Veel ideeën voor een bruisend dorpscentrum 'Kunst in Zinderende Zomer' van kunstenaarsgroep IMIX Boersen Tweewielers Heiloo COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Al jaren een begrip in Heiloo Flashing Heiloo Dick de Scally UITKIJKPOST 3 JULI 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Woensdagavond 26 juni vond in de Witte Kerk een bijeenkomst plaats over de ver levendiging van het dorpscen trum van Heiloo rondom win kelcentrum 't Loo en de Witte Kerk. Honderd willekeurig gekozen inwoners, waarvan er rond de 25 aanwezig waren, kre gen van de gemeente Heiloo een uitnodiging om mee te denken over de toekomst van dorpscen trum 't Loo. Het is de wens van veel Heilooërs en de gemeente om het centrum levendiger te maken. Een plek waar je graag komt winkelen en wat lan ger blijft om een terrasje te pakken of af te spreken met vrienden. Maar wat maakt een dorpscentrum leuk en levendig? In groepjes van vier konden de aanwezigen, waaronder een aantal raadsleden, plaatsnemen aan een van de zes statafels. Aan de hand van drie vragen: 'Waarom is het belangrijk dat 't Loo aantrek kelijk is en bruist', 'Wat is er voor nodig om 't Loo aantrekkelijk en bruisend te maken' en 'Wat kunt u bijdragen aan het aantrekkelijke en bruisende 't Loo', ging men met elkaar in gesprek om antwoorden op die vragen te geven. De ant woorden werden digitaal ingevoerd en aan de hand daarvan zijn zeven thema's gekozen. De thema's vergroenen, 24/7 levendig, autovrij, multifunctioneel plein, ontmoetingsplek, centreren en verbinden van functies en ver- groten verblijfsmogelijkheden, zul len verder uitgewerkt gaan worden. Aan het begin van de zomer kunnen alle inwoners van Heiloo digitaal op deze thema's reageren. De gemeen te wil eind 2019 de visie klaar heb ben samen met een concreet plan van aanpak voor het dorpshart. Tekst: Yvonne van Stiphout Links André Duijker en rechts Danny de Graaf. Foto: STiP Fotografie Veel ideeën kwamen ter tafel over hoe het dorpscentrum verlevendigd kan worden. Foto: STiP Fotografie Van Aostastraat 28, 1851 JC Heiloo; telefoon 072-5330186; e-mail: info@boersentweewielersheiloo.nl; website: www.boersentweewielersheiloo.nl Op 1 juli 2019 is Boersen Tweewielers Heiloo overgenomen door een nieuwe eigenaar, Danny de Graaf. André Duijker neemt na 24 jaar afscheid van zijn fietsenwinkel. André vindt het wel letjes. "Ik ben nu 60 en ik wil het wat rustiger aan gaan doen. Ik word nu zzp'er en zal in drukke tijden Danny bijstaan in de win kel." De historie van de fietsenwinkel gaat bijna een eeuw terug. In 1932 werd het bedrijf officieus opgericht. In 1933 volgde een inschrijving bij de Kamer van Koophandel. De eerste eigenaar, de heer v.d. Vlugt, is begonnen op de Westerweg en noemde zijn winkel De Uiver. In 1995 nam André de winkel, inmiddels gevestigd op de Stationsweg, over van de toenmalige eigenaar Herman Boersen. Een mooie winkel met een oppervlakte van 200 m2. Dit werd te groot voor André en daarom verhuisde hij met de winkel naar de Van Aostastraat 28. Sinds 1 januari 2015 is de winkel met een oppervlak te van 100 m2 daar gevestigd. André heeft er het volste vertrouwen in dat Danny de zaak goed zal voortzetten. Ambitie De nieuwe eigenaar, Danny de Graaf, is 26 jaar oud en is al 10 jaar fietsen maker. Hij woont in Castricum en heeft de afgelopen jaren in Heemskerk gewerkt. Danny: "Ik heb altijd de ambitie gehad om voor mijzelf te begin nen. Ik kwam in gesprek met André, die wilde stoppen en voor ons beiden voelde het gelijk goed dat ik de zaak zou overnemen." Begrip in Heiloo Boersen Tweewielers is al jaren een begrip in Heiloo en omstreken. Boersen Tweewielers beschikt over een