Persoonlijke aandacht gaat voor huishoudelijke taken Het 'Devanas Pianoduo' uit Slowakije Vrijmarkt Timmerdorp Egmond aan den Hoef Bouwproject Duc van Tol in Limmen vordert gestaag 17 JULI 2019 UITKIJKPOST Het 'Devanas Pianoduo' uit Slowakije. Aangeleverde foto HEILOO - Voor de 30e keer houdt Holland Music Sessions zijn zomeracademie en con certfestival in Noord-Holland. Daaraan doen meer dan honderd jonge, zeer talentvolle, klassie ke musici (viool, cello en piano) uit de hele wereld mee. Het festival start op 21 juli en duurt tot en met 25 augustus. Er zijn in die periode 140 concerten en masterclasses, in onder meer Alkmaar, Bergen, Egmond, Heiloo, Castricum en vele andere plaatsen, zelfs op Texel. Een van de doelstellingen van Holland Music Sessions is voor jonge musici een extra dimensie toe te voegen aan hun muzikale ontwik keling. Ze volgen masterclasses, die worden gegeven door internatio naal vermaarde docenten. Deze vin den plaats in Alkmaar en zijn ook voor publiek toegankelijk. In de fraaie sfeervolle Slotkapel EGMOND AAN DEN HOEF - De vakantie is begonnen en dus is er Timmerdorp in Egmond aan den Hoef. De hele week hebben meer dan honderd kinderen met veel inzet en plezier gesleept, gezaagd en getim merd aan hun bouwfantasieën rond het thema 'Water'. Het resultaat is als altijd weer bijzonder en als je wilt, dan kun je dat op donderdag- in Egmond aan den Hoef zijn drie avondconcerten, op de woensdagen 24 juli en 7 en 21 augustus, aanvang 20.30 uur. In de prachtige Cultuurkoepel in Heiloo worden op vier zondagmid dagen concerten gegeven. De eerste is op 28 juli om 15.00 uur, vervol gens op 4 en 11 augustus en tot slot op 18 augustus. Het laatste is een speciaal familieconcert, dat korter duurt dan een regulier concert en waarbij wat uitleg wordt gegeven over de muziek en de musici. Dit keer treden daar 2 jonge 'meiden' op uit Slowakije, die samen meesterlijk piano spelen en er een klein feestje van gaan maken. De toegangsprijs is bij dit concert aanzienlijk lager. We hopen dat ook veel kinderen zo de weg naar de klassieke muziek weten te vinden! Zie voor meer informatie en kaartverkoop de website van Holland Music Sessions: www. tihms.com/concerten. avond 18 juli van 19.00 tot 20.30 uur met eigen ogen bekijken. Dan vindt namelijk de traditionele vrijmarkt plaats, waarbij je de bouwwerken kunt bewonderen. Je kunt meedoen met speciale spelletjes die de kinde ren hebben bedacht of je kunt hun spullen kopen. Voor verdere info en foto's zie www.timmerdorpegmondaanden- hoef.nl. EGMOND-BINNEN - 'tHuis Lioba in Egmond-Binnen is een palliatief (respijt) huis. De gas ten van 'tHuis Lioba zijn veelal (ernstig) ziek, herstellend of in de laatste fase van hun leven. Hier wordt door een team van professionele zorgverleners en vrijwilligers (mantelzorg ver vangend) tijdelijke zorg gere geld. Zo kunnen de gasten in een fijne omgeving op krachten komen of een palliatief behan- deltraject ondergaan waarbij ook de mantelzorger ontlast wordt en/of op vakantie kan gaan. 'tHuis Lioba is geen hos pice, de gasten zijn in zekere mate nog zelfstandig. Monique Krom (zorgcoördina tor): "'tHuis Lioba draait nu voor het derde jaar en heeft op dit moment 30 vrijwilligers. Twee meiden van 25 en 27 en de rest is tussen de 45 en 75 jaar. Het team telt ook 7 mannen. Op dit moment maken we gebruik van 3 slaapwachtmedewerkers. Er werken altijd 2 vrijwilligers per blok van 4 uur, in wisselende bezetting. Zij hebben altijd een zorgteam ach ter de hand. Ze dragen geen eindver antwoordelijkheid. De vrijwilligers draaien 2 dagdelen dienst per week. Nachtdienst mag, maar hoeft niet. Dit zorgt ervoor dat het rooster ver van tevoren kan worden ingepland." Ze vervolgt: "De vrijwilligers draaien samen met onze gasten een huishouding. Dus huishoudelijke taken, maar ook een gesprek voe ren en vooral luisteren naar onze gasten, maar ook af en toe een spel letje Rummikub spelen. Ze krijgen diverse opleidingen: zorgvaardig- heden, introductiecursus, omgaan met emoties, omgaan met mensen REGIO - De bouwwerkzaam heden