Highlow Rangers Tour Kunstparade Heiloo: Iedereen moet komen meegenieten 10 VRAGEN AAN... jC MICHAEL M LIEETINC Mar en Tien in actie tegen kanker HIGHLOW Uil I HIGHLOW RANGÉFfS TOUR 2019 Deelnemers kunnen meedoen aan een motortocht van circa 200 kilometer en kiezen uit fietsrou tes van 30, 60 en 120 kilometer. Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijkpost.nl. Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitkijkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. Vervolg van de voorpagina: UITKIJKPOST 12 JUNI 2019 HEILOO - Net als voorgaande jaren organiseren de Highlow Rangers ook dit jaar een gezel lige motor- en fietstocht door Noord-Holland en wel op zater dag 22 juni aanstaande. Tijdens de verschillende routes is er een culturele en een sportieve stop. Onderweg wordt uiteraard gezorgd voor de lunch en een drank je. Traditiegetrouw wordt de tour afgesloten bij Café de Wit. Vanaf 18.00 uur is er livemuziek van Kees Bemmel. De eerste twee consump ties voor de deelnemers zijn gra tis, maar natuurlijk is iedereen van harte welkom. Net als de voorgaande jaren wil len de Rangers voor goede doelen rijden. Dit jaar is ervoor gekozen om o.a. Diewertje Burgering te steunen, die de marathon van New York gaat lopen voor KiKa. Een fan tastisch initiatief waar de Rangers graag een bijdrage aan willen leve ren. Op dit moment geneest 75 procent van de ruim 550 kinderen die jaarlijks kanker krijgen. Het doel is om dit percentage te ver hogen naar 95 procent. KiKa werft o.a. fondsen voor onderzoek en het geven van voorlichting over kinder kanker. Daarnaast heeft de onlangs overleden Ranger Kees Burger, die een groot deel van de organisatie van deze tour op zich nam, een bil jart beloofd aan verzorgingshuis Overkerck. Deze mooie toezegging willen de Rangers dan ook heel graag waarmaken. Wil jij meerijden met de motor tocht of een fietstour? Geef je dan nu op! De kosten zijn 25,- inclu sief lunch en drankjes onderweg. Opgeven kan via highlowrangers@ gmail.com of Facebook.com/ highlowrangers. HEILOO - "Iedereen moet komen meegenieten van de Kunstparade Heiloo," aldus artistiek leider Teunis van der Zwart. Eind juni viert Heiloo weer het Kunstparade-feest. Hoogtepunt van Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd opeen waterloos j offset rotatiepers, de milieu- y f rj vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy de zomer. Artistiek leider van de Kunstparade Heiloo is sinds vorig jaar Teunis van der Zwart. Teunis van der Zwart (55) is natuurlijk vooral bekend als musi cus, en onlangs tekende hij nog voor de zevende aflevering op rij van de Music Meeting Heiloo, eveneens in de rol van artistiek leider. Inderdaad zet hij zich graag met veel energie in om een groot publiek te laten delen in de vreugden van de kunst. "Kunst is even divers als het leven zelf en raakt heel direct aan de diepere lagen daarvan. Werelden gaan open voor mensen; zonder kunst wordt het leven kaal". Dit zijn enkele statements die de relatie van Van der Zwart met de schone kun sten typeren. Zijn artistieke dromen en ambities kregen ruim baan via de conservatoriumstudie en de daarop volgende internationale carrière als hoornist, docent en dirigent. Maar hoog op zijn wensenlijstje stond nog steeds om serieus werk te gaan maken van de beeldende kunst. Als inmiddels gearriveerd hoorn solist nam hij op z'n 35e een kloek besluit en koos voor een sabbati- cal. Hij ging lessen volgen bij Iwan de Groot in Heiloo, en de schilder kunst kreeg een heel vaste greep op Teunis