Ter Coulsterkerk en Witte Kerk Oef, wat warm! Kruip in de huid van Rembrandt Mevrouw Wieczorek 100 jaar 9 weer open tijdens jaarmarkt Avondvierdaagse Heiloo UITKIJKPOST 19 JUNI 2019 Het thema 'Oef, wat warm!' past goed bij het mooie weer. Aangeleverde foto HEILOO - Tijdens de jaarmarkt in Heiloo op woensdag 3 juli zet ten de Protestantse kerken hun deuren weer gastvrij open. De jaarlijkse marktconcerten in zowel de Ter Coulsterkerk (11.00 uur) als de Witte Kerk (13.30 uur) worden ook dit jaar weer ingevuld door de in Heiloo bekende groep 'Dub and Friends' met Melissa Venema (24) en Julian Koenen (17) op trompet en panfluitiste Esther Meulmeester. Dub de Vries bege leidt deze muzikanten op het fraaie Pels orgel. De primeur tijdens deze con certen is het optreden van het trio 'Solowji', wat nachtegalen betekent in deze samenstelling. Inmiddels zijn zij 8 jaar samen en afkomstig uit een van de Zaanse Slavische Byzantijnse koren. Het trio zingt dan ook Russische volks- en Slavische kerkmuziek. Voorts Oekraïense, Georgische en wester se muziek. Op het kerkplein bij de Ter Coulsterkerk is volop gelegen heid om een kop koffie te drinken. HEILOO - Tonny van der Linden is kunstenares en stijlanalist. In deze workshop neemt zij u mee in de techniek van Rembrandt. Aan het eind van de workshop gaat u met uw eigen kunstwerk naar huis. Er wordt gewerkt met een zwart- witafbeelding. Deze gaat u indelen door middel van de clair-obscur- techniek. Toveren met licht en don ker. U gebruikt hiervoor conté, pas tel, harde en zachte potloden. In zijn portretschetsen werkte Rembrandt met krastechnieken. Deze speciale techniek heeft hij overgenomen van bekende Italiaanse schilders zoals Michelangelo Caravaggio. Kruip in de huid van Rembrandt en tover een licht en donker portret in kleur! 24 juni 2019 van 14.00 tot 16.00 uur in Theeschenkerij De Trog. Deelname 17,50 per persoon, inclusief het gebruik van materialen en koffie thee. Graag aanmelden bij info@ verhalenkamerwillibrordus.nl of bel 06-22795336. HEILOO - Bij Kinderopvang Kits Oonlie wordt gewerkt met het Voor- en Vroegschools Educatieprogramma (VVE) Uk Puk. Uk Puk besteedt veel aandacht aan spraak- en taal ontwikkeling. Alle activiteiten stimuleren de mondelinge taal vaardigheid en de woordenschat aan de hand van thema's. Het is bijna zomer en af en toe hebben we al van het zonnetje mogen genieten. Het zonnige weer past goed bij het thema van deze periode: 'Oef, wat warm!' De kinde- ren maken samen met de medewer kers ijsklontjes en er worden ijsjes verkocht in de ijscohoek. De kinde ren helpen handpop Puk afkoelen en ervaren het verschil tussen warm en koud. Ook experimenteren kin deren binnen en buiten met voor werpen in een grote bak met water. Welke spulletjes blijven drijven en welke zinken? Wilt u meer informatie over Uk Puk of een rondleiding op een van de vestigingen van Kits Oonlie? Neem gerust contact op via 072 5323576 of info@kits-oonlie.nl. HEILOO - Zaterdag 15 juni was het groot feest bij ViVa! Zorggroep Overkerck. Mevrouw Wieczorek werd 100 jaar. Vele bewoners kwamen de jarige feli citeren. Ook burgemeester Hans Romeyn kwam naar Overkerck om zijn felicitaties over te bren gen. Mevrouw Wieczorek is geboren in Polen. In 2006 kwam zij naar Nederland om hier bij haar dochter in huis te gaan wonen. Inmiddels woont mevrouw Wieczorek 7 maan den in Overkerck. Mevrouw is inmiddels al jaren weduwe. Tijdens de oorlog werd haar man afgevoerd door de Duitsers en bleef zij alleen achter met een baby van 6 weken. Mevrouw hertrouwde, maar door een ongeluk kwam haar tweede man om het leven. En zo werd zij op 43-jarige leeftijd opnieuw weduwe. In Polen is zij werkzaam geweest als coupeuse. Uit het eer ste huwelijk werd één dochter geboren. Daarnaast heeft mevrouw Wieczorek één kleinzoon en één achterkleinzoon. Tekst: Yvonne van Stiphout Mevrouw Wieczorek omringd door haar familie en burgemeester Hans Romeyn. Foto: STiP Fotografie De Ter Coulsterkerk. Foto: archief Uitkijkpost Tonny van der Linden neemt u mee in de techniek van Rembrandt. Aangeleverde foto HEILOO - Vorige week stond Heiloo in het teken van de avondvierdaagse. Na twee mooie wandelda- gen staken donderdag wind en regen de kop op en bleven de wandelaars niet droog. Voor een aantal lopers was het toch niet nat genoeg, zij sprongen in Plan Oost de vijver in! De laatste dag liepen de wandelaars vol trots via de Breedelaan naar het eindpunt, waar zij hun medaille konden ophalen. Het bleef nog lang gezellig op de schoolpleinen van de Radboudschool en De Springschans. Aangeleverde foto's

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9