Computerhulp Alkmaar Ondertekening Convenant Veilige School COLUMN BEDRIJF BELICHT Analoge service in de digitale wereld Oud Dick de Scally UITKIJKPOST 12 JUNI 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Maarten Hoogstadt (l) en Koen Honhof (r). Foto: STiP Fotografie De Schrijnwerker 14, 1851 PV Heiloo; tel.: 072-2205763; e-mail: info@computerhulpalkmaar.nl; website: www.computerhulpalkmaar.nl Computerhulp Alkmaar verleent service aan huis en kantoor. Maarten Hoogstadt en Koen Honhof helpen u graag met het oplossen van problemen met uw computer. Zij komen bij de klanten langs om problemen op te lossen of om service te verle nen. Zij verhelpen zowel hard- als softwareproblemen, en onder scheiden zich door alles zo duidelijk mogelijk en in begrijpelijke taal uit te leggen. Beide mannen hebben hun sporen in de ICT de afgelopen jaren zeker verdiend. Maarten werkt inmiddels 10 jaar als zelfstandige. Daarnaast is hij ook nog in loondienst als ICT'er. "Na 20 jaar bijklussen begon het echt een beetje uit de hand te lopen. Daarom heb ik mij als zelf standige ingeschreven bij de Kamer van Koophandel." Koen heeft in computerwinkels in Amsterdam en Haarlem gestaan. Toen deze door omstandigheden werden gesloten was het voor hem tijd om zijn droom waar te maken en zijn eigen bedrijf op te starten. Hierbij richtte Koen zich op particulieren en kleine bedrijven. Maarten leerde Koen kennen toen hij te veel klussen had en mensen nodig had die hem een handje konden helpen. Koen, die graag extra werk wilde doen, ging voor hem aan de slag. Die samenwerking verliep zoals beide heren het wensten. Inmiddels hebben ze samen een kantoor aan De Schrijnwerker betrok ken en sinds 1 april van dit jaar zijn ze gefuseerd. Particulieren en kleine bedrijfjes Maarten en Koen richten zich op particulieren en kleine bedrijfjes. Vaak bedrijfjes die vanaf de keukentafel worden gerund. Maarten: "Bij dit soort bedrijfjes en ook zeker bij de particulieren is het contact erg leuk, veel persoonlijker dan dat je bij een groot bedrijf binnen komt lopen." Koen: "Inmiddels heb ik al zo'n 15 jaar een vaste klantenkring. Naast de particulieren en kleine bedrijfjes werk ik, maar ook Maarten, voor Theater de Vest en 113 zelfmoordpreventie. Mensen komen steeds terug als ze hulp nodig hebben. Maar nieuwe klanten zijn zeker welkom. Wij zijn werkzaam in het hele regiogebied van Den Helder tot Amsterdam." Diensten Particulieren kunnen bij Computerhulp Alkmaar terecht voor onder andere een virus verwijderen, het opschonen/sneller maken van de PC, herinstallatie van PC of laptop en reparaties. Werkzaamheden waarvoor bedrijven Maarten en Koen kunnen inzet ten zijn onder meer: onderhoud en reparaties, opzetten netwerken en beveiliging, serverbeheer, eerste- en tweedelijns werkpleksupport, installeren computers en software, en het aanleggen/opruimen van de bekabeling ten behoeve van netwerken en e-mail. Indien gewenst komen de heren aan huis. Ook is telefonisch support mogelijk. Voor wie liever online hulp ontvangt is daar ook de mogelijk heid toe. Op afspraak is het mogelijk Maarten en Koen te bezoeken in hun kantoor aan De Schrijnwerker 14. "De koffie staat klaar," aldus Koen en Maarten. