Expositie in het Trefpunt "Wie verwacht er nou een wijnproeverij in een verzorgingshuis?" 11 Jan van Zanen en Conny van Zanen-Roozendaal Succesvol NK voorAV Trias Trend Leder vertrekt uit Winkelcentrum 't Loo UITKIJKPOST 3 1 JULI 2019 Een van de werken van Jan en Conny. Aangeleverde foto HEILOO - Jan en Conny hebben elkaar ontmoet tijdens een feest op de Gerrit Rietveld Academie in Amsterdam. Jan was ond-stndent keramische vormgeving en Conny zat in het eindexamenjaar voor tekendocent. Ze trouwden, kregen kinderen en gingen beiden voor de klas staan. In hnn vrije tijd bleven ze creatief bezig en inspireerden ze elkaar in hnn gezamenlijke atelier. Na hun pensioen werden Jan en Conny pas goed actief in de kunst en Jan exposeerde op verschillende locaties. In 2018 exposeerden ze voor het eerst samen in Limmen. Nu is hun werk te zien in het Trefpunt, waar Jan beelden van yogahoudingen en Conny tekeningen laat zien. De schoonheid van yoga zit hem in de houdingen, die Jan geprobeerd heeft te vangen in kleine kleibeeldjes van vrouwenlichamen. Verder laat Jan 'ventjes' zien die zijn geïnspireerd op een fragment uit het boek 'De lotgevallen' van Hugo Raes. Deze kleifiguurtjes zijn met witte engobe gepenseeld en gebakken op 1000 graden Celsius. Conny werkt tweedimensionaal en daarbij draait alles om techniek, uitvergrotingen en weloverwogen composities. De expositie van Jan en Conny is tot 30 augustus te zien in het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2 in Heiloo. HEILOO - Weer een succesvol NK voor AV Trias. Op 28 jnli won Job Beintema gond en Dave Wesselink brons op het NK Atletiek in Den Haag. Lisanne de Witte won gond op de 400 meter. Aangeleverde foto HEILOO - De verzorgingshnizen De Loet en Overkerck organiseren altijd al veel lenke activiteiten voor de bewoners, maar voor de vakantieweek is werkelijk alles nit de kast getrokken. Geheel in Franse stijl genoten de bewoners van een echte vakantie in eigen hnis. Mevronw V. (80+): "Het was geweldig georganiseerd! Namens de Franse president overhandig ik jnllie hierbij een cadeantje," waarop ze dankbaar een doosje Merci chocolade aanbood. Er werd in beide huizen begonnen met een Frans ontbijt. Daarna konden bewoners in het kader van de wellnessdag een hand- of voetmassage ondergaan of de nagels laten lakken. Er kon een ritje worden gemaakt met oldtimers, twee grote Amerikaanse sleeën stonden paraat om bewoners rond te rijden in de omgeving. Na de pannenkoeken in de middag kwam er bij De Loet nog een ijskar van Di Fiorentina en bij Overkerck een van IJssalon Pinoccio, en kreeg iedereen een lekker ijsje. Bij De Loet stond de hele week een 50 jaar oude retrocaravan en op donderdag kwam er voor extra campinggevoel nog een caravan bij. Mevrouw Van W. (91) vertelt: "De caravan ruikt naar vakantie." Mevr. H. (90+): "Ik vind het geweldig en doe aan alles mee. Ik heb zelfs de pedicure afgezegd." Bij Overkerck stond een oude Citroën Eend op het terras, met een tentje om het vakantiegevoel omhoog te halen. "We hebben gezellig op het terras gezeten met koffie en vakantieverhalen, en genoten van een heerlijke barbecue met begeleidende muziek van de Heiloose zangeres Jet Stam en haar broer Bram," laat Marjon Seekles van De Loet weten. Bij Overkerck zorgde Hans Laduc voor de muzikale omlijsting. De hele week kon er jeu de boules gespeeld worden, er was uiteraard een bingo, een Franse quiz en toastjes met Franse kaas. "We sloten de week af met een wijnproeverij. Voor de andere bewoners maakten we smoothies." Mijnheer N. (100) vond het merkwaardig: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt." "Want wie verwacht er nou een wijnproeverij in een verzorgingshuis?" vervolgt Marjon. Het lijstje met mooie reacties is lang: "Pure verwennerij en zo divers, voor ieder wat wils." "Een echt vakantiegevoel, en de voetmassage en handmassage mogen wel vaker." "Wanneer is er weer een vakantieweek?" Marjon benadrukt: "We hebben deze week kunnen organiseren door een gift van de boekenclub van Stichting Ouderenwerk Heiloo, een bijdrage van de Stichting Vrienden van De Loet en Overkerck. Natuurlijk ook door alle hulp van vrijwilligers, de collega's van keuken restaurant, Ruud en Lida die hun caravan en oldtimer ter beschikking stelden, Tini Pauw die ook nog een dagje met haar caravan kwam, Ingrid en Sandra die belangeloos voetmassages kwamen geven en IJssalon Pinoccio die de ijskar sponsorde. Allemaal ontzettend bedankt namens ons en de bewoners!" Tekst: Monique de Jager Gezellige vakantieweek in De Loet en Overkerck. Aangeleverde foto HEILOO - Per 31 jnli 2019 vertrekt Trend Leder na 24 jaar nit Winkelcentrnm 't Loo. Eigenaren Gerrit Jan en Ingrid Rookhnijzen: "Wij hebben in 't Loo een nitgebreide kring van vaste klanten opgebonwd. Velen klanten vertellen hoe naar het is dat we gaan ophonden in Heiloo. Wij willen onze klanten hartelijk bedanken voor het jarenlange vertronwen in ons. Wij blijven voor n beschikbaar in onze winkel in Winkelcentrnm Geesterdnin in Castricnm. Wij hopen daar veel klanten terng te zien." Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 11