Leuke actie Hareninvlechten.nl Samen sterk voor de ontwikkeling van het kind Bijna Vergeten Verhalen- Huisvlijt COLUMN m J 5 1 15 juli in De Trog Beeldschermvrije zomer Michiel Ullers Kermis Heiloo: volop genoten door jong en oud! UITKIJKPOST 10 JULI 2019 Aangeleverde foto HEILOO - Niets is zo belang rijk als de ontwikkeling van je kind(eren). Ze maken een voort durend groeiproces door en de ontwikkeling gaat razendsnel. Bij kinderopvang Kits Oonlie bie den ze een veilige en vertrouwde omgeving waar kinderen zich in hun eigen tempo kunnen ontwikkelen onder begeleiding van de pedago gisch medewerkers. Soms verloopt het groeiproces niet helemaal zoals het hoort. Kits Oonlie werkt samen met kin- derfysiotherapie Nelissen. Ouders en kinderen kunnen hier terecht met vragen omtrent de ontwikke ling van het opgroeiende kind in de leeftijd van 0 tot 18 jaar. De kinder fysiotherapeut zorgt ervoor dat de kinderen zich zo ontspannen moge lijk en met veel zelfvertrouwen en plezier bewegen en ontwikkelen. Door gezamenlijk overleg, observe ren en informatie uitwisselen, kun nen zij samen met ouders op zoek Marlene Roodbol. Niets is zo belangrijk als de ontwikkeling van je kind(eren). Aangeleverde foto naar de juiste oplossing om hun zodat het zich kan versterken op kind te bieden wat het nodig heeft, lichamelijk en emotioneel gebied. HEILOO - Met hareninvlechten. nl heeft Heiloo een bijzonder bedrijf binnen de dorpsgrenzen. Eigenaar Marlene Roodbol is een echte 'vlechtqueen'. Ze is auteur van een boeken- reeks en tevens vlechtstyliste tij dens workshops, events en feestjes. En wie denkt dat dit alleen voor dames en meisjes is, zal verrast zijn: ook vaders sluiten zonder pro blemen aan bij de workshops, die ook in Heiloo worden gehouden. Sinds kort toert Marlene ook door het land met haar Vlechtacademy. Marlene: "Het is vaak een verras- sing in wat voor setting ik beland, maar het is altijd een gemotiveerd groepje dat zich als een razende alle vlechttechnieken eigen wil maken. Met het boek voor beginners óf gevorderden gaan ze blij naar huis, heerlijk! Mijn website www. hareninvlechten.nl werkt ook uit stekend, ik word doorgaans snel gevonden op het web." Na afloop van het voor Nederland zo suc cesvol verlopen WK vrouwenvoet bal komt Marlene met een leuke actie voor lezers van Uitkijkpost: stuur een e-mail naar info@ hareninvlechten.nl en maak kans op haar boek! HEILOO - Maandag is geen was dag meer. Kleding wordt nauwe lijks meer vermaakt. Wie heeft er nog zelfgebreide sokken aan? Wanneer hebt u voor het laatst slootje gesprongen? Wat kwam er allemaal kijken bij een ouder wetse bruiloft? Wanneer vertelt u elkaar nog verhalen? Er is veel te vertellen over het dagelijks leven van vroeger en hoe dit in een mensenleven is ver anderd. Het vertelproject Bijna Vergeten Verhalen van het Oud- Standing Zomerprogramma is op zoek naar mensen die zin hebben om daarover te vertellen en/of te luisteren naar verhalen en herinne ringen. Het thema is: Het bos, het duin en de moestuin. 15 juli in Theeschenkerij De Trog van 14.00 tot 16.00 uur. Deelname 7,50 inclusief koffie thee. Aanmelden bij VVV De Verhalenkamer. info@ verhalenkamerwillibrordus.nl of 06-22795336. Wanneer vertelt u elkaar nog verhalen over vroeger? Aangeleverde foto HEILOO - Van donderdag 4 tot en met zondag 7 juli stond Heiloo in het teken van de kermis. Op de Heerenweg was het vier dagen lang groot feest, met muziek binnen en buiten in de tent. Ook het kermisterrein aan De Omloop werd goed bezocht. Wegens aanhoudende droogte werd wel het traditi onele vuurwerk op de vrijdagavond afgelast. Aangeleverde foto's Nog een paar dagen school en dan is het vakantie. Hoera! Tijd om... cre atieve oplossingen te bedenken om de kinderen bezig te houden, oppas te regelen en ze van die bank af te krijgen. Want anders is het 100% game time. Nog even volhouden en dan lekker met het hockeygezin op vakan tie. Geen telefoons, Playstations, YouTube etc. Dat doen we inmid dels al jaren en het rare is dat vanaf dag 1 de kinderen dit heel goed blij ken te kunnen. Ineens gaan ze voet ballen, badmintonnen, zwemmen, suppen, fietsen, tekenen, spelletjes doen en zelfs rustig boekjes lezen. Een transformatie! Wekenlang gezellige kinderen die buitenspelen. Ze bloeien op en zelfs de communi catie onderling wordt er beter van (i.p.v. op elke vraag een antwoord als 'Jahaaaa...'). Elk jaar hebben wij onderling dan ook weer de doelstelling om die 'beeldschermvrije' weken door te trekken als we weer thuis zijn, maar elk jaar lukt dit toch weer niet. Zodra we thuis zijn gaan die koppies weer op 'online' en 'beeldscherm'. Hoe kan dat toch? Waar zit hem dat toch in? Hoe krijg ik ze ook thuis van die beeldschermen af? Duidelijke afspraken, ze bezighou den, 'paaien' of straffen? We hebben alles geprobeerd. Ook dit jaar gaan we weer voor een offline vakantie. Hockeyvader vindt het zelf heerlijk en ook dit jaar heb ik een aantal weken de tijd om een list te verzinnen om dit door te trekken na de vakantie. Gaat het lukken? Denk het niet, maar als je het niet probeert. Ik wens ieder een een heerlijke beeldschermvrije vakantie toe. Moet je eens proberen, heel verhelderend.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5