ruime showroom met fietsen, onderdelen, accessoires en natuurlijk de werkplaats waar onderhoud en reparaties plaatsvinden. Danny blijft ook de dealer van topmerken als Gazelle, Koga, Kalkhoff, Ebike Das Original en Riese Müller. Proefrit Bij Boersen Tweewielers worden hoofdzakelijk elektrische fietsen ver kocht. "Als mensen een proefritje willen maken op een bepaalde fiets kun nen ze daarvoor langskomen," aldus Danny. Dat hoort ook bij de service die wij verlenen. Dankwoord Tot slot wil André toch nog even het woord. "Ik wil de klanten bedanken voor het in mij gestelde vertrouwen. Ik hoop dat de klanten dat vertrouwen ook aan Danny willen geven. Overigens verwacht ik dat wel als ik de klan ten zo hoor." Danny is nog op zoek naar personeel. Mocht u geïnteresseerd zijn in een leuke baan bij Boersen Tweewielers Heiloo, kom dan langs in de winkel of bel of mail en vraag naar Danny de Graaf. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Sinds anderhalf jaar heeft kunstenaarsgroep IMIX een ateliertuin in Heiloo, waar de kunstenaars werken en expo seren. Zaterdag 6 en zondag 7 juli is de derde seizoensexpo sitie van de kunstenaarsgroep, 'Kunst in Zinderende Zomer', met op zondag vanaf circa 12.30 uur livemuziek van AYCE! IMIX wil graag kunst en natuur met elkaar verbinden en daar is de locatie, de tuin achter Hoogeweg 38 in Heiloo, bijzonder geschikt voor. Met vereende krachten heeft IMIX een aantal plekken toegan kelijk gemaakt in de grote verwil derde tuin. Er is nu een heerlijke inspirerende plek om in en mét de natuur samen te werken. Bij de exposities laten de kunstenaars daar graag meer mensen van mee genieten. Kijk voor meer informa tie op www.IMIXkunst.nl of volg IMIX kunst op Facebook. Locatie: tuin achter Hoogeweg 38 in Heiloo (zie de borden langs de weg). Tijd: 11.00 - 17.00 uur. Graag tot ziens! De Uitkijkpost juichte op 22 mei jl.: Meiden U26 Flashing Heiloo landskampioen! Het eerste lands kampioenschap! En ik jubelde mee, want daar heb ik nog een heel klein beetje aan meegewerkt. Ja, meiden, opa vertelt. In 1976 (of daaromtrent) vatte apo theker Ruud Sibilo het plan op om in Heiloo een basketbalvereniging op te richten. Hij verzamelde een paar basketbalfans die wel aan zo'n club wilden meewerken: Ben Wallaga, Wim Seppenwolde en ik. Ruud en Wim speelden basketbal op hoog niveau. Ik kon helemaal niet goed basketballen. Mijn enige band met die sport was mijn deelname na het werk aan de vriendenclub vrijmiba (vrijdagmiddagbasketbal) met vrij- mibo toe. In plaats van het ontwikkelen van een ambitieus plan is in het begin uren vergadertijd besteed aan de kledingkeuze, herinner ik me. Logo, kleuren, prijzen, maten, alles kwam ter sprake en omdat er net zoveel smaken waren als vergaderaars kwam van besluiten niks terecht. Mijn aandeel bestond uit het contact met de Koninklijke Nederlandse Basketbalvereniging, die zoveel administratieve rompslomp (op papier!) had bedacht dat van lekker spelen weinig terechtkwam. Ruud Sibilo heeft bij de start nog een promotiewedstrijd georgani seerd tegen een professionele tegen stander (wie ook weer?). Bij gebrek aan spelers bij Flashing Heiloo moest ik ook meedoen met de grote jongens. Most valuable player? Nee, ik schat dat ik twee keer balcontact heb gehad. En kijk nu eens. Flashing Heiloo een begrip, U26 landskampioen, 15 teams, een webshop (ook voor kle ding), roosters, verslagen, uitslagen, alles digitaal. Een bloeiende club. En ik bedenk: alle bomen zijn begon nen als stekkie. Dat stekkie heb ik een beetje water gegeven. V.l.n.r.: Gemma Distelbrink, Marion Albers, Mireille Schermer en Garrie Oomkens. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5