Corner 35 Mar en Tien halen de finish COLUMN 0 BEDRIJF BELICHT uyY\V\ 5 de Bibliotheek Verfijnde miniatuurkunstwerkjes voor aan je armband of collier bij Stationsweg fietssurvivaltocht de Bibliotheek Heiloo Jeugdactiviteiïen in de zomervakantie: gwrealakgomeaelns ukwopiljteoekfeonffeine moeft tdheee Nedrrlandse taal. nisVeoerlgd dBoiobrlidoetbhiebelikothHeeiklo. o ook Computer voor beginners 5o.o3r0stueullri)Angfewnijokmen1d3.e30 en om openingstijden taijrdtbeijneesndkeomzsotmKleikr&pTeirkiode www.bibliotheekheiloo.nl UITKIJKPOST 26 JUNI 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Master Goldsmith Wendy Verkooijen in haar atelier. Foto: Margreeth Anema Wendy Verkooijen - Master Goldsmith www.corner35.com - info@corner35.com instagram:/corner35_wendy - Facebook:/corner35beads De 29-jarige Wendy Verkooijen is al van kleins af aan bezig met mini aturen maken, nu heeft ze er haar beroep van gemaakt: Wendy maakt namelijk armbanden en colliers met zelfgemaakte miniatuurkralen, ook in combinatie met edelstenen. De kralen snijdt ze zeer gedetailleerd uit harde wax, daarna gaan ze naar de gieterij en vervolgens maakt Wendy ze af achter de werkbank in haar atelier. Een miniatuur achtbaankar retje, een miniatuur egeltje, een miniatuur kaasschaafje, je kunt het zo gek niet bedenken of Wendy heeft het gemaakt. Ze combineert de kra len aan de armbanden met bijvoorbeeld edelstenen of glaskralen. De armbanden zijn heel verfijnd, je blijft ernaar kijken en ziet steeds weer andere details. Engelengeduld, handigheid en een vaste hand De armbanden zijn zelf samen te stellen door de kralen te rijgen aan de leren armbanden en colliers die Wendy ook aanbiedt in haar webshop, maar de minia tuurkralen kunnen ook goed gecombineerd worden met de bekende Trollbeads of Pandora armbanden. "Ik vind het gewoon leuk om iets nieuws te ontwerpen," aldus Wendy. Engelengeduld, handigheid en een vaste hand, dat zijn de ingre diënten om een kraal te krijgen zoals Wendy het wil. "Met het achtbaankarretje ben ik bijvoorbeeld bijna 10 uur bezig geweest, het is eigenlijk een soort beeld houwen," vertelt ze. Op haar website kunt u precies zien hoe dit proces in zijn werk gaat. Wendy voltooide de ondernemersopleiding tot goudsmid in Schoonhoven. Ze maakte als eindexamenopdracht haar meesterwerk: een kistje met daarin een zilveren miniatuurdorpje. Een heus café, een supermarkt, een eilandje met palm bomen en kokosnoten, en alle delen konden verplaatst worden door middel van magneten. "Eigenlijk doe ik nu precies hetzelfde, alleen schuif ik de miniatuur tjes om een armband," glimlacht Wendy. Een prachtig cadeau voor jezelf of voor een dierbare Op mijn webshop staan alle bijzondere kralen en armbanden die ik gemaakt heb. Het is een collectie die steeds uitgebreider wordt. "Veel mensen die kra len bestellen hebben een bepaalde herinnering waar ze een bijpassende kraal bij willen." Het achtbaankarretje werd opgemerkt door een bruidspaar dat elkaar op de kermis heeft ontmoet. Ik heb zojuist een kampvuurkraal opgestuurd naar Canada voor een mevrouw die graag kampeert met haar gezin," legt Wendy uit. Het is ook mogelijk om naast de vaste collectie custommade kralen te laten maken. Wendy benadrukt dat ze bedels maakt zoals bedels bedoeld zijn: ze bespaart niet op de hoeveelheid zilver die erin hoort te zitten. "Met de opkomst van 3D-printers sterft dit vak uit, dat is zo zonde: handwerk heeft een eigen ambach telijk uiterlijk en gevoel dat niet te evenaren is. Daarbij moet ik concurreren met grote spelers in de markt en met massaproductie. Ik hoop echt dat mensen hand werk blijven waarderen. Dit is wat ik het liefst doe, ik wil gewoon mooie dingen maken," zo besluit Wendy. Kennismakingsactie Wendy heeft een speciale actie vanwege de lancering van haar merk: bij iedere bestelling via de webshop ontvangt u een lederen collier gratis en bij bestelling van twee willekeurige kralen krijgt u een venuskraal t.w.v. 49 cadeau. