Plannen voor het gebied Zandzoom gepresenteerd Hoogeweg weer open voor verkeer Nieuwe tentoonstelling Historisch Museum geopend "kflfl 1 wSt j -1'14 ^---I Zomeravondrondleidingen in en rondom de Witte Kerk 9 W i L UITKIJKPOST 17 JULI 2019 Op deze luchtfoto zijn de werkzaamheden aan de Hoogeweg nog in volle gang. Foto: Aerovista Luchtfotografie HEILOO - De Hoogeweg is op maandag 15 juli weer openge steld voor het verkeer. Dit heeft wethouder Rob Opdam besloten naar aanleiding van gesprekken met bewoners van de Hoogeweg en Zuiderloo. De gemeente gaat het verkeer op de Hoogeweg volgen, om de verkeersveilig heid van onder andere fietsers te kunnen garanderen. Petitie openstellen Hoogeweg Door verwacht sluipverkeer op de Hoogeweg, vanwege werkzaam heden aan de spooronderdoor- gang Vennewatersweg, zijn op 7 juni palen geplaatst op de kruising Zevenhuizerlaan-Hoogeweg. Dit in verband met de veiligheid van fiet sers. Naar aanleiding van een petitie van 92 bewoners van de Hoogeweg en Zuiderloo en gesprekken met bewoners is gebleken dat zij het HEILOO - In het Historisch Museum is een nieuwe ten toonstelling geopend: 'Kunst in Herinnering', een eerbetoon aan overleden kunstenaars van Heiloo. Van ruim 20 overleden kunste naars is er verschillend werk te bewonderen zoals schilderijen, tekeningen, grafisch werk, mario nettenpoppen en bronzen beelden. Van mevrouw Ilona Praetorius is haar baljurk te zien, die ze droeg toen ze 18 jaar was. Haar vader Joan Praetorius ontwierp de japon. Hij woonde jaren in Heiloo en was niet eens zijn met deze maatregel. Wethouder Rob Opdam heeft daar op besloten dat de Hoogeweg vanaf maandag 15 juli weer open wordt gesteld voor het verkeer. Monitoren verkeersveiligheid De gemeente gaat het verkeer meten op de Hoogeweg tijdens de werkzaamheden aan de spooron- derdoorgang Vennewatersweg. Als uit de metingen blijkt dat er struc tureel meer dan 2.500 motorvoertui gen per dag over de Hoogeweg rij den, wordt de Hoogeweg afgesloten voor autoverkeer. Dit is 4 a 5 voer tuigen per minuut op het drukste moment van de dag. Naar verwachting zijn de werk zaamheden aan de spooronderdoor- gang in april 2020 afgerond. Dan is de Hoogeweg sowieso open voor verkeer. een van Nederlands eerste coutu riers. Bij de tentoonstelling is ook een publicatie verschenen. Het eer ste exemplaar van deze publicatie werd overhandigd aan mevrouw Christien Nieuwpoort. Het Historisch Museum is er opnieuw in geslaagd een bijzon dere tentoonstelling samen te stel len. Tot half oktober kunt u de ten toonstelling 'Kunst in Herinnering' bezoeken in het Historisch Museum op Landgoed Willibrordus in Heiloo. Openingstijden: dinsdag 19.00 - 21.00 uur, zaterdag en zondag 14.00 - 17.00 uur. De toegang tot het museum is gratis. HEILOO - Woensdagavond wer den tijdens een inloopbijeen komst in het Fletcher Hotel de plannen voor het gebied Zandzoom gepresenteerd. De plannen zijn nog zeer voorlo pig maar geven wel een globaal beeld van de geplande ontwik keling. Deze avond waren er nog geen beelden van woningen of inrich ting van de openbare ruimte beschikbaar, maar wel werd in beeld gebracht hoe het gebied Zandzoom eruit kan komen te zien. Het gehele plan zal eerst nog goed gekeurd moeten worden door de gemeenteraad. Peter van Oeveren van BPD (Bouwfonds Property Development) verwacht dat het plan op 18 september in de commis sie behandeld zal worden en daarna voorgelegd wordt aan de gemeente raad. Landschappelijk woongebied