Zussen Hetty en Ans Pirovano eind juni op de Atelierroute "Creëer eerst sfeer, dan komt er vanzelf meer! Workshop lezing zigeunerdans NIENKE BEENHAKKER 10 VEAGEN AAN... 3 Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijkpost.nl. Vervolg van de voorpagina: Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitkijkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. Het Oud-Standing Zomerprogramma: Uitkijkpost Voetbalpool UITKIJKPOST 5 JUNI 2019 HEILOO - De Kunstparade Heiloo vindt dit jaar plaats op 28, 29 en 30 juni in de Cultuurkoepel, het gemeente huis, de bibliotheek, het PCC, en op nog een aantal locaties. Vanaf het begin, een jaar of tien geleden, doet Hetty Pirovano al mee met de Atelierroute. rijk. Omdat ze het als een uitdaging ging zien om af en toe rondom te werken is ze later ook succesvol gaan beeldhouwen. Ze heeft inmid dels op heel veel plaatsen geëx poseerd. Haar zus Ans Pirovano is besmet met een vergelijkbaar creatief virus, ook zij schildert en beeldhouwt. Met de aanstaande Kunstparade eind juni exposeert ze haar werk in een ruimte naast het atelier van Hetty. Beiden vinden het leuk als velen komen kijken. Nog steeds vindt ze het enig om eind juni de gele evenementvlag van de Kunstparade te plaatsen en alle geïnteresseerden te ontvangen in haar atelier. Hetty bewoont aan de Heerenweg een pand waar een fors aantal aan trekkelijke kunstuitingen van eigen hand een plaats hebben gekregen. Het gebeurt regelmatig dat passan ten gecharmeerd zijn van een beeld dat ze in de tuin zien staan. Ze vindt het dan altijd leuk om belangstellen den rond te leiden tussen haar kunst en het is natuurlijk fantastisch wan neer sommige bezoekers dan ook nog een beeldje of schilderij kopen. Hetty Pirovano is geboren in Heiloo en groeide hier ook op, samen met drie zusjes. Ze zat als jong meisje vaak en met plezier te tekenen, en het was niet meer dan logisch dat ze besloot te gaan schil deren. Haar leerroute liep via diver se kunstschilders. Haar werk is heel divers: figuratief, impressionistisch, abstract, maar altijd bijzonder kleur- Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd opeen waterloos j offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Zijn mooiste herinneringen heeft hij aan de schoolkampen naar Texel. "Door weer en wind op de fiets van Alkmaar naar Texel. Ik beloofde mijn leerlingen altijd dat als we in Petten waren, zij een patatje van me kregen." Een minder leuke kant van het onderwijs is de hoeveelheid admi nistratie naast het lesgeven. In het team van de Willibrordschool is hij de enige man. Het team bestaat uit zo'n 15 leerkrachten. "Je hoort van de kinderen dat ze het erg leuk vin den om een keer een meester voor de klas te hebben." De kinderen van groep 6 wil len allemaal wel iets vertellen over meester Ger. "De beste meester ever," zegt Joep (10). Isabelle (10): "Meester is heel erg sportief en kan goed voetballen. Hij doet altijd mee met spelletjes." Verder vertellen de leerlingen dat meester erg goed kan toneelspelen en voorlezen. En in de pauze mogen ze kijken naar 'Mister Bean' en dansen ze met 'Just Dance'. Na zijn pensioen wil Ger blijven toneelspelen. Hij speelt bij toneel groep 'Spiegel' in Egmond. Ook is er dan tijd voor reizen en sporten. "Ik neem weer een abonnement op een krant en ga een mountainbike kopen. Dan ga ik een stuk rijden op het strand en genieten van een cap puccino." Tekst: Erika Dekker-de Groot 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in het ziekenhuis in Alkmaar en ik ben getogen op de Zevenhuizerlaan in Heiloo. In ditzelfde huis woon ik nog steeds heel gezellig met mijn ouders en zusjes. 2. Van welke kleine dingen word je blij? Ik kan heel blij worden van heel veel dingen. Zoals lekker sushi eten met mijn vriend of gezellig wat drinken met vrienden en vrien dinnen. Maar ook van een spannende actiefilm of een leuk boek kan ik heel blij worden. 3. Welk maatschappelijk probleem raakt je? Ik vind het heel erg dat er op straat zoveel afval ligt. Het is niet nodig en gewoon zonde van het milieu. Ik denk dat meer prullen bakken op straat al zullen helpen! 4. Wanneer heb je voor het laatst gehuild? In de bioscoop bij de film Avengers Endgame. Ik ben niet echt een persoon die huilt bij films, maar dit was toch wel heel zielig. (spoiler) Een favoriet personage van mij ging dood en dat deed toch meer met mij dan ik had verwacht. 5. De persoonlijke vraag van Bart Hoogcarspel: "Wat is voor jou de verbinding tussen je studie en werken bij Ekoplaza?" Tijdens mijn studie Media en Redactie heb ik met veel plezier bij Ekoplaza in Heiloo gewerkt. Elke zaterdag heb je mij kunnen vinden achter de kassa. Ik heb hier veel geleerd en heb ook veel inspiratie weten te halen uit de vormgeving van het Lekker (W) eten tijdschrift waar ik af en toe toch even stiekem in keek als er niemand in de winkel was. Ik geef de tien vragen door aan Michael Liefting. Mijn persoonlijke vraag aan Michael is: "Wat maakt het wonen in Heiloo zo leuk voor jou?" Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Mena Leila Kilani neemt u mee in de wereld van de zigeuners. U krijgt een kleine lezing en leert basispassen en handgebaren van de diverse stij len van zigeunerdans. Zigeuners over de hele wereld hebben een leven vol pijn en vreug de. Dat zie je terug in hun dans. U gaat mee op reis door India, Andalusië en het Ottomaanse Rijk en eindigt om het kampvuur met tamboerijnen in Roemenië. Wanneer? 10 juni van 10.00 tot 12.30 uur in Theeschenkerij De Trog. 7,50 p.p. incl. koffie en thee. Meedoen? info@verhalenkamerwillibrordus.nl of bel 06-22795336. HEILOO - Over een paar dagen gaat het WK vrouwenvoetbal 2019 van start. In samenwerking met HSV en de Foresters organi seert Uitkijkpost een voetbalpool voor het WK vrouwenvoetbal. Een voetbalpool alleen voor vrouwen, met een prijzenpakket speciaal voor vrouwen. Meld je aan via de banner op www. uitkijkpost.nl, voorspel de uit slagen of kies voor snel invullen. Trommel vooral je vriendinnen, zus, nicht, buurvrouw, moeder, oma of tante(s) op, want hoe meer bekenden er meedoen, hoe leuker het wordt. De oranje leeu winnen zijn er klaar voor, jij ook? Hetty Pirovano vindt het erg leuk om belangstellenden rond te leiden tussen haar kunstwerken. Aangeleverde foto Mena Leila Kilani. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3