Wat doen Anita Harteveld en Rina de Jong nou? Voorspeelmiddag Muziekwerkplaats Zomerkamp Heiloo zoekt kampleiding Tip voor bloemetjes voor de bijtjes 17 UITKIJKPOST 3 JULI 2019 Als begeleider bezorg je de deelnemers een onvergetelijke week. Aangeleverde foto Anita Harteveld (l) en Rina de Jong. Foto: Petra van den Berg EGMOND AAN DEN HOEF - Zaterdag 22 juni werd de aula van de Sint Jozefschool in Egmond aan den Hoef omge toverd tot concertzaal. De zaal stroomde vol met ouders, familie en vrienden van jonge, ambitieuze muzikan ten. De voorspeelmiddag van Muziekwerkplaats Egmond ging van start. In een gevarieerd programma lie ten de leerlingen horen wat zij in de wekelijkse muzieklessen bij de Muziekwerkplaats geleerd hadden. Zij gaven solo-optredens, speelden samen of lieten zich door de docent begeleiden. De hoogtepunten van de middag waren een vrolijke Gavotte op dwarsfluit en een boogiewoogie- improvisatie met gitaar en piano. Deze voorspeelmiddag was een van de twee jaarlijkse uitvoeringen van Muziekwerkplaats Egmond waarbij de leerlingen elkaar kunnen inspireren en podiumervaring kun nen opdoen. HEILOO - Een mooi initiatief! Een bewoner van de Spiegellaan in Heiloo wilde langs de muur van haar patio een border met wilde bloemen aanleggen. Echter, de strook groen die zij daar voor wilde gebruiken is openbaar gebied. De vrouw zocht contact met gemeente Heiloo en stelde haar idee voor. De reactie van de gemeente was positief. Men vond het een heel goed idee om dit aan te leggen voor de bijen en vlinders. Ook vond men het een verrijking van het straatbeeld. Misschien is het een tip voor andere bewoners om zo bij te dragen aan het behoud van bijen en vlinders. Check wel even bij de gemeente of het mag, wanneer je dit op openbare grond wilt doen. HEILOO - Het Vrijwilligers Informatie Punt laat in de rubriek 'Wat doe jij nou?' een vrijwilliger aan het woord, in dit geval twee. Er zijn winkels waar je puur voor je plezier naar binnen gaat. Bij binnenkomst word ik hartelijk ontvangen door Anita Harteveld en Rina de Jong, beiden werkzaam als vrijwilligster in de mooi gerestylde Wereldwinkel Heiloo. De winkel heeft tot doel om eerlijke handel te bevorderen door de makers van producten in Afrika, Azië en Latijns- America een goede prijs te beta len. De winkel is gevestigd aan de Stationsweg 105. Anita werkt nu een jaar of zes in de winkel en met plezier. In haar betaalde werkzame leven werkte zij buiten Heiloo. Om nieuwe contac ten op te doen heeft ze bewust de keuze gemaakt om vrijwilligerswerk in eigen dorp te zoeken. Anita vindt het heel bijzonder om de basisge dachte van de organisatie te onder steunen. Ze is in Indonesië geweest en heeft met eigen ogen gezien wie de mensen achter de producten zijn en hoe de artikelen gemaakt worden. Ze heeft een werkplaats bezocht die al 25 jaar levert aan Wereldwinkels in Nederland! "De mensen daar zijn heel enthousiast over de Wereldwinkel." Rina werkt hier al meer dan der tig jaar! Ook voor haar was het des tijds 'de formule' die aansprak. "Je helpt de mensen zo een beter leven op te bouwen. Van het verdiende geld kunnen ze bijvoorbeeld hun kinderen naar school laten gaan." Rina is zelf koffie gaan plukken in Nicaragua en heeft bij de lokale bevolking gelogeerd. Ze bezocht daar ook een chocoladefabriek en heeft zo verschillende processen van dichtbij kunnen zien. In de winkel worden de klanten geïnformeerd over de herkomst van de producten door bordjes met informatie en er hangt een scherm waarop te zien is hoe en waar de artikelen gemaakt worden. Het is toch een mooi idee om een cadeau tje voor iemand te kopen en daar mee ook nog een ander te helpen! De opbrengst van de verkoop gaat, na aftrek van de vaste lasten, naar goede doelen. Het is duidelijk dat een steentje bijdragen aan een beter leven voor de minder bedeel den een belangrijke drijfveer is om voor dit vrijwilligerswerk te kiezen, maar wat brengt het de dames zelf? Het heeft hun blik verruimd. "Je leert van alles, hoort over verschil lende landen en het is ook leuk dat je weer collega's hebt. Het geeft 'schwung' aan je leven." "Wat het extra leuk maakt is dat we ongeveer een keer per jaar met alle collega's van de winkel in Heiloo bij elkaar komen om iedereen weer eens te zien." Soms gaat er een medewerker mee inkopen doen en met enige regelmaat krijg je de mogelijkheid om deel te nemen aan een cursus of training. Er zijn veel vaste klan ten die de zaak bezoeken. De koffie vindt gretig aftrek, maar ook voor originele cadeautjes weten mensen de winkel te vinden. Maar wist je dat je bij de Wereldwinkel Heiloo een abonnement kunt nemen op een groente- en fruitpakket zodat je wekelijks verse, biologische groen ten en fruit in huis hebt? Er komen klanten binnen en het is inmiddels tijd voor twee andere col lega's om het werk over te nemen voor de middagshift. Tijd voor mij om een eind aan het interview te maken, al had ik nog wel even door kunnen praten met de dames. Hun enthousiasme werkt aanstekelijk. Ik heb de indruk gekregen dat, wat Anita en Rina betreft, werken in de Wereldwinkel een wereldbaan is! Petra van den Berg HEILOO - Dit jaar vindt voor de tweede keer Zomerkamp Heiloo plaats. Een week lang vermaken in totaal 75 kinderen zich op het terrein van de ijsbaan in Heiloo. Verdeeld in drie leeftijdsgroe pen, van basisschool groep 3 t/m groep 8, worden diverse activi teiten aangeboden op het gebied van sport, natuur en spel. Voor het kamp dat van 15 tot en met 19 juli wordt georgani seerd wordt nog uitbreiding van de kampleiding gezocht. Ben of ken jij iemand die het leuk vindt om met kinderen te werken, kom je uit of woon je in (de omgeving van) Heiloo en heb je van maandag 15 juli t/m vrijdag 19 juli nog niks te doen? Dan zoeken wij jou! Een té gekke week voor de kinderen, maar ook voor jou als begeleider! Wat vragen wij: - Je bent tussen de 16 en 30 jaar - Je vindt het leuk om met kinderen te werken - Je bent van maandag 15 juli t/m vrijdag 19 juli beschikbaar Samen met een aantal andere vrijwilligers begeleid je een groepje kinderen tijdens verschillende acti viteiten. In dit gezellige team heb je inspraak in voorbereiding, bouw je een band op met elkaar maar ook met de kinderen en kun je een waardevolle rol vervullen voor deze kinderen. Als de kinderen 's middags weer naar huis gaan, bereiden wij de dag erna voor en genieten we met zijn allen van een lekkere avondmaal tijd. We slapen thuis, zodat we er de volgende dag weer met frisse ener gie er tegenaan kunnen! Wil je meer informatie of rea geren neem dan contact op met Jongerenwerk Heiloo of reageer via www.vrijwilligersvacaturebank- heiloo.nl/vacature/2891. Border met wilde bloemen. Foto: Tea Blaauw Tijdens de voorspeelmiddag kunnen de leerlingen podiumerva ring opdoen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 17