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Op donderdag 6 juni is het Convenant Veilige School 2019-2023 ondertekend op het Petrus Canisius College in Heiloo. Een belangrijke stap om tot een veilig klimaat in en rond de school te komen. Een veilige school voor leerlingen, perso neel en bezoekers. In het convenant staan eenduidi ge afspraken voor leerlingen, perso neel en bezoekers. Voor Heiloo zijn in het convenant afspraken gemaakt gericht op de behoefte van jonge ren. Het convenant werd onder tekend door de dames Elly Beens (wethouder) en F. Philipsen (jeugd- arts GGD Hollands-Noorden). Ook de heren D.W.A. Ramler (directeur PCC), drs. F.A.M. van Pinxteren (voorzitter College van Bestuur van het PCC) en de heer T. Mooijman (bureau HALT) ondertekenden donderdagmiddag het convenant. Veilig naar school Onbezorgd naar school kunnen gaan lijkt in Nederland misschien een vanzelfsprekendheid. In de praktijk is dat niet altijd het geval. Een veilige leeromgeving, zonder criminaliteit, pesten en overlast, vergt voortdurende inspanning. Deze inzet kan niet zelfstandig door een school bereikt worden; zij heeft daarbij ondersteuning en hulp nodig van andere partijen zoals politie, bureau HALT, (jeugd)hulpverlening, zorgteams en de lokale overheid. Convenant Veilige School 2019 2023 Om versnipperde inzet te voor komen is samenwerking tussen deze organisaties van belang. Over de inzet van alle partijen zijn voor de komende periode afspraken gemaakt en vastgelegd in het conve nant 'Veilige School 2019-2023'. Het biedt de mogelijkheid om samen tot een lokale en integrale aanpak te komen. Praktijkvoorbeelden Niet alleen leerlingen onderling hebben last van dergelijk gedrag. Ook docenten kunnen slachtof fer zijn van agressie en grensover schrijdend gedrag van leerlingen. Docenten krijgen bijvoorbeeld soms te maken met ouders die verhaal komen halen op school. Om goed onderwijs te geven en te krijgen, is het van cruciaal belang dat de school een sociale, veilige omgeving is. De betrokken instanties dragen met de ondertekening van het con venant hieraan bij. Tekst: Yvonne van Stiphout We worden allemaal ouder. De een wat ouder dan de ander. En als je de media (en de pensioenfondsen) mag geloven verandert een groei ende groep mensen in een soort die ze (oneerbiedig?) 'de grijze golf noemen. Willen we dat, grijze golf worden? Het antwoord heeft twee kanten. Een ervan is: het is maar waar je naar kijkt. Ik zie grijze koppies op e-bikes die de fietspaden bevolken of anders wandelaars op de voetpa- den met behulp van nordic walking- stokken. Tuinen zien eruit als vakan tieparken door dagelijks onderhoud en glimmend schoon staat de auto voor de deur, klaar om eventueel kleinkinderen op te halen om op te passen. Op weg naar de tennisbanen steken de rackets uit rugzakken. Musea, theaters, ouderenclubs, het is een en al vitaal bejaardendom. Er is ook een andere, minder leuke kant van de ouderdomsmedaille. De vitaliteit gaat achteruit, sommige functies stoppen ermee, de PHPD (pijntje hier, pijntje daar) slaat toe, enge ziektes steken de kop op. Het afweersysteem hapert, het spier stelsel verslapt, de kwetsbaarheid neemt toe, allemaal ouderdomskwa len die je ongevraagd cadeau krijgt. Kan dat allemaal niet vertraagd of voorkomen worden? Goed nieuws. Verouderingsexperts van verschil lende medische centra van naam gaan (voor 8,5 miljoen euro) onder zoek doen naar een gezondere ouwe dag. De vraag is: zijn er manieren om de kwaaldichtheid van de grijze golf te vertragen of te voorkomen? Meer weten? Tik online de zoekterm DuSRA in of kijk op www.nvvvo.nl. Ik wil aan dat onderzoek bijdragen met een kleine hint, omdat niet bewegen het nieuwe roken is en veel ouderen te weinig bewegen. 'Je stopt niet met bewegen omdat je oud wordt, je wordt oud omdat je stopt met bewegen.' En deze kan op het tegeltje ernaast: 'Sommige bergen zijn heel oud maar nog altijd groen.' De ondertekenaars van het convenant tussen zeven leerlingen van het PCC, Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5