let op: het Tabletcafé is geen cursus, u hoeft zich niet aan te melden en u kunt altijd zo aanschuiven. Neemt u gerust uw eigen tablet mee! De toegang is gratis, koffie en thee kosten 1,-. HEILOO - In het pinksterweekend exposeren studenten van het Academisch Atelier van Crejat in de Witte Kerk. Het zijn stu denten die al een langere tijd bezig zijn met het zoeken naar een eigen vorm in de beeldtaal, zowel in ruimtelijk werk als in vlak werk. Een zeer diverse tentoonstelling van keramiek, col lagetechnieken, mixed media, tekeningen en schilderijen. Onderwerpen zijn bijvoorbeeld innerlijk zelfportret, de vrouw in de maatschappij, verval, geboortegrond. Zaterdag 8 en zondag 9 juni van 11.00 - 16.00 uur in de Witte Kerk in Heiloo. Aangeleverde foto Amerikaans jeugdorkest. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 14