Hattrick Zorg gaat de Alpen in "Samen maken we Noord-Holland mooier Vrouw bedreigd op Stationsweg in Heiloo Eensgezindheid zoekt gastgezinnen COLUMN lfVUartje 5 Supermarktperikelen UITKIJKPOST 19 JUNI 2019 Marjan Minnesma, wethouder Rob Opdam, Ernst Briët en Dick Tromp na de onthulling van de naam. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Op 14 juni vond de officiële opening plaats van het gezamenlijke kantoorpand van Kennemer Wonen en Landschap Noord-Holland. Tijdens de opening werd de naam van het gebouw bekendgemaakt. Wethouder Rob Opdam en Marjan Minnesma, inspirator en directeur van stichting Urgenda, onthulden samen de naam door middel van het optrekken van een doek. Het pand heeft de naam 'De Plataan' gekregen. Voor het gebouw is een boom geplant, vanzelfspre kend een plataan. Sinds 25 maart zijn beide organi saties in het pand aan de Schuine Hondsbosschelaan 45/45a geves tigd. Tijdens de opening keken beide directeuren Dick Tromp (Kennemer Wonen) en Ernst Briët (Landschap Noord-Holland) terug op de afgelopen maanden. Beide heren zijn trots op hun pand. Een pand waarin zowel zij als de mede werkers zich thuisvoelen. Ernst Briët: "Samen maken wij Noord Holland mooier. Twee organisaties in een bestaand pand. Wij hebben de slag naar een klimaatneutraal gebouw gemaakt. Wij hebben geke ken naar de biodiversiteit. Er is insectvriendelijke beplanting aange legd, er is een mussenhotel en een insectenhotel geplaatst. Maar ook nestkasten voor gierzwaluwen en vleermuizen. Kortom, een prachtig pand met rondom een prachtige omgeving." Marjan Minnesma pleitte er tij dens haar toespraak voor dat er geen land gebruikt moet gaan wor den voor het aanleggen van zonne- parken (solar fields). "Zolang we nog genoeg hard materiaal hebben om zonnepanelen te plaatsen moe ten we dat gebruiken." Wethouder Rob Opdam keek nog even terug op de historie van het gebouw. "Eerst was er een openbare lagere school in gevestigd, toen kwam het Horizon College erin. Daarna stond het gebouw leeg tot Kennemer Wonen het kocht. Maar als je Heilooërs vraagt naar het pand en zijn omgeving geven de meeste toch aan het te kennen van Dansschool Ranzijn. Hier hebben velen hun eer ste danspasjes gezet." Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Op zaterdagmiddag 15 juni is een vrouw bedreigd op de Stationsweg in Heiloo. De vrouw stapte uit haar auto en werd aangesproken door een man, die haar vroeg om drie euro voor "een pakkie shag". De vrouw ant woordde daarop dat zij geen klein geld bij zich had maar alleen een pinpas, waarna de man haar 'vroeg' om dan maar even mee te lopen naar de supermarkt. Toen de vrouw vervolgens aangaf dat ze dat niet deed, veranderde de stemming van de man, die vermoedelijk een GGZ- achtergrond heeft. Hij begon luid keels te roepen dat hij haar dood zou maken. Ook riep hij dit tegen voorbijgaande fietsers. De vrouw vervolgde haar weg en de man ging al schreeuwend ook verder, de andere kant op. HEILOO - Een grote lichame lijke uitdaging, samen met een groep iets moois neerzetten of een land zien waar je nog nooit geweest bent; het waren alle maal redenen voor zeven spor ters van Hattrick Zorg om zich in september vorig jaar aan te sluiten bij een wandelproject in de Oostenrijkse Alpen. Op zaterdag 22 juni is het dan eindelijk zover. Dan zal de groep sporters samen met zes begeleiders van Hattrick Zorg vertrekken naar Oostenrijk. Daar zullen ze een week lang de machtige Alpen bedwingen en genieten van de prachtige omge ving. Ruim negen maanden hebben ze getraind voor dit mooie project. Elke woensdagavond anderhalf uur wandelen en om de zes weken een extra lange training op zaterdag. De mannen hebben hard gewerkt en zijn er fysiek en mentaal klaar voor. Voor de meeste mannen in de groep zal het een van de grootste fysieke en mentale uitdagingen van hun leven zijn. Voor het vervoer van en naar Oostenrijk wordt een personenbus- je gehuurd bij Autobedrijf Van der Steen/Huurauto Heiloo. Zij waren zo vriendelijk om de mannen ook nog een afscheidspakketje te geven, met onder andere wat gezond eten en een drinkbidon. Een mooi gebaar dat de mannen zeker konden