Paardrijden bij Stichting Paardrijden Gehandicapten 't Ros Beyaert Informatieavond Centrum Oosterwal Online platform eenzame jongeren Djazz 2 imprezz danst terug in de tijd! i cent en REGIO 16 centrum oosterwal Aan de hand van beeldmateriaal worden verschillende cosmetische ingrepen besproken. Wat kun je ver- Tekort Lezing over homeopathie UITKIJKPOST 5 JUNI 2019 Voorlichtingsavond over cosmetische chirurgie. Foto: Bas Oosterwal ALKMAAR - Centrum Ooster wal, de huid- en spataderspe cialist, organiseert regelmatig informatieavonden. Donderdag 13 juni wordt door plastisch chi rurg dr. Robert Kanhai voorlich ting gegeven over cosmetische chirurgie. wachten van een ooglidcorrectie, wat is een wenkbrauwlift precies, hoe gaat een facelift in zijn werk en wat is er mogelijk met lipofil- ling? Deze en andere vragen zul len aan bod komen. Na afloop is er gelegenheid om vragen te stellen. Tijd: 19.00 tot 20.30 uur. Locatie: Comeniusstraat 3 te Alkmaar. Toegang is gratis, wel graag aanmel den via 072-5157744 of de site www. centrum-oosterwal.nl. REGIO - Als je weleens op een paard hebt gezeten, ken je het gevoel om je helemaal vrij te voelen en de wereld vanuit een ander oogpunt te zien. Je kunt je problemen en beslommerin gen even vergeten. Voor ruiters met een lichamelijke of geeste lijke beperking geldt dit des te meer. Behalve dat paardrijden pure ont spanning is voor de geest, hebben gehandicapte ruiters er vaak licha melijk profijt van. Denk bijvoor beeld aan een betere zithouding, een betere balans en coördinatie en een beter gebruik van bepaalde spieren. Zo is vastgesteld dat tijdens paardrijden spierspasmen opvallend kunnen verminderen. Tel daarbij op het positieve effect van het intensie ve contact met de paarden en paard rijden wordt juist voor mensen met een beperking zeer de moeite van het proberen waard! Geen mens is hetzelfde en ook geen beperking is hetzelfde. Daarom is begeleiding op maat erg belang rijk. Het bestuur van Stichting Paardrijden Gehandicapten 't Ros Beyaert bestaat uit twee professio nele instructrices en een fysiothera peut. Samen bekijken zij voor iedere ruiter met een beperking de moge lijkheden. Dit heeft er onder andere toe geleid, dat t Ros Beyaert over speciale materialen beschikt. Denk hierbij aan aangepaste zadels en teugels, ritmekralenkettingen, picto grammen en een speciale lift waar mee de ruiters kunnen opstijgen en afstappen. klaar. Zij maken de paarden klaar voor de lessen, maar assisteren de ruiters ook bij het opstijgen en afstappen. Daarnaast bieden zij tij dens en na de lessen een helpende hand. In sommige gevallen nemen de vrijwilligers plaats achter de rui ter op het paard om bijvoorbeeld te helpen met rechtop zitten. Zo genieten de ruiters maximaal en op de juiste wijze van hun les. Het mag duidelijk zijn, Stichting Paardrijden Gehandicapten 't Ros Beyaert kan niet zonder vrijwilligers. Sterker nog, de stichting draait volledig op vrijwillige inzet. De instructrices, paardenverzorgers, begeleiders en bestuursleden werken allemaal op vrijwillige basis. Op dit moment heeft 't Ros Beyaert door verschillende oorza ken te kampen met een acuut tekort aan vrijwilligers. De stichting is naarstig op zoek naar o.a. bestuurs leden, boekhoudkundige hulp, bege leiders die voor, tijdens en na de lessen kunnen helpen, hulp op het gebied van marketing, promotie en organisatie, wetgeving en media en iemand met gedegen kennis van de sociale media. Oproep Bent u, of kent u, iemand die graag deel uit wil maken van het enthousiaste vrijwilligers- team van Stichting Paardrijden Gehandicapten 't Ros Beyaert, laat het ons dan weten. Vertel vooral ook verder dat de Stichting drin gend op zoek is naar vrijwilligers. Contact via mail: spg.t.ros. beyaert@gmail.com, of meer infor matie www.t-ros-beyaert.nl. De ruiters van Stichting Paardrijden Gehandicapten 't Ros Beyaert rijden elke week een half uur. Tijdens deze lessen staat er een groep enthousiaste vrijwilligers HEILOO - Zondag 2 juni heb ben