Theaterbende speelde Ho-Kus Sprook-kus! 10 VMAGEN AAN... 1ANNEKE bEEEEKÖM Bijzondere midzomerwandeling Henk Morsch ontvangt koninklijke onderscheiding 3 Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijkpost.nl. Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitkijkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. Vervolg van de voorpagina: UITKIJKPOST 19 JUNI 2019 HEILOO - Op 15 en 16 juni was het een drukte van belang in Muziek- en Dansschool Heiloo. De basisbende van Theaterbende Heiloo speel de vier keer het op bekende sprookjes gebaseerde stuk Ho-kus Sprook-kus. De liefde speelt een centrale rol in het stuk, dat voor een groot gedeelte door de kinderen zelf was bedacht. In een ver dorpje was er niet veel te doen voor een aantal prinsessen (Belle, Sneeuwwitje, Rapunzel, Assepoester). De ene hoopte haar ouders te leren ken nen, de anderen een lieve prins. Ook een tweetal prinsen was op zoek naar een mooie prinses of gewoon iets anders. Nu zou dit niet zo moei lijk zijn als er niet een paar heksen waren, die ook wat leuks wilden beleven. Bijvoorbeeld prinsessen plagen en dubbelgangers creëren. Ook een van de heksen was smoor verliefd op de mooie prins. De prins had echter alleen oog voor de prin ses en dat irriteerde de heks zodat zij een paar toverspreuken inzette om haar doel toch te bereiken. De goede fee kon met haar spreuken de geliefden weer op het goede spoor zetten, zodat zij zich niet door het uiterlijk lieten bedriegen. De voor stelling werd geweldig en overtui gend gespeeld door de kinderen. De prins moest, naast een potje schermen, ook de grote heksenke- Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd opeen waterloos offset rotatiepers, de milieu- ■i«h x f j vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op CJ tel in waar de toverspreuken met kracht door de heksen werden uit gesproken, ondersteund door licht effecten. De liedjes werden uit volle borst gezongen. Het was een genot om naar te kijken, een voorstelling om te zoenen! Zou je ook mee willen doen? Nieuwe basisbendeleden zijn altijd welkom. Ben je tussen de 8 HEILOO - De Historische Vereniging Heiloo maakt vrij dag 21 juni, de langste dag, een wandeling met gids om de zon newende te vieren. Toen de tuinen van Landgoed Nijenburg begin 18e eeuw aange legd werden, gaven de eigenaren opdracht de zichtlijn Westerlaan (nu beter bekend als de Ronde O) te creëren. Als dan op de langste dag de zon precies in het verlengde van de laan achter de horizon ver dwijnt, zou het hoofdgebouw op dat moment prachtig weerspiegeld wor den in de vijver en de vier beelden op het gebouw, waaronder Apollo, de zonnegod, opgelicht worden door de ondergaande zon. en 13 jaar en wil je ook schitteren op het podium? Audities vinden plaats op 29 juni a.s. van 13.30 tot 15.30 uur in Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1. Aanmelden kan via de website www. theaterbende-heiloo.nl of via info@ theaterbende-heiloo.nl. De vorige jaren is deze wandeling steeds een mooie avond geweest en waren de deelnemers zeer enthou siast. De wandeling start om 20.00 uur bij Theater de Beun en gaat via een historische route via het cen trum van Heiloo naar het Engelse Werk bij Landgoed Nijenburg. Daar worden de wandelaars verrast op een voordracht uit het werk van de literatoren van de Kring van Heiloo zoals Nicolaas Beets en J.P. Hasebroek. De ondergaande zon ziet de groep dan vanaf het bordes van het landhuis. De kosten bedragen 5,- inclu sief brochure. Meer informatie 06-51718363. Samenwerking stond hoog in het vaandel bij Henk. Nog steeds zegt hij: "Onze regio moet interna tionaal als belangrijke locatie wor den gezien, wij horen bij de regio Amsterdam. Zo kunnen wij grote bedrijven naar de regio en Heiloo trekken. Kijk naar Boekelermeer waar grote bedrijven zijn gevestigd. De regio en gemeente Heiloo kun nen zich door samen te werken op de kaart zetten, zowel om hier te werken als te wonen. Maar denk ook aan toerisme, de participatie wet en circulaire bedrijfsvoering." Voor deze speciale gelegenheid had de burgemeester gevraagd of Agnes Opdam, de secretaris van Henk en van Ondernemend Heiloo, hem wilde ondersteunen. Henk, die altijd wel zijn woordje klaar heeft, wist even geen woord uit te bren gen toen burgemeester Romeyn hem de koninklijke onderscheiding opspelde. Tekst: Yvonne van Stiphout Er is altijd veel belangstelling voor de midzomerwandeling en de ondergaande zon op de 'Ronde O'. Aangeleverde foto 1. Waar ben je geboren en getogen? Geboren in Alkmaar (het ziekenhuis), getogen in Heiloo. 2. Wat is voor jou de mooiste plek van Heiloo? Het bankje in het bos waar je uitzicht hebt over de weilanden, en waar je ver kan kijken naar de duinen van Egmond met Nijenburg in de rug. 3. Wat zoek je op reis? Activiteiten in de natuur. Ik ga graag in Oostenrijk de bergen in om te genieten van het uitzicht, de lucht en de stilte. Ik ben er zowel in de zomer als in de winter te vinden. 4. Wat is jouw 'guilty pleasure'? Boodschappen doen in mijn pyjama. Met een jas erover ziet niemand hetdenk ik dan. 5. De persoonlijke vraag van Michael Liefting: "Je hebt vorig jaar je diploma tot fysiotherapeut behaald. Zou je in de toekomst een eigen fysiopraktijk in Heiloo willen starten?" Op dit moment zou ik nee zeggen. Momenteel werk ik in een ver zorgingstehuis waar ik het erg naar mijn zin heb. Daarnaast werk ik ook in een particuliere praktijk, waarbij ik het veel te leuk vind om in een team te werken. Je weet niet wat de toekomst brengt, maar ik denk voorlopig niet aan een eigen praktijk. Ik geef de tien vragen door aan Dennis Janse. Mijn persoonlijke vraag aan Dennis is: "Is het lastig om je eigen onderneming te starten in een dorp als Heiloo, waar al zoveel gedaan wordt?" De voorstelling was een genot om naar te kijken. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3