Volle zalen en applaus voor SHReK Brouwerij Egmond Buitenspeeldag COLUMN BEDRIJF BELICHT viert verjaardag met BierX! 5 had de lachers op zijn hand. De kin deren speelden verschillende rollen, wat in de voorbereiding veel inle- vingsgevoel vroeg, maar ze hebben er met z'n allen, onder leiding van Sophie van Hecke, iets schitterends van gemaakt! Geschiedenis Hockeyvader voorspelt WK vrouwenvoetbal via voetbalpool Michiel Ullers UITKIJKPOST 5 JUNI 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Afgelopen week end speelde musicalvereniging De Hanswij ckers voor volle zalen de hilarische voorstelling SHReK. Het verhaal waarbij Shrek prinses Fiona uit de toren moet bevrijden om zijn moeras weer terug te krijgen werd neer gezet door 27 spelers in de leef tijd van 12 tot 18 jaar. Shrek (Twan Bosschaart) gaat samen met Ezel (Richannel Wesker) op pad waarbij Ezel erg zijn best doet om vrienden te worden met Shrek. Aangekomen bij de toren moeten ze eerst de Draak (Lisa Hoogstadt) verslaan om bij prinses Fiona (Tessa Overdijk) te kunnen komen. Heer Farquaad (Cas van de Langenberg) heeft zijn eigen redenen om ook met prinses Fiona te willen trouwen, maar zoals in ieder sprookje loopt het goed af en leefden ze uiteindelijk nog lang en gelukkig! De voorstelling viel op door de vele goede zangpartijen en Ezel die de hele zaal aan het lachen kreeg. Ook Heer Farquaad, die de hele voorstelling op zijn knieën liep, Ben je tussen de 12 en 18 jaar en wil jij volgend jaar ook op het toneel staan met De Hanswijckers? Dan kun je je via de website www.hanswijckers.nl aanmelden voor de open les en de audities. Bert Niesten (links) en Nico Kaptein. Aangeleverde foto Brouwerij Egmond B.V. Weg over de Bisschop 1B 1934 CS Egmond aan den Hoef info@brouwerijegmond.nl Tel.: 072-3030404 EGMOND AAN DEN HOEF - Het Egmondse abdijbier Sancti Adalberti bestaat tien jaar. Daarom ontwikkelde de jarige Brouwerij Egmond het abdijbier Bier 10 (X!). Kopers vieren de verjaardag van de brouwerij hierdoor op gepaste wijze mee. Op 13 juli wordt een nieuwe legende geboren. De brouwer uit Egmond aan den Hoef vervoert dan de Egmondse quadrupel X! per boot naar het haven tje in Egmond-Binnen. Daarna brengen de kopers de gecertificeerde en op naam gestelde flessen bier naar de kelder van de Abdij van Egmond-Binnen, samen met Benedictijner monniken. Hier zullen de flessen een jaar rijpen voor ze verder naar de eigenaren gaan, vertelt Bert Niesten van de brou werij. X! is een zwaar bovengistend bier (quadrupel), heeft een alcoholper centage van 10% en kost 10 euro. De receptuur is gebaseerd op oude recep ten en de bereidingswijze komt overeen met die van de vroegere abdijen. Dat geldt overigens ook voor alle andere bieren van de brouwer. Naast het nieuwe biertje is er een jubileumboek te koop met verhalen en foto's over de totstandkoming van de brouwerij. X! en het boek zijn online te bestellen. Lekker en duurzaam Naast kwaliteit en goede smaak staat duurzaamheid voorop. Sancti Adalberti Abdijbier bevat granen van biologische teelt en is skal gecer tificeerd. Niesten: "Bij de teelt ervan zijn geen meststoffen en dergelijke gebruikt. Verder gebruikt de biologische geitenboerderij De Klompenhoeve het restproduct bostel als voer voor de geiten. We gooien dus niks weg." Daarnaast heeft de brouwer mensen met een achterstand tot de arbeids markt in dienst. "Zij kunnen zich hier goed ontplooien en wij begeleiden deze mensen graag. Sommigen van ons hebben een zorgachtergrond." Het idee voor het Egmondse abdijbier ontstond tien jaar geleden tijdens het lopen van de historische wandeling het Monnikenpad door de Egmonden, met langs de route onder andere de Abdij