die er zich volgaarne in onderdompelde. Zijn schilderstijl kan worden gekarakteriseerd als geabstraheerd figuratief. Zijn huis hangt vol met artistieke resultaten uit die periode. Zo omstreeks zijn 42e verjaardag stapte Van der Zwart terug in het oorspronkelijke muziek- spoor. In 2018 is hij aan boord gekomen van de Kunstparade Heiloo. "Het was een mooie maar ook een beetje spannende uitdaging, door de korte voorbereidingstijd. Maar met wat kunst- en vliegwerk ging alles heel goed en daar pluk je het jaar erop de vruchten van." Teunis zet nog even wat wetens waardigheden op een rijtje. De Kunstparade Heiloo duurt drie dagen: 28, 29 en 30 juni van 11.00 tot 17.00 uur. Twintig vrijwilligers zijn bij de voorbereidingen betrokken geweest, en er zijn 120 deelnemers inclusief muzikanten. "Iedereen kan dus volop genieten, u bent meer dan welkom." l 0 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in het ziekenhuis van Beverwijk en heb tot anderhalf jaar geleden in Castricum gewoond. 2. Wat wilde je worden als kind? Vroeger wilde ik politieagent worden. Als kind keek ik altijd naar politieseries en tijdens carnaval op school ging ik als agent verkleed. 3. Wat is jouw passie? Sinds 1994 ben ik Formule 1-fan en volg ik alle races live op de televisie. Ik ben twee keer naar de Grand Prix van België geweest en kijk uit naar de race in Zandvoort volgend jaar. 4. Wat zoek je op reis? Mijn ideale reis is een actieve maar ook ontspannen vakantie. Lekker wandelen in een mooie omgeving, zoals in Noorwegen of Schotland. 5. De persoonlijke vraag van Nienke Beenhakker: "Wat maakt het wonen in Heiloo zo leuk voor jou?" Dat het groot en erg groen is opgezet in Heiloo. Het geeft een ruimtelijk gevoel met veel grasveldjes, parken en bossen. Ik geef de tien vragen door aan Janneke Bellekom. Mijn persoonlijke vraag aan Janneke is: "Je hebt vorig jaar je diploma voor fysiotherapeut behaald. Zou je in de toekomst een eigen fysiotherapiepraktijk in Heiloo willen starten?" Volg de Uitkijkpost ook op De schilderstijl van Teunis is geabstraheerd figuratief. Aangeleverde foto Mariëlle en Jantien zijn volop in training om op 22 juni 2 kilometer met Maarten van der Weijden mee te zwemmen. Ze hebben al geoe fend in wetsuits, wat ze erg zwaar vonden. Omdat open water heel anders is dan een zwembad, train den ze ook in het Alkmaardermeer, de kou vonden ze erg meevallen. Vrijdag 21 juni begint Maarten van der Weijden om 17.30 uur zijn monstertocht in Leeuwarden en hij hoopt maandag 24 juni rond 20.00 uur weer terug te zijn. Met de Elfstedenzwemtocht wordt geld ingezameld voor 11 doelen. Mariëlle en Jantien zwemmen speciaal voor onderzoek naar kinderkanker. Op zaterdag 22 juni zal Maarten van der Weijden rond 12.30 uur Stavoren passeren en Mariëlle en Jantien zwemmen daarna achter hem aan. Inmiddels hebben de vriendin nen al meer dan 3000 opgehaald, maar ze hopen dat het veel meer wordt. "Het zwemt een stuk lichter als je weet dat er een hoop geld bin nenkomt," lacht Mariëlle. "Op deze manier kun je KWF steunen, ook als je geen kleingeld in huis hebt voor de collecte. En het is zo belang rijk: iedereen kent wel iemand die vecht tegen, of helaas is overle den aan kanker." Doneren kan via www.11stedenzwemtocht.nl. De pagina van Mariëlle en Jantien is te vinden door 'Mar en Tien' in de zoekbalk te typen en daarna te kie zen voor 'Teams'. Elk bedrag is wel kom en elke euro gaat rechtstreeks naar kankeronderzoek. Tekst: Monique de Jager

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3