Samenspraak bekijkt kunst Heiloo op 14e plek ranglijst beste gemeenten Stichting Groeyers bundelt kennis binnen kind- en jeugdontwikkeling Dojo 't Loo start actie voor AED 15 Actief in de zomer! Heeft u tips? INGEZONDEN BRIEF Sportraad Vakantieverhaal Veel aandacht voor de kunstwerken UITKIJKPOST 3 JULI 2019 Pixabay HEILOO - Volwassenen die onze taal nog niet goed beheer sen kunnen naar Samenspraak. Elke donderdag komt de Samenspraakgroep bij elkaar in de bibliotheek. Daar wordt gesproken en gelezen. Een week later kwam het school reisje. Velen werden met de auto gebracht, enkelen gingen per fiets. In het museum werden kunstwer ken van de Bergense School beke ken. Men vond de kunst somber en toch ook mooi. Alle deelnemers konden een favoriet schilderij kie zen en daarbij vertellen wat hen aansprak. Na het museumbezoek werd er samen geluncht. Tijdens de lunch zong Neshat een Italiaans lied. Hierna vertrok de groep naar de Grote Kerk. De foto's van plaats genoot Hellen van Meene over de werken van barmhartigheid kregen alle aandacht. Enkele deelnemers brandden kaarsjes. Anderen geno ten van het orgelspel. HEILOO - Voor de krant van woensdag 10 juli is de redactie druk bezig met het thema 'Actief in de zomer'. In dit thema zetten we voor u allerlei activiteiten op een rijtje die in Heiloo en omstreken plaatsvinden tijdens de zomerperiode. Heeft u nog een leuke tip voor onze activiteitenkalender of wilt u een activiteit extra in het zonnetje zetten? Neem dan uiterlijk vrijdag 5 juli contact met ons op via verkoop@uitkijkpost.nl. Gemeentehuis Heiloo. Foto: Gertjan Zeeman HEILOO - Heiloo staat op de 14e plaats in de top 50 van beste gemeenten van Nederland. Dat blijkt uit onderzoek van week blad Elsevier in samenwerking met Bureau Louter. Daarmee is Heiloo na Edam-Volendam de beste gemeente boven het Noordzeekanaal om te wonen. Elsevier en Bureau Louter ver gelijken in een pas gepubliceerd onderzoek alle 380 gemeenten in Nederland met elkaar. Deze toetsen zij op punten als onderwijs en kin deropvang, winkels, zorg en vrije- tijdsvoorzieningen. Er wordt ook gewerkt aan woor denschat en grammatica. Vaak betreft het vluchtelingen met sta tus die in Heiloo wonen, maar ook expats komen naar de lessen. De vrijwilligersgroep Heiloo voor Elkaar verzorgt de lessen in samen werking met de bibliotheek. Voor de zomervakantie gaat de Samenspraakgroep altijd op 'school reisje'. Deze keer lag het reisdoel dicht bij huis: het gemeentemuseum en de Grote Kerk in Alkmaar. In de week voor het uitje ver zorgde een medewerkster van de bibliotheek van Alkmaar een les over kunst kijken. Er werd gekeken naar schilderijen uit het Alkmaars Museum. Er werd steeds nage dacht over wat je ziet, wat je denkt en wat je je afvraagt bij een kunst werk. De nadruk hierbij lag op de Nederlandse taal. Op drie punten is Heiloo zelfs de beste gemeente boven het Noordzeekanaal. Zo staat het Blockhovepark op de 6e plaats van beste woonbuurten in Nederland. Het onderzoek gaat ook over wonin gen en voorzieningen. Voor jonge gezinnen staat Heiloo op nummer 12; de kans voor hen om in Heiloo een geschikt huis te vinden is 20%. Voor hoogopgeleide stellen tussen 45 en 65 jaar staat de gemeente op plaats 14; de kans dat zij in Heiloo een geschikte woning kunnen vin den is 32%. REGIO - Forte Kinderopvang en Stichting Kinderopvang Den Helder (SKDH) zijn voornemens hun kennis van kind- en jeugd- ontwikkeling te bundelen in een nieuwe stichting, genaamd Groeyers. Stichting Groeyers heeft als doel om kennis, netwerken en ervarin gen samen te brengen. Zo kunnen er nieuwe initiatieven en activiteiten ontplooid worden, die bijdragen aan alle aspecten in de ontwikkeling van kinderen en jongeren van 0 t/m 18 jaar. De nieuwe stichting wordt een kennis-, ontwikkel- en expertise centrum, dat toegankelijk en vooral laagdrempelig is voor alle kinderen en jongeren buiten de grenzen van de kinderopvang. Door de krachten bundeling in producten, diensten en activiteiten wil Groeyers bijdragen aan de ontwikkeling van de vaardig heden en eisen die de toekomstige maatschappij aan onze jeugd stelt. Ook stelt Groeyers zich ten doel om met haar dienstenaanbod ouders te ontzorgen en ondersteunen. De bestuurders van