van Egmond-Binnen. Niesten: "Abdijbier uit Egmond bestond nog niet." De brouwer produceert het abdij bier sinds 2009. Eerst in brouwerij de Prael in Amsterdam en later in een brouwerij in Lochristi (België). Sinds februari 2018 wordt het bier gebrou wen in de eigen brouwerij in Egmond. Een lokaal initiatief, door Egmonders op poten gezet. Peter Lassooij, die 1 juni als bestuurder afscheid nam van de brouwerij, was een van de bedenkers van het project, samen met mede oprichters brouwmeester Albert Hofman, Peter Klumpenaar (ook hij nam op 1 juni afscheid) en Nico Kaptein. Ook 25 vrijwilligers zijn onmisbaar voor de bedrijfsvoering, benadrukt Niesten. "Voor hen is de brouwerij een inspirerende omgeving en een ontmoetingsplek." De brouwerij is op vrij dag, zaterdag en zondag van 16.00 tot 19.00 uur geopend, dan vinden in het proeflokaal proeverijen plaats. Voor meer informatie over het jubileumbier, zie www.brouwerijegmond.nl. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - Woensdag 12 juni is het Buitenspeeldag in heel Nederland. Een mooie gele genheid om kennis te maken met het buitenspeelgoed van Bibliotheek Heiloo! Vanaf 14.00 uur staan alle skelters, loopfietsen en skippyballen klaar op het parkeerterrein van Rozing, naast de bibliotheek. En er is meer: het wekelijks voorlezen om 14.30 uur doen we buiten én er is te gekke, extra grote bellenblaas. De Buitenspeeldag eindigt om 17.00 uur, maar je kunt het leukste speel goed lenen om thuis mee verder te spelen. Op deze dag leen je twee buitenspeelmaterialen voor de prijs van één. Aangeleverde foto Het gaat bijna beginnen, het WK voetbal voor vrouwen. Op 7 juni start dit sportevenement en het wordt zelfs live uitgezonden door de NOS. Kortom, het wordt tijd dat ook Hockeyvader zich erin gaat verdiepen. Kijk, van vrouwenhockey weten we alles. Olympisch goud, WK-titels en Eva de Goede. En voor heen natuurlijk Maartje Paumen, Fatima Moreira de Melo en Ellen Hoog. Naast zeer goede hockeysters ook aardig om te zien. Charmant, sportief en altijd welbespraakt bij interviews zonder 'perschefs' of ingestudeerde antwoorden en ze kij ken de interviewer gewoon aan. Maar hoe zit dat eigenlijk bij vrou wenvoetbal? Om eerlijk te zijn moet ik even denken voordat de namen van Lieke Martens en Vivianne Miedema me te binnen schieten. Maar veel verder kom ik niet. En wie is de coach eigenlijk? Deed Michel Kreek niet iets met vrouwen voetbal? Zodra ik me erin verdiep kom ik steeds meer tegen. YouTube-video's met mooie goals, transfers naar clubs zoals Arsenal en interviews met speelsters. Vrouwenvoetbal heeft net zoals andere sporten een eigen gezicht, maar opvallend is wel dat het toch op mannenvoetbal lijkt met tijdrekken, onnodig vallen en dezelfde zinloze interviews. En dan het tenue. Een vormloos afgietsel van mannenvoetbalkleding. Kan dat niet anders? Wat dat betreft lopen andere 'vrouwensporten' zoals hoc key en tennis mijlen voor. Kijk maar eens naar Roland Garros waar de vrouwen de show stelen qua spel, spanning, outfit en uitstraling. Daarentegen is vrouwenvoetbal eigenlijk veel leuker om naar te kijken. Veel voetbal, minder gezeur, gedoe en testosteron. En.ze win nen of maken in ieder geval kans om te winnen. Kortom, ik ben er klaar voor en vul enthousiast de voetbalpool van Uitkijkpost in, met Nederland als winnaar uiteraard. Loes, Lize, Sari, Dominique, Merel, Kika, Stefanie, Danique, Desiree, Liza, Anouk, Danielle, Jackie, Inessa, Victoria, Jill, Sherida, Lineth, Ellen, Renate, Lieke, Vivianne en Shaniceveel succes! Musicalvereniging De Hanswijckers heeft met SHReK een schitterende voorstelling neergezet. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5