Vrouwenvoetbal leeft in Heiloo FORTE A KOPS Op naai NeCei/ond - Kameroen ENERGY KONNEX Waarom is de beste speelster? sltm ifl srargtie PICTURAE "Spannende wedstrijd tegen HSV (5-6 winst) en na de wedstrijd met mijn vriendin die bij HSV speelt arm in arm het veld af lopen." MAKELAARS UITKIJKPOST 19 JUNI 2019 WM AANNEMERS HEILOO - Ans vertrok zaterdag 15 juni met de meiden van De Foresters MO11-1 naar Frankrijk om de Oranje Leeuwinnen te zien winnen van Kameroen. Dat het een geweldig feest was, moge duidelijk zijn. Op de foto een deel van het team tijdens de parade op weg naar het stadion. Onderweg kwamen zij Ron Boszhard tegen, die moest natuurlijk ook even op de foto. KlHDFftOP^WG HEILOO - Heiloo heeft twee prachtige voetbalclubs en vrouwenvoetbal leeft in Heiloo: HSV met zijn twee damesteams en zes meisjesteams, maar ook De Foresters met één damesteam en acht meisjesteams. Clubiconen Mona Burgering (HSV) en Ans Haagsma (De Foresters) weten hier alles van. De dames zijn al decennialang betrok ken bij het vrouwenvoetbal in Heiloo. trainer van MO11, MO13 en MO17. Het laatste team begeleidt ze ook tijdens de wedstrijden op zaterdag. Ook wordt ze ingezet voor andere hand- en spandiensten; ze geeft EHBO-cur- sussen op de club en valt in als trainer bij de jongens. Ze doet zelf momenteel fanatiek aan walking football. door beide clubs wordt georganiseerd. Een paar jaar geleden ontstond er zelfs een heuse hype, andere sportverenigingen stroomden leeg omdat de meisjes liever gingen voetballen. "De meiden vertrekken ook niet meer, zelfs als ze gaan studeren blijven ze lid in Heiloo," vertellen de dames trots. Of je nu een egel bent of een rood-gele leeuwin, vrouwenvoetbal leeft in Heiloo! Tekst en Foto: Margreeth Anema Het WK vrouwenvoetbal wordt door beide dames intensief gevolgd. "Ik kijk niet alleen naar de Oranje Leeuwinnen, als ik maar even tijd heb gaat de televisie aan," aldus Mona. Ans vertrok zaterdag 15 juni zelfs met MO11-1 naar Frankrijk om de Oranje Leeuwinnen te zien winnen van Kameroen. Mona startte op 17-jarige leeftijd met voetbal in het enige dameselftal van HSV. Ans, een Fo resters powergirl, begon op jeugdige leeftijd in Lelystad met veldvoetbal en zaalvoetbal; in de zaal speelde ze zelfs in de hoofdklasse. Op haar 16e haalde Mona de lotto- en totoform ulieren al op langs de deuren in Heiloo. Na een jaar werd ze leidster van een jongens jeugdteam, meisjesteams waren er toen nog niet. Op haar 21ste nam ze plaats in het jeugdbestuur waar ze verschillende functies bekleedde. Tijdens haar verhuizing naar Sint-Pancras legde ze het vrijwilligerswerk even neer maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan: een paar jaar later werd ze scheidsrechtercoördinator voor de jeugd op zaterdag en dit doet ze nu nog steeds, samen met Peter Hoetjes. Er is zelfs een meidentoer- nooi vernoemd naar Mona: het 'Mona Burgering meidentoernooi' vond eind mei plaats en het was alweer de negende editie. Of Oranje wereldkampioen wordt is nog maar de vraag. De beide dames zijn het volledig met elkaar eens dat Amerika met de wereldtitel aan de haal gaat. "In Amerika zijn ze gewoon veel verder dan in andere landen. Als je goed voetbalt krijg je bijvoorbeeld een beurs," vertelt Ans. Er wordt nog even nagepraat over de zege van Amerika, dat met 13-0 won van Thailand. Zoals het echte voetbalmoeders betaamt vinden de dames het zielig voor de Aziaten. "Ze zijn natuurlijk wel de beste van Azië, anders zouden ze niet op het WK spelen," zegt Ans goedmoedig. Links Mona Burgering van HSV en rechts Ans Haagsma van De Foresters. Ans, die al een indrukwekkende voetbalcarrière in Lelystad achter de rug had, verhuisde naar Heiloo en kwam bij De Foresters terecht als In Heiloo begon het meidenvoet bal te leven na het schoolvoetbal dat al sinds jaar en dag om en om Quirine Koppes (11): Ze doet lekker wat ze zelf wil en ze heeft altijd veel plezier met de andere speelsters. En heb je haar nieuwe kapsel gezien? Echt VET. Shanice van de Sanden is de favoriete speelster van veel voetbalmeiden, maar waarom? Ook Lieke Martens heeft veel fans! Floor Donkersloot (10): Omdat ze heel bekend is en omdat ze ook in de spits staat. Femke Daniels (12): Omdat ze goed speelt en speelt bij Barcelona. Ik wil net zo goed als haar worden. Anne Koppes (10): Nou duh, ze is de beste van de wereld! Annouk Kuijper (14): Omdat ze heel goed over de flanken kan lopen en met een mooie bewe ging dan de bal voor het doel legt. Dirkje Lont (10): Ze kan heel hard rennen en goede voorzetten geven en dat inspireert me om ook zo te spelen. Ze is echt mijn voorbeeld. En ze ziet er altijd zo ontzettend cool uit! In het kader van 'sport verbroedert' (of 'verzustert' in dit geval) nog een mooie quote van Anne Koppes over haar mooiste voetbalher innering:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 6