Open Leercentrum in de zomer gewoon open 10 \HRA(G]EN AAN... MAMEKE KWAST Irma van de Zande en Gerie Spijkerman exposeren in Bibliotheek Heiloo Kruip in de huid van Hundertwasser Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitkijkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijkpost.nl. Oud-Standing Zomerprogramma: UITKIJKPOST 17 JULI 2019 Leer schilderen als Hundertwasser. Aangeleverde foto HEILOO - Op de koffie in de vakantie... Natuurlijk is de vakantie om uit te rusten. Even geen les, cursus of werk. Maar het is wel leuk om naar de bibliotheek te komen. Gezellig een praatje maken, kopje koffie drinken, de krant lezen of een spel letje doen. Onze vrijwilligers zijn er gewoon deze zomer. Elke vrijdag ochtend van 10.00 tot 11.30 uur. En de kinderen kunnen gewoon mee! Praktische vragen? Kom langs! Wil je toch graag wat werken, dan kan dat ook. Op donderdagavond is er van 19.00 tot 20.00 uur van alles te doen. We hebben altijd laptops klaarstaan. Heb je bijvoorbeeld hulp nodig bij het oefenen van het theorie-examen voor het rijbewijs? Het versturen van een e-mail? Het gebruiken van een ov-chipkaart? Of wil je meer weten over het gebruik van een DigiD? Vraag het gerust. Heb je een andere vraag, kom dan naar een van de spreekuren van het Taalhuis. Je kunt binnenlopen bij de biblio theek op dinsdag tussen 11.00 en 12.00 uur of donderdagavond tussen 18.30 en 19.30 uur. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in IJmuiden. Op mijn 3e verhuisde ik naar Alkmaar, en daar heb ik tot mijn studie gewoond. Daarna heb ik in wat andere plaatsen gewoond (heel lang verhaal maar Bridget Jones kan er niet aan tippen). Uiteindelijk ben ik weer in Alkmaar terechtgekomen. Met een tweede kindje op komst werd het huis in Alkmaar wat klein, en nu wonen we in Zuiderloo. 2. Wat is voor jou geluk? Geluk is voor mij de natuur in met mijn gezin. Even aarden, zuurstof opsnuiven. De vakantie komt er gelukkig aan. Even niks moeten. 3. Wat is jouw belangrijkste eigenschap? Mijn belangrijkste eigenschap is dat ik goed kan luisteren, lief en betrouwbaar ben. En ik schijn ook wel wat humor te hebben. 4. Wat wilde je worden als kind? Heb je even? Stewardess, straaljagerpiloot (Top Gun), helikop terpiloot voor reddingsacties in de bergen, onderzoeker op de Noordpool, bioloog, skiberoemdheid. En o ja, de eerste vrouwelijke hoboïst van het Wiener Philharmoniker. 5. De persoonlijke vraag van Cor Zegwaard: "Hoe bevalt het om pionier te zijn in Zuiderloo?" Zuiderloo! Wat een heerlijke plek om te wonen, zo dicht bij de natuur. We pakken vaak de fiets richting de duinen. Pionieren is dus fantastisch. We hebben een leuke straat, we maken een praatje hier en een praatje daar. De eerste buurtbarbecue is in aantocht. Ook leuk om veel nieuwe mensen te leren kennen. Wij zijn import maar ik maak gelukkig makkelijk contact. Ik geef de vragen door aan André Nobel, mijn buurman op de Zomerlinde. Mijn vraag aan André is: "Hoe bevalt het ondernemerschap in de regio?" Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op - HEILOO - In deze workshop neemt Tonny van der Linden u mee in de techniek van Hundertwasser. De techniek die Tonny heeft ontwikkeld is speels en luchtig. In een paar uur heeft u gesnuffeld aan de techniek en gaat u met een Hundertwasser naar huis. Hundertwasser was een kun stenaar en architect uit Wenen. In zijn ogen was de verhouding tus sen de mens, zijn leefomgeving en de natuur verstoord door de recht hoekige lijnen waarin het leven gedwongen werd. Zijn schilderijen kenmerken zich door heldere kleu ren, golvende lijnen, vlakken, spi ralen en goud- of zilverkleurige ver sieringen. Een ander aspect is het gebruik van symbolen uit de archi tectuur en het dagelijkse leven zoals huizen, bomen, boten, hekwerken, koepels en straten. De workshop vindt plaats op maandag 22 juli van 14.00 tot 16.00 uur in Theeschenkerij De Trog aan De Bullaan 4. Kosten 17,50 per persoon inclusief materialen en koffie thee. Aanmelden bij info@ verhalenkamerwillibrordus.nl of bel 06-22795336. HEILOO - Tot 12 augustus expo seren Irma van de Zande en Gerie Spijkerman in Bibliotheek Heiloo. Irma van de Zande Irma van de Zande schildert nu 40 jaar intensief, waarvan de laat ste jaren op professionele basis. Door vele jaren privé- en groepsles sen te volgen bij o.a. Kunstweb in Amsterdam in verschillende tech nieken, heeft zij zich kunnen ont wikkelen tot een schilderes met een fijne eigen stijl. Zijzelf omschrijft haar werk als modern impressionis tisch. Die eigen stijl is in haar hele werk terug te vinden in de vorm van een beweeglijke vrije toets en lijnvoering. Zelf werkt zij het liefst naar model, maar daarnaast is het landschap of die koe ook een prachtig model. Het geeft een fijn gevoel als ze het karakter van iets heeft kunnen pakken en weergeven. Bijvoorbeeld een spannende bewe ging van een danseres of een mooie stand van een model. "Dan weet ik weer waarom ik teken en schilder, zoals ik adem." Irma van de Zande wordt regelmatig als gastdocente bij verschillende schilderclubs gevraagd. Gerie Spijkerman Gerie Spijkerman begon 15 jaar geleden met edelsmeden: "Het edel smeden is begonnen als hobby maar heeft mij zo gegrepen dat ik vaak in mijn atelier te vinden ben. Mijn wer ken zijn van zilver en echte edelste nen. Ik maak de zilveren sieraden naar eigen ontwerp. Het collier op de foto heb ik gemaakt naar het idee van scheermessen die te vinden zijn op het strand. De rechte stukken zilverplaat heb ik bewerkt, geha- merd, gebogen, gevijld en zo zijn de scheermessen tot stand gekomen. Het collier was een uitdaging, een enorm werk maar met een prachtig resultaat. Verder maak ik ook zilve ren sieraden in opdracht." Deze expositie is te bezichti gen tot 12 augustus in Bibliotheek Heiloo, tijdens de openingsuren. Een collier gemaakt door Gerie Spijkerman. Aangeleverde foto Een werk van Irma van de Zande. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3