waarderen. Daarnaast zijn er in de afgelopen maanden verschillende bedrijven en particulieren opgestaan die hun steentje hebben bijgedragen aan het project. En hoewel er al veel geld binnen is gekomen, is er nog een laatste beetje sponsorgeld nodig om alle kosten voor het project te dekken (bijvoorbeeld de huur van het busje). Daar kunnen ze uw hulp goed bij gebruiken. Mocht u wat geld over hebben of iemand ken nen die zijn financiële steentje wil bijdragen aan dit mooie project, dan kunt u een bedrag overmaken naar Stichting Kees, de coördinator van de sponsorgelden. Dat kan op reke ningnummer NL71 INGB 0006 0776 35 o.v.v. Project Oostenrijk. Mede dankzij uw steun kan het een onver getelijk project worden! HEILOO - Van 3 tot en met 5 juli komt het Blue Lake Wind Orchestra naar Heiloo. Het jeugdorkest maakt onderdeel uit van een internationaal uit wisselingsprogramma, het Blue Lake Fine Arts Camp uit Michigan (VS). Deze organisatie probeert via de universele taal van muziek en dans, vrede en begrip in de wereld te bevorderen. Om al deze muzi kanten te kunnen huisvesten is het gastorkest Eensgezindheid nog op zoek naar enkele gastgezinnen die twee of meerdere muzikanten voor twee nachten en dagen zou den kunnen huisvesten. De groep komt op woensdagavond 3 juli aan in Heiloo, en zal op vrijdag 5 juli na het door hen verzorgde concert in de Cultuurkoepel weer vertrekken. Vindt u het leuk om twee of meerdere muzikanten voor twee nachten te huisvesten? Neem dan vooral contact op via secretariaat@ mv-eensgezindheid.nl. Geschrokken deed zij haar ver haal bij een winkel, alwaar de win kelier aangaf dat er zo vaak dit soort types langslopen en dat ze aangifte moest doen bij de politie. "Ondanks het feit dat ik niet fysiek ben aangevallen, vind ik toch dat mensen moeten weten dat dit gebeurt. Het is natuurlijk niet nor maal dat je op deze manier verbaal zo wordt bedreigd," aldus de vrouw, die liever anoniem blijft. Heeft u ook weleens iets der gelijks meegemaakt of wilt u reageren naar aanleiding van dit verhaal? Neemt u dan contact op met de redactie van Uitkijkpost via redactie@uitkijkpost.nl. Tijdens spitsuur stonden mijn hys terische peuter en ik bij de zelfscan in de plaatselijke supermarkt. De baliemedewerkster was een soort vliegende keep. Er moest wisselgeld naar kassa drie, iemand bij de zelf- scan kocht alcohol (ik) en een ander stond in de wacht voor een steek proef van de gescande boodschap pen. Ik probeerde netjes mijn onge duld te verbergen, de andere klant had daar duidelijk meer moeite mee. Of geen boodschap aan. Vloekend stond hij te wachten om vervolgens het meisje - want dat is wat de balie medewerkster was: een kind van 17 - uit te kafferen. Hij had duidelijk last van het uni form. Komt bij meer mensen voor. Zodra zij iemand in een uniform zien, zien ze enkel de kleding, niet de mens erin en denken ze direct tegen de raad van bestuur te praten (lees: schelden). De medewerkster toonde een zelfbeheersing waar ik jaloers op was en handelde de zaak af. Al was haar gezicht daarna wel rood en haar nek gevlekt. Ongeduld inperken is vrij simpel. Er is maar heel weinig voor nodig om iemand anders geen rotdag te bezor gen. Alles wat je nodig hebt is een beetje fantasie: Dat oude dametje dat tergend langzaam haar bood schappen inpakt? Zij probeert haar reuma te verbergen zodat ze langer voor haar dementerende partner kan zorgen. Die meneer met een portemonnee vol vijf centjes die uitgeteld moeten worden? Hij ging door zijn rug en had geen arbeidsongeschiktheids verzekering voor zelfstandig ondernemers. Die giebelende meiden met die cho coladerepen, allemaal apart afreke nen graag? Die kleinste haar moeder is net ontslagen en haar zakgeld moest stopgezet. Die met die blonde knot schoof haar net stiekem een euro toe. En die meneer die de baliemede werkster uitkaffert? Tsja, soms laat ook mijn fantasie het afweten. Deze meneer heeft gewoon een heel klein tje. Ja, lontje bedoel ik natuurlijk. Zo'n korte. Desai, Nick, Joost, Dylan, Daan, Richie, Kevin. Ook Niek van Papenrecht van Van der Steen en Jan Schoorl van Stichting Kees. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5