Kermis Akersloot De Vriendschap van 3 tot en met 6 augustus Zomerconcerten JNSr Timmerdorp Egmond groot succes M I*" REGIO 11 13 "Ti vir DU01851 in Abdijwinkel UITKIJKPOST 3 1 JULI 2019 Celliste Emma Petruska uit Hongarije. Aangeleverde foto HEILOO/EGMOND - De eer ste concerten van Holland Music Sessions hebben inmid dels plaatsgevonden. Voor wie het gemist heeft: er volgen er nog drie in Heiloo en twee in Egmond! Op zondagmiddag 4 augustus om 15.00 uur speelt Miranda Shum (VS) in de Cultuurkoepel pianowerken van Beethoven, Schubert en Kabalevski. Na de pauze zijn violist Dillon Jeffares (VK) en pianiste Mana Oguchi (Japan) aan de beurt met werken van Beethoven, Szymanowski, Debussy en Vale. Op woensdag 7 augustus om 20.30 uur kunt u het Xylos trio (Litouwen/Kroatië) horen in de his torische Slotkapel in Egmond aan den Hoef met muziek van Haydn, Debussy en Brahms. Voor de pauze speelt Natalie Schwamova (Tsjechië) pianowerken van Mozart en Schumann. Zondagmiddag 11 augustus speelt Daniel Golod (Duitsland) in de Cultuurkoepel pianowerken van Chopin en na de pauze schitteren celliste Emma Petruska (Hongarije) en pianist Tobias Borsboom (Nederland) met stukken van Bach, Schumann en Beethoven. De laatste concerten zijn op zondag 18 augustus in de Cultuurkoepel (dit is het in een eerder artikel genoemde familieconcert met het Devanas pianoduo; kinderen ook van harte welkom!) en op woensdag 21 augustus in de Slotkapel in Egmond. Zie hiervoor de website www.tihms.com. Bij het familieconcert op 18 augustus in Heiloo wordt na afloop een 'meet greet' georganiseerd met de pianistes. Zij kunnen u dan van alles vertellen over hun muzikale avonturen. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website www. tihms.com/concerten of aan de zaal vanaf circa 30-45 minuten voor aanvang van het concert. Voor Heiloo zijn ook kaarten te koop bij de VVV/Verhalenkamer t/o de Cultuurkoepel. AKERSLOOT - Zaterdag 3 augustus barst het kermisgeweld los in De Vriend schap met de band Bad Shoes en zanger Marcel Kramer. Bad Shoes is een topper in onze provincie en de band zal er alles aan doen om het publiek in de juiste kermisstemming te krijgen. Vervolgens zal Marcel Kramer het feestje overnemen en iedereen tot laat in de nacht laten dansen en swingen. Party time! Op zondagmiddag staat Vida op het terras. Vida bestaat uit twee rasechte Noord-Hollanders, die de afgelopen jaren een grote ervaring opbouwden tijdens allerlei kermissen. Uit de zeer goed gevulde agenda blijkt wel dat de capaciteiten van Vida op de juiste waarde worden geschat en dat deze mannen zijn uitgegroeid tot een van de beste duo's van Noord Holland. Voor een stevig potje top 40-repertoire gaan zij niet opzij. Een zeer gevarieerd repertoire en altijd uitstekend bij de tijd! Zondagavond staat de Alkmaarse formatie Kink op het podium, samen met DJ Jerone. Zes professionele artiesten die zorgen voor een hoog niveau qua performance en zang. De hele avond wordt gevuld door de band en DJ Jerone. Maandagochtend zal De Vriend schap vanaf 11.00 uur Akersloot laten dreunen met DJ Mark, een Hollandse party met alle meezingers. Na de eerste deun zullen natuurlijk ook dit jaar The Chief en Willem Schoone laten zien hoe kermis gevierd dient te worden. Zij spelen in de middag op het terras van De Vriendschap. Maandagavond is gereserveerd voor de formatie Paper Plane. De Paper Plane-trein dendert sinds jaar en dag over elk podium in Nederland. Het strakke, opzwepende geluid van de band kan het best worden omschreven als een mengeling tussen rock en EGMOND AAN DEN HOEF - Met 110 kinderen, een hoop enthousiaste vrijwilligers, steun van vele sponsors en vooral mooi weer maak je in drie, vier dagen tijdens Timmerdorp de mooiste bouwwerken. Ondanks een wat waterige vrijmarkt eindigde op 18 juli een grandioze bouwweek. De kinderen hebben veel bijzondere bouwwerken gecreëerd, geïnspireerd