van nieuwbouwproject Duc van Tol in Limmen zijn in volle gang. Voordat de bouwvak aanbreekt, is het metselwerk gereed en zijn de werkzaam heden aan het dak afgerond. Wanneer alles volgens planning verloopt, kunnen de apparte menten halverwege novem ber 2019 worden verhuurd. De gemeente Castricum en Kennemer Wonen hebben beslo ten de appartementen met voor rang toe te wijzen aan 'doorstro mers'. De appartementen komen in eerste instantie beschikbaar voor huurders die een eenge zinswoning achterlaten binnen de sociale huur in de gemeente Castricum. Twee- en driekamerapparte menten In oktober 2018 is HSB gestart met de bouw van het project Duc van Tol aan de Berkenlint in Limmen. Het nieuwe appartemen tengebouw bestaat uit 18 sociale huurappartementen, verdeeld in 8 tweekamerappartementen en 10 driekamerappartementen. De appartementen worden gasloos en energieneutraal opgeleverd. Elk appartement wordt voorzien van triple glas en een warmtepomp, en op het dak worden 144 zonnepane len gelegd. De betaalbare huurap- partementen variëren tussen de 65 en 70m2 en beschikken over een met dementie. Vrijwilligers worden niet betaald, maar wel ondersteund. Voor de grote schoonmaakklussen is er een schoonmaakster," aldus Monique. Een specifieke vooropleiding is niet nodig. "Toen ik hier begon had ik niet eens mijn EHBO-diploma," zegt Paula Tummers (vrijwilliger). "We werken met protocollen en kunnen terugvallen op het team. Je hebt een VOG nodig en je hebt natuurlijk te maken met geheimhou ding van gegevens van de gasten." Paula somt op wat ze zo leuk vindt aan het werk. "Het is een ver rijking van mijn leven. Ik krijg er energie van, terwijl ik dacht dat ik het zwaar zou vinden. Het is goed dat we het samen doen. Als iemand een gesprek wil of aandacht, gooi ik de stofzuiger gewoon aan de kant." Vervelend vindt ze afscheid nemen balkon of terras. De woningen zijn drempelloos en bereikbaar met een lift en hierdoor geschikt voor alle leeftijden. Er is een optimaal gevoel van veiligheid door een intercomsy steem en een gesloten entree. Doorstroming De 18 huurappartementen komen in eerste instantie beschikbaar voor huurders die in aanmerking komen voor een sociale huurwoning en een eengezinswoning binnen de sociale huur in de gemeente Castricum ach terlaten. Aanvullende voorwaarden zijn dat huurders ingeschreven moe ten staan als woningzoekende bij SVNK (Sociale Verhuurders Noord- Kennemerland) en het huishoudin- komen niet hoger is dan 38.035,-. van gasten, "omdat je een band met ze hebt opgebouwd. En overlijden blijft altijd moeilijk." Omdat er 7 a 8 vrijwilligers per dag nodig zijn zou Monique er graag nog 5 flexibel inzetbare vrijwilligers bij willen hebben. "Na een telefo nisch en een persoonlijk gesprek draaien ze 4 a 5 dagdelen mee, om in te werken. Daarna kunnen ze bepalen of ze willen starten." Ze ver volgt: "We zijn moeilijk bereikbaar met het openbaar vervoer, dus een fiets of auto is handig. Je krijgt wel reiskostenvergoeding." Indien je geïnteresseerd bent In het doen van vrijwilligerswerk, kun je contact opnemen met Monique Krom op 06-20408072 of een mail sturen naar m.krom@thuis-lioba.nl. Tekst: Erika Dekker-de Groot Oplevering en inschrijving De verwachte oplevering is halverwege november 2019. De woningen worden als soci ale huurwoning verhuurd via het woonruimteverdeelsysteem van Sociale Verhuurders Noord- Kennemerland (SVNK). De huur prijs voor de driekamerwoningen wordt 651,- per maand, voor de tweekamerwoningen is dat 607,-. Dit is excl. servicekosten van ongeveer 30,- per maand. Om te reageren en voor meer infor matie over de appartementen en alle toewijzingscriteria, kunt u vanaf donderdag 1 augustus terecht op www.svnk.nl. De sluitingsdatum om te reageren is woensdag 14 augus tus. De vrijmarkt wordt altijd goed bezocht. Aangeleverde foto Artist impression bouwproject Duc van Tol in Limmen. Aangeleverde foto ,v>J Zorgcoördinator Monique Krom (links) en Paula Tummers, een van de vrijwilligers. Foto: Erika Dekker-de Groot

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 12