Hoe gaat het met padel, de nieuwe sport in Heiloo? Bob Scholten zakt door het ijs Samen koken en eten in Egmond aan den Hoef t 1 Edward Kooiman in de Slotkapel REGIO/SPORT t 15 Helemaal in de wolken van Egmond +tL t ij t. «->■ t UITKIJKPOST 3 1 JULI 2019 De leden van Ondernemend Heiloo volgen een padelclinic. Aangeleverde foto HEILOO - Vier maanden geleden introduceerde TC Heiloo United padel in Heiloo. Met de opening van 3 padelbanen werd het mogelijk om deze snelst groeiende sport van Nederland ook in ons eigen dorp te spelen. In Uitkijkpost werd met een speciale bijlage aandacht geschonken aan de opening. We waren benieuwd of padel ook in Heiloo aanslaat en gingen op bezoek bij TC Heiloo United aan De Dors. Op het park spreken we met Ton Verberne, voorzitter van TC Heiloo United. Wat zijn de eerste ervaringen met padel? "Onze verwachtingen zijn ruimschoots overtroffen. We hadden in andere plaatsen al gezien dat mensen snel enthousiast worden van padel, maar dat het zo snel zou gaan dat hadden we niet verwacht. Heel veel leden spelen inmiddels padel naast het tennissen en een aantal leden is inmiddels helemaal overgestapt op padel. De animo is zelfs zo groot dat we een rem hebben moeten zetten op de verhuur aan derden." Is er dan helemaal geen ruimte voor buitenstaanders om een baan te huren? "We willen in het seizoen de eigen leden voorrang geven tijdens de piekuren. Daarbuiten is er zeker nog wel ruimte en ook in de zomervakantie is het iets rustiger met leden. Voor sporters van andere verenigingen is dit juist een goed moment om kennis te maken met padel. Er zijn ondertussen ook al heel wat scholen, bedrijven, sportclubs, families en vriendengroepen langs geweest voor een clinic of om een baan te huren. Vorige week ontvingen we nog de leden van Ondernemend Heiloo." AKERSLOOT - Henk jan Verdonk senior uit Egmond aan den Hoef heeft donderdagavond in een verzengende hitte de wekelijkse wedstrijd in Akersloot om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountainbikecup gewonnen. Onder de bomen op Sportcomplex de Cloppenburgh was er, ondanks de door de deelnemers zelf opgewekte rijwind, toch nog sprake van tropische omstandigheden. Dit weerhield de onbevangen 14-jarige Bob Scholten uit Akersloot er niet van om er direct na de start vandoor te gaan en de rest verbijsterd achter te laten. Nog niet ervaren, wie eigenlijk wel onder deze extreme omstandigheden, lukte het Scholten een aanzienlijk gat te slaan. Henk Jan Verdonk senior, de oude rot in deze discipline, liet het allemaal even begaan, maar hield wel zicht op vrijbuiter Scholten. De andere achtervolgers onder aanvoering van Ton Wiering uit Akersloot deden ook hun uiterste best om genoeg lucht te happen en greep te houden op het wedstrijdverloop. Na eenmaal goed warm te zijn gereden, wat met deze temperaturen vreemd klinkt, kwam routinier Henk Jan Verdonk senior weer in beeld als mogelijke winnaar. Het beste bleek er bij Bob Scholten, ondanks twee meegenomen bidons, toch af te zijn. Beetje bij beetje kwam Henk Jan Verdonk senior dichterbij om Bob Scholten daarna in vliegende vlucht te passeren. Ook thuisrijder Ton Wiering was nog in staat de jonge, uitgebluste Bob Scholten erbij te lappen. Wordt er ondertussen nog wel getennist? "Tennis blijft de grootste tak van onze vereniging. Het aantal leden blijft toenemen en begin september wordt bijvoorbeeld weer het bekende Eiland De Wild Keukens- toernooi gespeeld." Zijn er al volgende plannen? "Plannen zijn er zeker, maar we doen het wel met beleid. Wat enorm helpt is dat lokale ondernemers zich inmiddels graag met de vereniging willen verbinden. Die samenwerking biedt ons én de ondernemers allerlei kansen. Ondertussen zijn we als bestuur bezig om aan de toekomst van de vereniging te werken. Het NOC*NSF is geïnteresseerd geraakt in deze ontwikkelingen en helpt ons erbij. Samen met NOC*NSF bouwen we aan de tennisvereniging van de toekomst. De Rabobank maakt dit traject financieel mogelijk." Hanswijk zoekt gastvrouwen en -heren voor de aanschuiftafel. Aangeleverde foto EGMOND AAN ZEE - Een bijzondere foto van een rolwolk in Egmond aan Zee. Een rolwolk is een langgerekte wolk die om zijn horizontale as draait en geheel losstaat van de wolken erboven. Een rolwolk is vrij zeldzaam. Ze kunnen gezien worden onder zware onweersbuien maar zijn ook soms bij heldere hemel waar te nemen. De wolk ziet eruit als een langgerekte buis, met een vrij gladde structuur. Foto: J. G. Baltus EGMOND AAN DEN HOEF - Het plan is om in Hanswijk op vrijdagavond een zogeheten aanschuiftafel te organiseren. Het woord zegt het al: wie geen zin heeft om te koken en alleen te eten of buurtgenoten eens wil spreken, kan aanschuiven. Voor dit plan zijn we nog op zoek naar gastvrouwen en -heren. Je hoeft geen horeca-ervaring te hebben (mag natuurlijk wel) en het helpt als je hart op de juiste plek zit. Hou je van gezelligheid en ben je in staat mensen op hun gemak te stellen? Ben je minimaal eenmaal per maand beschikbaar op de vrijdagmiddag of -avond? Neem dan contact op met Marja Vlaar van Stichting Welzijn Bergen. Bel 06-29073575 of mail: m.vlaar@welzijnbergen.nl. EGMOND AAN DEN HOEF - 'Voorbij de grenzen' is dit jaar het thema van de vier muzikale poëzieavonden in de Slotkapel aan de Slotweg 19. Op 4 augustus verzorgt Edward Kooiman de tweede avond in de serie. Er worden gedichten voorgedragen van onder andere Rutger Kopland, Willem Wilmink en Ivo de Wijs. De muzikale omlijsting op piano wordt verzorgd door Jan van Aller. Ook kunt u weer genieten van een prachtig natuurarrangement van Ingrid Zwart. De poëzieavond begint om 20.00 uur en de kapel is vanaf 19.30 geopend. Iedereen is van harte welkom en de toegang is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15