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Mariëlle Apeldoorn (40) en Jantien Wijker (39) zwommen zaterdag 22 juni 2 kilometer met Maarten van der Weijden mee tijdens zijn Elfstedenzwemtocht. Jantien maakte een heftige tijd door toen ze twee jaar geleden borstkanker bleek te hebben en Mariëlle heeft de ziekte vaak van nabij moeten meemaken. Daarom kwamen ze samen in actie en haal den een prachtig bedrag op voor kankeronderzoek. "Toen we in Stavoren aankwa men liep Maarten ruim een uur voor op schema," vertellen Mariëlle en Jantien. "Dus na de registratie snel onze wetsuit aan en richting de start. Maarten kwam om 12.25 uur aan en nam bij ons startpunt een cheque in ontvangst van alle meezwemmers. We sprongen ach ter Maarten het water in. Heerlijk gezwommen met alle support! Eerst een stuk langs de weilanden vanaf de haven en daarna Stavoren in. Daar lagen allemaal bootjes met supporters en ook de bruggen ston den helemaal vol. Binnen een uur haalden we de finish. Het was een bijzondere ervaring om dit samen te mogen doen. Trots om na zo'n heftig jaar deze prestatie te kunnen leveren. We bedanken hierbij ook al onze sponsors die ervoor heb ben gezorgd dat we 5.368 hebben binnengehaald voor kankeronder zoek!" Ook Maarten van der Weijden haalde de finish. Hij haalde maar liefst 3.910.763,11 op voor onder zoek naar kanker met zijn zwem tocht langs de elf Friese steden. Ik vraag me af of ik de enige ben die een fietsrit over de Stationsweg soms als een heuse survivaltocht ervaart Het is maandagochtend en ik heb mijn meiden weer veilig op school afgeleverd. Ook dat is zo af en toe een uitdaging als je komend vanuit de Breedelaan de Stationsweg moet oversteken. De auto links seint met zijn lichten, we mogen over. Rechts komt het verkeer met een noodgang aan, geenszins van plan om ons over te laten steken. Blijven wachten dus. De auto op links knippert nog een keer, waarop ik naar rechts wijs en dus blijf wachten. Ah, joe pie, voetgangers bij het zebrapad. Dan kunnen we ook oversteken en belanden we weer veilig op school. Vanaf school schiet ik de Stationsweg weer op richting Kennemerstraatweg. Al ruim voor de beruchte paaltjes begint de ellende. Het is maandagochtend, dus druk. Veel auto's in beide rich tingen, dus al ruim voor de paaltjes staan de auto's stil, deels op de fietsstrook. Soepeltjes schiet ik de stoep op, want dat doen fietsers op de Stationsweg tegenwoordig. En ik word er steeds behendiger in. Ah, die auto begrijpt het, en geeft ons fietsers meer ruimte. Stoep af, straat op. Tien meter verder moet ik de stoep weer op, waar een voetganger niet blij kijkt. Maar ik ben de beroerdste niet en geef hem de ruimte in plaats van dat ik hem omver fiets. Vlak voordat ik de bocht bij de stoplichten rechtsaf neem, ga ik de stoep weer af. Nu is het zaak om niet net in de ruimte tussen de tegels op het fietspad te komen met mijn voorwiel, want dan ga ik alsnog. Pfoeh, zweet op mijn rug, ik ben weer op het rechte eind. I Kunstparade: ookinBibliotheek Heiloo De bibliotheek is tijdens het gehele weekend van deKunstparade (extra) geopend: vrijdag 28 juni: 10.00 - 18.00 uur, zaterdag 29 juni: 10.00 - 17.00, zondag 30 juni: 11.00tot16.30 uur. Beeldende kunst van maar liefst 12 kunstenaars en diversemuzikale optredens.Het complete overzicht voanntvdaenkgutnesetennaarsdiegnhteijidsjech. ema van optredens in de bibliotheek vindtu op www.bibliotheekheiloo. nl. Verkoop 10-daagse afgeschreven materialen Dinsdag2duli t/m zaterdag 13euli Doorlopend, tijdens de openings- gren, is er de grote zomerverkoop dan afgeschreven meterialen in de bibliotheek. Met romans, informa tieve boeken en jeugdboeken, maar ook cd's, dvd's, grote letterboeken, bundels tijdschriften, bladmuziek in speelmate riaal "vooreen zacht prijsje. Voorleesfeestje Woensdag 7augustus, 14.30 uur Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn van hartewelkom! Peutervoorlezen Elke vrijdag 10.30 - ca. 11.30 uur Een gezellige ochtend rond boeken voor kinderen van 2-4 jaar en hun oudere/toppas. Samen Klooien Elke wioensdag in de zomervakan tie, S5. 00 - 16.00 uur We gaan gan de slag met de gekste en gezelligste boeken boordevol activiteiten. Speelotheek Elkewoensdag, 14.00 - 17.00 uur De Speelotheek is de hele zomer op woOenpsvdraigjdmaidgd1a2g goekotpoebnedr. worden Taalcafé en Open Leercentrum Het raalcaoé op vrijdag r10.00 tdovtd1-1s.p3e0eulufirl)mesn, hteotpOp1e0n0 cd's en Leercenerum op doade rdag 19.00 tot20.00 uur) gaan in de zomer gewaiam door. U bent "ven harte lZimomoenraldeez)e.n Op de presentatietafel bij de ingang van de bibliotheek vindt u een uitgebreide en gevarieerde selectie van heeriijk wegle zende zomer- boeken. Uit&Zo Hailoo 2019 7klsaeaprt.ember, 11.00 - 16.00 uur Uit&Zo Heiloo is de start van het culturele, educatieve en sportieoe seizoen in Heiloo en wordt georga- Start: 12 septemb)r, 1-4.00 uur .eren emgaan met de comptter (d7ebbijiebelinoktohmeestke.n). Aanmelden is al mogelijk. Cursus Digisterker Start: 19 september, 10.30 uur Leren omgerk meh de digitale everheid (3 bijeenkomsten). Aanmelden is al mogelijk. Van 20 juli t/m 17 augustus is B ibliiatheee Heiloo op zaterdag gesloten. Westerweg 250 tel.072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl Blij halen Mar en Tien de finish! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5