agenda Strijkkwartetten in Witte Kerk Alpe d'HuZes culinair bij Keuken met Karakter Topvoorstellingen in De Beun vtain^^üOUO' INGEZONDEN BRIEF verkoop@uitkijkpost.nl Dudok Quartet Amsterdam Is jouw vader de gaafste? Ondergrondse con tainers voor luiers en incontinentiemateriaal UITKIJKPOST 5 JUNI 2019 0Q GADJOORKESTRA Energieke en JUN melancholische Gipsymuziek uit de Balkan. CULTUURKOEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl Wilt u uw vermelding ook in de Culturele agenda van Heiloo terugzien? Dat kan voor een bescheiden tarief. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Uitkijkpost via het e-mailadres De musici van het Dudok Quartet laten hun hart spreken en drin gen zo door tot de essentie van muziek. Aangeleverde foto HEILOO - Het Dudok Quartet Amsterdam is een van de meest veelzijdige en aanspre kende strijkkwartetten van dit moment. Op zondag 16 juni speelt het Dudok Quartet in de Witte Kerk in Heiloo strijkkwar tetten van Haydn, Sjostakovitsj en Beethoven. In 2014 ontving het de Kersjes Prijs, de grootste Nederlandse prijs voor een kamermuziekgroep met exceptioneel talent. Ook internati onaal werden en worden de kwar tetleden bejubeld. Hun eerste album Metamorphoses werd in 2015 inter nationaal lovend ontvangen, even als het tweede album Labyrinth uit 2017. Voor dit laatste album kregen ze vijf sterren in het BBC Music Magazine. Het Dudok Quartet speelt regel matig in het Concertgebouw en in het Muziekgebouw in Amsterdam en treedt eveneens op in vele zalen in heel Europa. Dit seizoen maakte het kwartet zijn debuut in New York en in de Wigmore Hall in Londen. De sterke punten van dit kwartet zijn de zeer verzorgde techniek, het perfecte samenspel en het bevlogen spel. De leden van het kwartet zijn: Judith van Driel - viool, Marleen Wester - viool, Marie-Louise de Jong - altviool en David Faber - cello. Het kwartet heeft een zeer breed reper toire en met openhartig en bezield spel delen deze musici de kern van muziek met de luisteraars. Voor hen is er geen oude of nieuwe muziek, maar muziek van nu; muziek die gehoord moet worden en ontroert. Het Dudok Quartet, zondag 16 juni 2019 om 15.00 uur in de Witte Kerk te Heiloo. De entree bedraagt 15 (jongeren 7), inclusief consumptie. Raadpleeg voor meer informatie de website www.concertenwittekerk.nl. HEILOO - Bij Keuken met Karakter is er vrijdagavond voor het goede doel van een 4 gangendiner inclusief bijpas send wijnarrangement genoten. Een groot deel van de opbrengst van de avond komt ten goede aan Team Poeh, dat komende week meerdere malen de Alpe d'Huez gaat beklimmen voor het evene ment Alpe d'HuZes. Heilooër Marc Brunekreef heeft zelfs vijf keer toe gezegd. Zoals op de foto te zien is, ontving Marc een flinke cheque uit handen van Ferry Bierman. Ferry Bierman maakte het bedrag van 1000 euro bekend. De opbrengst van Alpe d'Huzes is bestemd voor KWF Kankerbestrijding. HEILOO - Met onder andere Lenette van Dongen, Henry van Loon, Viggo Waas en Guido Weijers heeft 'Vrienden van de Beun' voor het nieuwe thea terseizoen weer toppers aan getrokken. Daarnaast zijn er muziek-, dans-, toneel- en uiter aard kindervoorstellingen. "We zijn er best een beetje trots op dat we weer zulke artiesten en voorstellingen hebben binnenge- haald. Als klein theater valt dat niet mee, maar we hebben in de loop der jaren een goede reputatie opgebouwd, want ook de top uit de cabaretwereld komt hier graag," aldus Ans Zuurbier van de program macommissie. "Natuurlijk