Zandzoom wordt een landschap pelijk (woon)gebied. Er worden woningen gebouwd met respect voor de cultuurhistorische waarden en landelijke en beeldbepalende elementen. Het vele groen zorgt voor een lommerrijk en besloten gevoel. Er zal zicht op achterliggen de akkers en bollenvelden zijn. De open velden geven doorkijkjes naar de omgeving, met in het westen strandvlakte en duinen en zichtbare polders in het oosten. De velden worden omzoomd door historische houtsingels en houtwallen. Woningtypes Het gebied is verdeeld in 5 kamers: Westflank, Centrum West, Centrum-Oost, Oostflank en Zuidflank. In Westflank worden de meest exclusieve woningen gebouwd. Naar verwachting wor den er maximaal 1.265 woningen HEILOO - De Historische Vereniging Heiloo organiseert in samenwerking met de Stichting Monument Witte Kerk Heiloo wederom een aantal rondleidin gen. Jaap de Graaf (auteur van het boek 'Meer dan 1000 jaar Witte Kerk in Heiloo') zal over de geschiede nis van het gebouw maar ook over het interieur van de kerk vertellen. Het belooft een boeiende avond te worden. Wist u dat de Witte Kerk een van de oudste kerken van Nederland is? Maar dat er ook aan het uiterlijk van de kerk door de jaren heen veel veranderd is? Er zul len dit seizoen vier rondleidingen gegeven worden, op de woensdagen 10 en 17 juli en op 7 en 14 augustus. Op de avonden van 17 juli en 14 augustus zal ook mevrouw Anita van Breugel, beleidsmedewerker van de gemeente Heiloo, aanwezig zijn. Zij zal niet alleen vertellen over de symbolen op de grafstenen op het kerkhof van de Witte Kerk, maar ook dat aan de noordzijde (het gras- gebied) arme mensen en kinderen begraven werden. De rondleidingen beginnen om 19.00 uur. De kerk is open om 18.30 uur. De koffie staat klaar! gebouwd in het gehele gebied. Het aanbod zal in de gehele Zandzoom gevarieerd zijn. Van kleine tweeka merappartementen tot vrijstaande villa's. Het overgrote deel is grondge bonden woningen met een tuin, daarnaast zullen er ook een aantal appartementengebouwen komen. Er zullen circa 250 sociale wonin gen (waarvan 50% koop en 50% huur), 250 middeldure woningen, 500 dure woningen en 250 exclusie ve woningen gebouwd worden. In de goedkope categorie worden ruim 200 starterswoningen gebouwd. De helft daarvan is huur, de andere helft koop. Duurzaamheid De ambitie ligt hoog, ruim boven de landelijke norm. Zowel in het openbaar gebied als in de wonin- Kosten 5,00 p.p. incl. koffie en een attentie. Mocht u zich alvast willen voorbereiden op deze mooie gen is duurzaamheid een belangrijk uitgangspunt. Hiervoor is een uitge breid rapport opgesteld waaraan de ontwikkelaars en de gemeente zich moeten houden. De woningen zul len gasloos zijn. Voorzieningen Voor voorzieningen als basisscho len, kinderopvang en winkels zijn de toekomstige bewoners aangewe zen op het centrum van Heiloo of de voorzieningen in Limmen. Start verkoop De verkoop van de eerste fase start naar verwachting in de zomer van 2020. Belangstellenden kunnen zich via de website www.nieuwbouwinzandzoom.nl inschrijven voor de digitale nieuws brief. Hierin staan de (verkoop)ont- wikkelingen. Tekst: Yvonne van Stiphout avond, leest u dan het boek 'Meer dan 1000 jaar Witte Kerk in Heiloo'. Info: 06-51718363. De Witte Kerk omstreeks de eerste helft van de 15e eeuw, een aquarel van Marianne Eugster. Aangeleverde foto rfj 1 h Een globaal beeld van de 5 kamers in Zandzoom. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9