Middeleeuws slotfestijn Slotkwartier Roderick Taylor exposeert in de Ter Coulsterkerk Wandeling door de Wimmenummerduinen REGIO 19 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N 'Easyslim.nu werkt!' Behandelingen verwijderen vet en trainen spieren "Door Maaltijdservice Uitgekookt eet ik met meer smaak een stuk gezonder" Zomer in het zeedorpenlandschap Blije bezoeker jaarmarkt UITKIJKPOST 3 JULI 2019 Welkom in de middeleeuwen, Foto: Martijn Mulder Historisch Egmond LIMMEN - Dat afslanken ook anders kan, bewijst Easyslimnu. Al meer dan vijftig vestigingen door heel Nederland volgen het voorbeeld van Karin Hut-van Meerten, die Easyslim.nu in 2015 in Nederland introduceerde. Karin van Twuyver opende op 1 november 2017 in Limmen haar deuren. Bij Easyslim.nu vinden klanten geen fitnessapparaten maar behandelka mers waar zij aangesloten worden op een geavanceerd apparaat. Hiermee worden vetcellen geleegd via ultrasound, en op hetzelfde moment worden de spieren getraind via elektrostimulatie. Hierdoor gaat afslanken snel en zonder enige inspanning. "De spieren worden veel intensiever getraind dan in de sportschool, en zonder gevaar op blessures. Ook cellulite wordt min der, en de huid strakker. Easyslimnu, Schipperslaan 4H, Limmen, tel. 06 85852603, limmen@easyslim.nu. kampement te bezoeken en te zien hoe het leven in de middel eeuwen was. Zo werd er geschil derd en geborduurd en werd er leer bewerkt. Bezoekers mogen zelf tingieten om zo een eigen sou venir te maken. Op verschillende tijden worden ook demonstraties zwaardvechten en boogschieten gegeven. Natuurlijk mogen kinde ren zelf ook een poging doen om een zwaard te hanteren of een paar pijlen te schieten. Om 11.00 uur, 13.00 uur en 15.00 uur speelt thea terduo Kees Koos de leuke voor stelling RIDDERS! Hierin beleven vier bezoekers spannende avontu ren als ze vast komen te zitten in een kasteel. De openluchtvoorstel ling is prima te bekijken vanaf het gezellige terras op het pleintje voor bezoekerscentrum Huys Egmont. Binnen is er natuurlijk ook van alles te zien. Zo is er nog de hele zomer EGMOND AAN DEN HOEF - Zaterdag 6 juli kunnen bezoe kers van het Slotkwartier in Egmond aan den Hoef weer genieten van middeleeuws spek takel rond de slotfundamenten. Vanaf 10.00 uur is iedereen van harte welkom om een 15e-eeuws de expositie 'Verdwenen verle den', waarbij op grote panelen vele inmiddels verdwenen gebouwen en situaties zijn te zien. Het geeft een goed beeld van de veranderingen in de drie Egmonden in de afgelopen honderd jaar. Het Slotfestijn begint zaterdag om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Kijk voor meer informatie en het volledige pro gramma op www.slotfestijn.nl. REGIO - Bij mooi weer gaan veel mensen eropuit of genieten van een vakantie. Maar vooral ouderen hebben tijdens de zomer last van de warm te en blijven binnen. Martie is een van die ouderen. "Zelf koken is geen optie, want ik kan alleen geen boodschappen doen omdat ik slecht ter been ben. Normaliter doe ik samen met mijn kleindochter boodschappen, maar zij heeft vakantieplan nen. Via een kennis ben ik bij Uitgekookt terechtgekomen." Martie vervolgt: "Door Maaltijdservice Uitgekookt eet ik een stuk gezonder en heb ik meer aanspraak. Op maandag- en donderdagavond komt vaste bezorger Gert de maaltijden bezorgen. We maken dan altijd even een kort praatje. Ik krijg van Gert het weekmenu op papier bij mijn bestelling, het menu vul ik in en geef ik de volgende keer weer aan hem mee. Het is erg gemakkelijk om de maaltijden op deze manier te bestellen, met de compu ter kan ik namelijk niet zo goed overweg." Ook genieten van een heerlijke maaltijd van Uitgekookt? Vraag vandaag nog een proefpakket aan via 085 - 0406065 of www.uitgekookt.nl. De maal tijden van Uitgekookt zijn ambachtelijk, voedzaam, gezond en vooral lek ker. Het is een koelvers concept, zoutarm en zonder onnodige toevoegin gen. Door te werken met verse ingrediënten blijven de vitamines behouden en dat proeft u direct! REGIO - In de koffiezaal van de Ter Coulsterkerk exposeert Roderick Taylor uit Egmond aan Zee met een serie schilde rijen (olieverf en acryl) die een kijk geven op het mooie Noord Hollandse landschap. Roderick (geboren in 1946 te Leicester, Engeland) begon met schilderen in 1993 bij stichting 'Anders Actieven' in de oude school, thans Huize Egmont, te Egmond aan den Hoef. Dit deed hij onder leiding van Andrez, een markant figuur in de Egmonden en omstre ken. Ruim een kwarteeuw later en via diverse omzwervingen waar onder Tintoretto (Heiloo) en Mary Koekenbier (Bergen), belandde Roderick op zijn huidige plek bij Perspectief te Castricum. Roderick heeft eerder geëx poseerd in verschillende kerken, buurthuizen en op kunstmarkten. Hij noemt zijn werk eerder rea listisch dan impressionistisch, al vallen sommige van zijn werken in beide categorieën. Roderick wordt geïnspireerd door diverse kunstenaars, zoals Jan Groenhart (Bergen), Rob Houdijk (Alkmaar) en J.M.W. Turner. Zijn werk is van 3 juli tot en met 31 juli te bezichtigen in de koffiezaal van de Ter Coulsterkerk. Een werk van Roderick Taylor. Aangeleverde foto LIMMEN - De jaarmarkt in Limmen op 26 juni j.l. was gezellig druk en goed bezocht. De dames bij de kraam van de Zonnebloem werden heel vrolijk van dit blije jongetje. Aangeleverde foto EGMOND AAN ZEE - De maan delijkse wandeling in het Egmondse duingebied start op zondag 7 juli om 10.00 uur bij het Sportcentrum aan de Watertorenweg te Egmond aan Zee. We lopen dan door het zeedor penlandschap, deels over smalle paadjes en mul zand. Rond deze tijd van het jaar is er veel kleur in het duin door de bloeiende duinflora, die typisch is voor het zeedorpen landschap. De wandeling wordt geleid door een natuurgids van IVN en duurt ongeveer 2 uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Een donatie (richtlijn 2,50) wordt op prijs gesteld. Voor 072 - 5337601. Of kijk op onze web- nadere inlichtingen kunt u mailen site: www.ivn.nl/nkl. naar hanneke@jpdg.nl of bellen: Aangeleverde foto Landje in de zomer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 19