alle dansgroepen van dans school Djazz 2 imprezz, onder leiding van Willy Könst, hun eindvoorstelling 'Back in time' in De Beun gedanst. Het thema was de tijdlijn van de geschiede nis van 0 tot nu. De show werd geopend door een dans op 'One day'. Alle groepen dansten een deel van dit nummer. De jongste danseressen namen het publiek daarna, onder leiding van Lotte en Flora, mee terug in de tijd. Het showteam knalde vervolgens van het toneel met hun krachtige dans op 'Survivor'. Een voor een kwamen alle tien tijdvakken van de geschiedenis voorbij. Elke leef tijdsgroep liet zijn eigen kwaliteiten zien. Van samen genieten tot tech nisch zware en strak uitgevoerde dansen. De meiden van groep 3-4 straalden maximaal plezier uit. Zij zongen en lachten enthousiast tij dens het uitvoeren van hun dan- sen. De grote groep danseressen van het voortgezet onderwijs heeft laten zien hoe gaaf het eruitziet als zoveel mensen precies tegelijk dansen. Groep 5-6-7 liet zien hoe belangrijk samenwerken is bin nen de teamsport van het dansen. Samen lukt alles! De danseressen van groep 8 en de brugklas zorgden ervoor dat iedereen onder de indruk was van hun dans op 'This is war'. Twee groepen moderne dans, onder leiding van Iyon van Brummelen, lieten mooie technieken en emotie zien terwijl zij al dansend de tekst van de nummers uitbeeldden. De liedjes, showkleding en ach tergronden waren allemaal aange past aan het thema en maakten de show tot een mooi geheel. De show werd afgesloten met de einddans 'Into the future' waar alle ruim 100 danseressen aan meededen. Het publiek was laaiend enthousiast en de eindshow was een prachtige afsluiting van het dansseizoen. REGIO - Sinds een paar maan den is Noord-Holland een mooi initiatief voor jongeren rijker: www.you-ontmoeten.nl. Het is een platform waar (eenzame) jongeren op een hele laagdrem pelige manier met elkaar in con tact kunnen komen. In Noord-Holland ervaart een heel groot percentage van de jongeren eenzaamheid. De meeste jongeren durven er niet mee naar buiten te komen en zonderen zich af. Dit plat form helpt jongeren om makkelijk contact te maken met gelijkgestem den. www.you-ontmoeten.nl is een initiatief van Siona Oosterkamp. Zij heeft als tiener eenzaamheid erva ren, weet hoe het voelt om buiten gesloten te worden en is vanuit haar eigen ervaring deze website gestart. Siona: "Ik heb een platform ont wikkeld op basis van mijn behoefte van vroeger. Iedereen wil in contact zijn met leeftijdsgenoten, leuke din gen kunnen doen en vriendschap opbouwen. Mijn platform voorziet daarin want daarmee worden jonge ren met elkaar in contact gebracht. Contact maken kan via de chat, via wekelijkse wandelingen en ik orga niseer maandelijks kleinschalige uitjes. Op mijn site staan alle moge lijkheden en uitjes vermeld." Zo fijn als jongeren met gelijkgestemden in contact kunnen komen. Laat die gezellige zomer maar komen! Via het online platform www.you-ontmoeten.nl kun je gemakke lijk in contact komen met andere jongeren. Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - In het Woensdagochtend-café van 12 juni houdt Frans Peeters deel 3 van zijn lezin gen rondom homeopathie. Hoe verloopt het home opathisch genezingsproces en welke oorzaken kun nen de klachten verklaren? Hierbij wordt overigens uitdrukkelijk vermeld dat zelfmedicatie in ernstige gevallen nooit de rol van de huisarts kan en mag overnemen. Belangstellenden kunnen een e-mail sturen naar fbpeet02@gmail.com met het verzoek het cursusmateriaal per mail toegestuurd te krijgen. Zij kunnen het dan uitgeprint meenemen naar de lezing. Benieuwd? Van harte welkom op woensdag 12 juni van 10.30 tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. Koffie/thee 1 euro, de lezing/workshop is gratis! In De Beun dansten de dansgroepen van Djazz 2 imprezz hun eindvoorstelling 'Back in time'. Foto: Alfred Roszbach Enthousiaste vrijwilligers bieden voor, tijdens en na de lessen een helpende hand. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 16