Abeltje d Musical Gouden Dagen Jaarevenement DVWjeugdviswedstrijden Ontluikend ondernemen op De Zuidwester 10 Culinair Heiloo, nog een paar nachtjes slapen UITKIJKPOST 12 JUNI 2019 Gezelligheid tijdens het GD Jaarevenement. Aangeleverde foto Kom vissen in Plan Oost! Aangeleverde foto Abeltje de Musical in de Benn. HEILOO - Een landelijke pri meur voor Kindertheaterschool Kids with Attitude in Heerhngowaard. Er was al een boek en een film maar er is nog nooit een Abeltje Musical geweest in Nederland. Tot nu. Het heeft even wat voeten in de aarde gehad maar uiteindelijk was er goedkeuring van uitgeverij Querido en Wombat b.v.. Het script, van de hand van Ruben Rijnveld, is gelezen, van commentaar voor zien en goedgekeurd door Flip van Duijn, de zoon van Annie M.G. Schmidt. De muziek werd gecompo neerd door Gert Jan van der Kamp en de choreografie en staging wordt Aangeleverde foto verzorgd door Denise Gahler. Druk op het groene knopje van de lift en reis met ons mee! Beleef de avonturen van Abeltje over de oce aan, in New York City en in het tro pische, maar gevaarlijke Perugona. Naast de vaste kindercast bestaat de ervaren volwassenen cast onder andere uit Mathijs Kuijper (Jozias Tump) en Diana Vermeulen (Juf Marie Klaterhoen). Abeltje de Musical is driemaal te zien in Theater de Beun: zaterdag 22 juni (19.30 uur) en zondag 23 juni (12.00 uur en 16.00 uur). Kaarten: www.kwamusicals.com. HEILOO - Op 22, 23 en 24 mei werd door Gouden Dagen Heiloo het GD Jaarevenement 2019 georganiseerd voor zo'n 350 oudere mensen. Uitnodigingen voor dit evenement werden ver spreid door Stichting Trefpunt Heiloo, De Zonnebloem, Villa Westervenne en ViVa! Zorggroep. De middagen vonden plaats in Cultureel Centrum De Strandwal, De Loet en Huize Overkerck. Op de verschillende middagen waren er optredens van ASSO (Alkmaars Senioren Symfonie Orkest) o.l.v. Arno van Raaphorst, onemanband Henk Vasbinder en The Dutch Vocals Peter Anja uit Volendam met gezellige Nederlandse liedjes. De medewer kers van Keuken met Karakter en ViVa! Zorggroep zorgden op de loca ties voor feestelijk gedekte tafels en de gasten werden getrakteerd op koffie/thee met een Gouden Dagen gebakje, lekkere drankjes en heer lijke warme en koude hapjes. In De Strandwal werd de muziek op aangename wijze hier en daar nader toegelicht. In De Loet werd zelfs gedanst op oude rockmu ziek, The Beatles en werd de polo naise gedanst op 'Geef mij maar Amsterdam'. In Overkerck wer den de liedjes, o.a. van Annie M.G. Schmidt, naar hartenlust meege zongen en ook hier werd door een enkeling gezellig meegedanst. Voor het rolstoelvervoer zorgden Taxi Zwart en Rolstoelbus Heiloo. De artiesten kregen een verdiend bloe metje van Gouden Dagen (gespon sord door Rabobank). Dit evenement van Gouden Dagen Heiloo werd mede moge lijk gemaakt door de Pius-Stichting en Hofje Codde en Van Beresteyn. Gouden Dagen Heiloo heeft als doel sociaal isolement te voorkomen, o.a. door het vervullen van wen sen. Heeft u een wens voor uzelf of een ander? In het Trefpunt en in de bibliotheek zijn kaarten beschik baar waarop u dit kenbaar kunt maken. HEILOO - Dit jaar deed De Zuidwester voor de tweede keer mee aan de masterclass Ontluikend Ondernemen en ook deze keer bereikte een van de teams de finale! Wat is Ontluikend Ondernemen? Tijdens de masterclasses worden de leerlingen van groep 8 in de periode februari tot en met mei in teams uitgedaagd een idee voor een bedrijf te bedenken en uit te werken. Na een kennismaking en introductie leren de kinderen in vier lessen hun bedrijfsidee om te zetten in een bondig ondernemingsplan. Vervolgens krijgen de teams een pitchtraining, waarna de teams hun ondernemingsplan presenteren aan de school, de ouders en een jury. Uit alle inzendingen beoordeelt de selectiecommissie vervolgens welke zeven finalisten in de Grande Finale mogen pitchen voor de titel 'Ontluikend Ondernemer van het jaar'! Dit jaar ging het team dat het 'Recycafé' had bedacht door naar de finale. In dit café kan men via work shops leren om van oud hout nieu we meubels te maken, die meteen in gebruik genomen kunnen worden in het café. Het is ook mogelijk om de meubels te kopen. Een fantas tisch idee met oog voor het milieu, bedacht door Rocco de Graaf, Stan Helmstrijd en Jobbe Giesbertz. HEILOO - Visvereniging De Vroegte Wint uit Heiloo start donderdag 20 juni haar jaarlijk se viswedstrijdjes voor de jeugd tot 14 jaar. Tijdens vier donderdagen wordt aan Frederica's Hof fanatiek gestre den om de felbegeerde visbokaal. De te kloppen visser is de jonge Roel Vader, die vorig jaar de beker mee naar huis mocht nemen. Iedereen mag meedoen, of je nu in het bezit bent van een vispas of niet. Om 18.20 uur wordt er verza meld en vanaf 18.30 tot 19.30 uur mogen de deelnemers zoveel moge lijk vissen proberen te vangen, die uiteraard direct weer netjes worden teruggeplaatst. Deelname kost 2.-, daarvoor krijg je ook nog wat te drinken, een snoepje en is er voor ieder een een leuke prijs te verdienen. Tevens zijn de mama's, papa's, opa's en oma's van harte uitge nodigd om de deelnemers aan te moedigen en hier en daar te assis teren, hoewel hun kroost uiter aard zelf hun visje dient te vangen. Kom dus aanstaande donderdag allemaal naar Frederica's Hof in Plan Oost! Bij slecht weer, met name onweer of harde wind, zal het evenement niet doorgaan. V.l.n.r.: Rocco de Graaf, Stan Helmstrijd en Jobbe Giesbertz. Aangeleverde foto HEILOO - Nog een paar nachtjes slapen en dan wordt het culinair genieten op Landgoed Willibrordus. Van vrijdag 14 tot en met zondag 16 juni vindt de vijfde editie van het gezellige Culinair Heiloo daar plaats. De deelnemers, sponsoren en de organisatie zijn er (bijna) klaar voor en hebben er zin in. Het lijkt erop dat ook het weer beter wordt en dan staat niets een gezellig weekend meer in de weg. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 10