zijn de cabaretiers de grote trekkers, maar ik denk dat we ook met de andere voorstellingen aan de smaak van onze leden voldoen, zoals bijvoor beeld de zangvoorstelling voor jong en oud van Ageeth de Haan." De bijna twintig optredens vinden tus sen oktober dit jaar en mei volgend jaar plaats in De Beun. Leden van 'Vrienden van de Beun' hebben voorrang bij de aan koop van toegangskaartjes. Het lidmaatschap kost (minimaal) 15,- per seizoen. Voor niet-leden start de kaartverkoop op 7 juni, 08.00 uur. Meer informatie staat op www.vriendenvandebeun.nl. Ik heb een colostoma. Dat is een kunstmatige uitgang in de buik voor de ontlasting. De ontlasting wordt opgevangen in een zakje dat op de buik is geplakt. Er bestaan colostomazakjes, die 2 tot 3 keer per etmaal moeten worden ver vangen en ileostomazakjes, die hersluitbaar zijn en die 1 keer per etmaal kunnen worden vervangen. Ik gebruik ileostomazakjes, 1 keer per etmaal en soms 2 keer als het zakje loslaat. Per week heb ik met zakjes en verschoningsmateriaal een pond extra afval. De twee pedaalemmerzakken waarin het afval gaat, gaan 1 keer per veertien dagen in de grijze rolcontainer bij het restafval, dus 26 keer per jaar. De gemeente wil dat ik het afval veel langer bewaar, wil ik dit kosteloos in de rolemmer kunnen laten afvoeren, namelijk 10 keer per jaar. Dat zijn 5 pedaalem merzakken gedurende 5 weken, waarvan ik (en de gemeente) niet kan garanderen dat die niet gaan ruiken. Ik zal ook extra ruimte moeten maken om deze pedaalem merzakken te bewaren. Mensen die colostomazakjes moeten gebruiken hebben veel meer afval, 5 tot 7 kilo per 5 weken. Waar moeten zij dit laten? Ik weet niet wat de gemeente onder incontinentiemateriaal ver staat. 3 tot 4 keer per dag een lui- erbroekje moeten verschonen van wege urine of ontlasting (ik heb het meegemaakt) geeft een hoop afval en dat 5 weken bewaren? Ik wil de gemeente vragen beter door te denken over wat zij onder incontinentiemateriaal verstaat, waarbij ik wil voorstellen voortaan in elk geval over stoma- en inconti- nentiemateriaal te spreken. Doordenken kan inhouden: welk materiaal wordt gebruikt, dus dif ferentiëren; hoe vaak per dag, per week, dus ook dat differentiëren; hoe lang kunnen urine en ontlas ting thuis bewaard worden in rela tie tot een gezonde leefomgeving; hoe kunnen wij als gemeente echt zorgdragen voor mensen (jong en oud!), die deze problemen hebben. De oplossing die nu wordt voorge steld is niet doordacht en voorals nog in de communicatie nergens op gebaseerd. De 10 keer per jaar stoma- en incontinentiemateriaal voor de rolemmer zal verhoogd moeten worden, zoals het voor flatbewoners al 60 keer per jaar is. Atie Visser HEILOO - Na de succes volle moederdagactie zijn nu de vaders aan de beurt! De ondernemers van Het Hoekstuk hebben speciaal voor vaders een goed vader dagpakket samengesteld. Wil jij jouw vader met Vaderdag extra verrassen en vind je dat jouw vader zo'n pakket verdient? Vul dan de strook in uit de adver tentie in deze krant en vertel waarom jouw vader de beste, liefste, coolste vader van de wereld is! Lever het strookje voor donderdag 13 juni 18.00 uur in bij Albert Heijn in Het Hoekstuk. En misschien win jij voor jouw vader wel zo'n tof pakket! Grote namen komen naar De Beun in het nieuwe theaterseizoen. Aangeleverde foto Aangeleverde foto Ferry Bierman overhandigt een flinke cheque aan Marc Brunekreef. Foto: Liesbeth van Zelst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 7