beide kin deropvangorganisaties hebben dit initiatief genomen omdat zij de overtuiging hebben dat kind- en jeugdontwikkeling verder reikt dan alleen kinderopvang. Door het bundelen van expertise van beide organisaties kan stichting Groeyers verder denken en doen dan het reguliere aanbod. Joost Korver en Esther Zijl, bestuurders van Groeyers: "Als bestuurders van maatschappelijke kinderopvangorganisaties vinden wij het belangrijk dat elk kind de kans krijgt om zich optimaal te ont wikkelen. We zijn ervan overtuigd dat we met innovatie en gezamen lijke inzet, bestaande drempels kunnen overbruggen. Samen weet je nu eenmaal meer, kun je meer en bereik je meer. Die kennis en ervaring over kinderen en jongeren bundelen we straks in Groeyers". De nieuwe organisatie gaat kort na de zomer van start, waarnaast zowel SKDH als Forte Kinderopvang zelf standig blijven bestaan. AE D HEILOO - De redactie van Uitkijkpost ontving een brief van de Sportraad. Deze brief heeft de Sportraad op 1 juli verzonden naar de burgemeester, wethou der en gemeenteraadsleden van Heiloo. De brief bevat kritiek van de Sportraad op het beleid van de gemeente op het gebied van sport en bewegen. De Sportraad signa leert dat er in Heiloo geen enkele kennis, visie en beleid bestaat om enige ontwikkeling te promoten, die het nationale sportakkoord voorstaat. In de brief stelt de Sportraad het volgende: "Vanuit de nationale politiek zijn er ambitieuze doel stellingen uitgesproken op het gebied van sport en bewegen. Het nationale sportakkoord stelt hiervoor 420 miljoen per jaar beschikbaar. Tot onze grote schrik wordt de noodkreet vanuit Den Haag om sporten en bewegen op lokaal niveau te promoten op geen enkele manier vertaald in Heiloo. Sterker, er wordt niet eens actie ondernomen om aanspraak te maken op een deel van de enorme subsidie. Wij vragen ons als Sportraad, mede namens de lokale sportclubs, vertwijfeld af hoe dit kan. Waarom is Heiloo zo passief? Waarom wordt er geen enkele poging ondernomen om aanspraak te maken op een deel van deze subsidie?" Ook zegt de Sportraad: "Via NOC*NSF werden in 2018 mid delen ter beschikking gesteld: er is door Heiloo niets mee gedaan. Het huidige nationale sportak- koord: navraag leert dat er in het gemeentehuis niemand enig idee heeft hoe hier aanspraak op moet worden gemaakt. Wij als Sportraad hebben in Almere ons oor te luiste ren gelegd. Ambitieuze gemeenten als bijvoorbeeld Almere, Alkmaar en Amsterdam zijn al lang bezig om alle mogelijke subsidies op te eisen. Zolang er apathische gemeenten als Heiloo bestaan, wordt hun aandeel van de 'buit' groter en zal er een tweedeling komen tussen letterlijk actieve gemeenten en passieve gemeen ten. Met alle mogelijke gevolgen voor de inwoners van dien." Voor de gehele brief verwijzen wij u naar www.uitkijkpost.nl. HEILOO - Sportvereniging Dojo 't Loo is een actie gestart om geld op te halen voor een AED in de buurt van de Bergeonstraat. Met een AED binnen handbereik tijdens een hartstilstand heb je meer kans op overleven. Via het platform BuurtAED.nl van de Hartstichting kunnen buurtbe- woners geld ophalen om zo samen een levensreddende AED te kopen. Het was de bedoeling om binnen één maand 1.660 euro op te halen voor de AED, maar er is inmiddels al 2.735 binnen. Initiatiefnemer van de actie, Joyce Houtenbos, werkzaam als verpleegkundige en vrijwilliger bij sportvereniging Dojo 't Loo, is de actie gestart. HEILOO - De kinderen van de Kidsredactie kregen de opdracht om iets te schrijven over wat ze tijdens hun vrije dagen hebben gedaan. Saartje schreef het volgende: Lanta Strand. We gingen naar het strand, niet alleen we gingen met mijn beste vriendin Lanta en haar moeder en zusje. We gingen lekker in het zand spelen en natuurlijk lekker wat eten en drinken. Lanta en ik hadden allebei kuilen gegraven en we waren zelfs nog in de zee, daar hebben we ook spelletjes verzonnen. Oh en ik heb nog niet verteld op welk strand we waren, we waren naar Egmond aan Zee en we zaten bij Nautilus en hebben nog een ijsje gehaald. We vonden het wel jammer dat Lanta weer naar huis moest, maar we hebben er toch een leuke dag van gemaakt! Saartje Foto: Joop Tulp

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15