op het thema 'Water'. Veel boten natuurlijk, maar ook strandtenten, een zeemeerminnenkasteel, een museum gewijd aan een omgekomen babywalvis en zelfs een bijna levensechte walvis. Het is duidelijk: de inzet en creativiteit van de kinderen kent weinig grenzen. Ook dit jaar werden de bouwsels beoordeeld door een deskundige jury. De gouden kwast van de kunstjury ging naar de kinderen van hut 1 vanwege de mooie kleuren, de fantasie in de uitvoering en een perfecte vormgeving. De gouden zaag voor de mooiste brievenbus ging naar hut 9, volgens de jury een brievenbus waaraan je goed kon zien dat deze gezamenlijk gemaakt was. De gouden hamer voor het mooiste bouwwerk kwam terecht pop. Een optreden van Paper Plane is een feest der herkenning waarbij het publiek actief wordt betrokken: hompen! Tijdens de pauzes zal DJ Nicky Lorenzo het publiek vermaken met zijn muziekkunsten. Dinsdag zal vanaf 13.00 uur het traditionele ringsteken voor aangespannen paarden van start gaan. Ieder jaar vanaf het terras genieten van de paarden en de kunsten van de steeksters. Na het ringsteken treedt de formatie The Wico's op in De Vriendschap, zij zullen voor een ongekend kermissfeertje zorgen. De topformatie Mooi Wark zal voor de eerste keer een optreden in Akersloot verzorgen. Mooi Wark, de in 1992 opgerichte Drentse rock roilband, heeft een groot deel van Nederland veroverd en landelijke bekendheid verworven met de nummers Idioot, Bokkie Of Een Geittie, Achter De Tent en natuurlijk In De Blote Kont. Vele zalen en feesttenten zijn de afgelopen jaren platgespeeld door Mooi Wark. Van de albums 'Gewoon Idioot', 'Bok 'm d'r op' en 'Rock Rodzooi', alle geproduceerd door Dick Kemper, zijn inmiddels al bij de meiden van hut 7. Een hut met een zwembad waarbij het water opgepompt werd met behulp van wieken. De andere prijswinnaars waren natuurlijk alle kinderen en de vele hulpouders en de enthousiaste ruim 30.000 stuks over de toonbank gegaan. De albums 'Bok 'm d'r op' en 'Rock Rodzooi' kwamen op respectievelijk nummer 9 en 7 binnen in de Nederlandse Album Top 100. Met het nummer 'In De Blote Kont' heeft Mooi Wark een echte hit te pakken. Iedereen zingt, schreeuwt en danst mee op het nummer. De optredens van Mooi Wark, waarbij de lol en grappenmakerij van het podium spetteren, staan als een huis en klinken als een klok! De aanstekelijke eigen nummers, die variëren van lekkere rock-'n- roll tot dampende feestnummers, zorgen voor een vrolijke mix van herkenning waarbij ook een goede ballade niet wordt geschuwd. Vele hits passeren de revue en met een ijzersterke podiumpresentatie, een flitsend decor en een spectaculaire show wordt menig bezoeker vermaakt. Ook deze avond kan iedereen in de pauzes genieten van DJ Nicky Lorenzo. Kortom, een geweldig kermisprogramma in De Vriendschap aan de Kerklaan 18 in Akersloot. De hele kermis is er vrij entree! vrijwilligers, die weer bijna een week lang veel plezier en voldoening hebben gehad van het Timmerdorp. De foto's van alle hutten staan op de site www. timmerdorpegmondaandenhoef.nl. De trotse meiden met hun welverdiende gouden hamer. Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - In de vakantiemaanden worden in de Abdijwinkel in Egmond geen lezingen gehouden, maar kan naar matineeconcertjes worden geluisterd. Op zaterdagmiddag 10 augustus treedt Duo1851 op: Horst Hausen, blokfluit en dwars fluit, en Frits Sandkuijl met luit en romantische gitaar. Het twee tal brengt een afwisselend programma, dat reikt van renaissance tot romantiek en van barok tot bossanova. De muzikanten zul len wat vertellen over de instrumenten en het programma van toelichting voorzien. De entree is vrij, maar een vrijwillige bij drage wordt op prijs gesteld. Het concertje begint om 14.30 uur en duurt drie kwartier. Aangeleverde foto De mannen van Paper Plane

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13