Vernieuwd uitvaartcen trum Onderlangs Weerbaarheid Demonstratie ambachtelijk roken Vijf jaar Theater Vrij Zijn in Alkmaar Feestelijke lancering VakantieBieb op De Boswaid REGIO 17 Dames 3 T.V. Limmen kampioen UITKIJKPOST 12 JUNI 2019 Onder het genot van een kopje koffie kunt u vragen stellen aan de notaris. Foto: Mirjam Dijkstra 'Mijn Ex' is een pittige voorstelling. Aangeleverde foto CASTRICUM - Op donder dag 13 juni, van 10.00-12.00 uur, organiseert Associatie Uitvaartverzorging een lezing door notaris Heldring in het uit vaartcentrum aan Onderlangs in Castricum. De ervaring leert dat veel men sen vragen hebben over erfrecht, maar dat de drempel om naar de notaris te gaan soms best hoog is. Daarom organiseert Associatie Uitvaartverzorging deze bijeen komst in een informele sfeer, waar bij u onder het genot van een kopje koffie uw vragen aan de notaris kunt stellen. De notaris houdt eerst een inlei ding, waarin o.a. de volgende onderwerpen aan de orde komen: Wie erft er van mij als ik geen tes tament maak? Welk voordeel biedt het mij om een testament te maken? Is het testament dat ik lang geleden gemaakt heb nog geldig? Hoe zit het met erfbelasting: wat moet je beta len en wie hebben er vrijstelling? Hoe zit dat met de eigen bijdrage als ik naar een verzorgingshuis ga? Wat is een levenstestament? De notarisbijeenkomst is vrij toe gankelijk, maar aanmelden is ver plicht. Dat kan door een e-mail te sturen aan info@associatieuitvaart. nl of telefonisch via 0251-252094. Na de notarislezing laten wij u ook graag zien dat ons uitvaartcen trum een opfrisbeurt heeft gehad. De wanden zijn opnieuw geverfd en de opbaarkamer is opnieuw inge richt. Er is alle gelegenheid om even rond te kijken! EGMOND-BINNEN - In het Woensdagochtend Café van 19 juni is Maria-Luisa Manrique- Hehl te gast. Zij is een ervaren weerbaarheids- en zelfverdedi gingsdocente voor alle leeftij den. Deze ochtend geeft ze een inter actieve workshop waarin we niet alleen leren over assertiviteit, weer baarheid en zelfverdediging maar er ook mee oefenen. Benieuwd? Van harte welkom op woensdag 19 juni van 10.30 tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. Koffie/thee 1,-, de workshop is gratis! AKERSLOOT - Ambachtelijk roken is een eeuwenoud pro ces om voedsel te conserveren. Naast dat het vis langer houd baar maakt, is het ook nog eens lekker! Wilt u het ambacht van het vis roken van dichtbij meemaken? Op zaterdag 15 juni zet Dilvis uit Akersloot de deuren van de rokerij open, zodat u kunt zien hoe het pro ces van het ambacht palingroken eraan toegaat. Ambachtelijk roken: een eeuwenoud beroep Tijdens de demonstratie ambach telijk roken is er van 09.00 tot 15.00 uur te zien hoe de rookmeester van het 135 jaar oude familiebedrijf op ambachtelijke wijze paling en ande re vis verwerkt en rookt. Vragen staat vrij, dus kom meer te weten over het verwerken, drogen, roken en fileren van paling in Akersloot! Zaterdag 15 juni 2019 van 09.00 tot 15.00 uur bij Dilvis op de Kerkelaan 40, 1921 BL in Akersloot. LIMMEN - Voor het tweede jaar op rij is Dames 3 van T.V. Limmen kampioen geworden. Ondanks dat er twee speelsters, Marion en Caroline, langdurig geblesseerd zijn konden alle wedstrijden toch gespeeld worden, mede dankzij de invalsters Lida en Jacqueline. Met dikke punten voorsprong waren ze niet meer te verslaan en sloten zij als kampioen ook deze competitie af! Op de foto: Coby, Liesbeth, Annemiek, Ineke en Margret. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Op woensdag 5 juni is de VakantieBieb feestelijk gelan ceerd op basisschool De Boswaid in Egmond aan den Hoef. In deze gratis app staan meer dan 50 e-books voor jong en oud. De VakantieBieb is het zomer- cadeautje van de Bibliotheek, voor zowel leden als niet-leden. De VakantieBieb biedt voor elk wat wils: van spanning tot chicklit en van literatuur tot informatief. De jeugd geniet tijdens de zomer maanden onder meer van e-books van Barbara Barend, Tonke Dragt, Harmen van Straaten en Paul van Loon. Twee van de grootste (jeugd) auteurs van dit moment, Niki Smit en Esther van Lieshout, waren aan wezig bij de feestelijke aftrap en vertelden aan leerlingen uit groep 6, 7 en 8 over hun boeken '100% Coco', 'New York' en 'Level 13, Game over', die ook in de VakantieBieb staan. Vervolgens maakte vlogger Kalvijn zijn opwachting als verrassings- gast. Kalvijn stelt zijn allernieuwste boek 'Van niks naar clicks' voor het eerst en exclusief als e-book in de VakantieBieb beschikbaar. De gratis e-books in de VakantieBieb zijn nog voor iedereen beschik baar tot en met 31 augustus 2019. Kijk voor meer informatie op www.vakantiebieb.nl. ALKMAAR - Dit jaar is het vijf jaar geleden dat Theater Vrij Zijn de deuren opende van het nieuwe theatergebouw op industrieterrein Oudorp. In die tijd is het lege bedrijfspand aan de Madame Curiestraat omgeto verd tot een sfeervol en prachtig theater. En dat allemaal dankzij de inzet van meer dan 100 vrij willigers. Het gezelschap zelf bestaat al langer: onder de bezielende artis tieke leiding van de 'Alkmaarse Braziliaan' Anderson Farah speelde het al 15 spectaculaire producties. Vaak geïnspireerd door een histo risch thema uit de rijke geschiede nis van Alkmaar. Mijn Ex Het eerste lustrumjaar van het theater wordt afgetrapt met een voorstelling met een meer eigentijds thema. Of misschien wel een thema van alle tijden. Want wat gebeurt er als een huwelijk of relatie stukloopt en je elkaar daarna toch weer ont moet? Op 21 juni 2019 viert het Vrij Zijn Theater de wereldpremière van de comedy 'MIJN EX!' Een verhaal over mensen die van elkaar houden maar elkaar tegelijkertijd ook haten. Een hilarische, herkenbare en soms ook licht dramatische productie over al die tegenstrijdige gevoelens die horen bij het omgaan met een ex. In dit stuk gaat het over de rela tie van de Alkmaarse Angie en de latino Pedro, die haar heeft verlaten voor een 'Afro-queen'. Deze pittige voorstelling wordt gespeeld door professional en semi- professionals Anderson Farah, Brenda Goedhart en Gina Arthur. Zij worden ondersteund door vier talentvolle volwassen acteurs: Ina Bromans, Ron de Groen, Anne Swartsenburg en Alan dos Santos en vier Alkmaarse kinderen: Noor van Esveld, Rafael Bunink, Dante Shearman en Felien de Zinger. Kijk voor info en tickets op www. theatervrijzijn.nl. Esther van Lieshout, vlogger Kalvijn en Niki Smit showen hun boeken, die als gratis e-books in de VakantieBieb beschikbaar zijn. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 17