Historische Vereniging Heiloo ook in de zomermaanden actief Campo del Sol Rommelmarkt Hoogeweg een succes COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Cursussen Spaans in Heiloo en omgeving Vakantiebingo UITKIJKPOST 3 1 JULI 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - In de tentoonstelling van het Historisch Museum Heiloo zijn drie nieuwe aanwinsten te bewonderen, te weten een werk van Graadt van Roggen, Marie Konin en Pac Nieuwpoort. In de tijdelijke tentoonstelling 'Kunst in Herinnering', een eerbetoon aan overleden kunstenaars van Heiloo, is van ruim 20 overleden kunstenaars werk te bewonderen, zoals schilderijen, tekeningen, grafisch werk, marionetten en bronzen beelden. Van de dochter van Joan Praetorius is de baljurk van mevrouw te zien die ze droeg toen ze 18 jaar was, met daarnaast het schilderij waarop zij de baljurk aanheeft. Beide kunstwerken zijn van de hand van haar vader, Joan Praetorius. Het gezin Praetorius woonde geruime tijd in Heiloo. Bij de tentoonstelling is ook een publicatie verschenen met verhalen en foto's van de verschillende kunstenaars en hun werken. Het eerste exemplaar van deze publicatie werd door de auteur overhandigd aan mevrouw Christien Nieuwpoort. Haar vader, Pac Nieuwpoort, prijkt op het voorblad van de publicatie. Op die foto schildert hij boerderij Giesbert's Hof. Dit schilderij is nu ook te bewonderen dankzij de spontane medewerking van de eigenaars. De tentoonstelling blijft zich dus door het enthousiasme van de bezoekers alsmaar ontwikkelen. Een tentoonstelling om zeker (wederom) te bekijken. De toegang tot het museum is gratis. Openingstijden dinsdag van 19.00 - 21.00 uur, en zaterdag en zondag van 14.00 - 17.00 uur. Pac Nieuwpoort schildert Giesbert's Hof. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes Mary van Campo del Sol. Foto: STiP Fotografie Adres leslocatie: Het Maalwater 7, 1852 RH Heiloo; telefoon: 072-5669956; e-mail: info@campodelsol.org; website: www.campodelsol.org Campo del Sol is een taalinstituut gespecialiseerd in de Spaanse taal en cultuur. Sinds 2002 geeft Mary Zonneveld, de vrouw achter Campo del Sol, Spaanse les in Heiloo. Zij geeft les aan zowel beginners als gevorderden. Ook voor privéles kan men terecht bij Campo del Sol. De groepslessen worden vanaf september tot en met juni gegeven. Iedere week één uur les, behalve in de schoolvakanties. In kleine groepjes van maximaal acht deelnemers krijgen de cursisten les. Mary: "Als ik met kleine groepen werk heb ik voldoende aandacht voor iedereen. De cursisten vinden dat prettig. Ik kan me meer verdiepen in de cursisten en helpen waar dat nodig is. Doordat de cursisten zich prettig voelen leren ze beter. Een aantal van hen zitten al tien jaar op les, gewoon omdat de manier van lesgeven bij ze past." Veel verdieping De cursussen bij Campo del Sol bieden niet alleen de wekelijkse lessen bij Mary. Ook wordt gezorgd voor verdieping. Zo kunnen cursisten Spaanstalige boekjes of films lenen. Daarnaast wordt er in de lessen aandacht geschonken aan de cultuur van Spanje en Latijns-Amerika. De gevorderden gaan in op deze cultuur en op de actualiteiten, door middel van het behandelen van artikelen uit bijvoorbeeld een tijdschrift of krant. Mary maakt tijdens de lessen gebruik van de computer en de beamer in het leslokaal. Daarbij maakt zij ook gebruik van het forum op de website en YouTube. Bezoekers van de website van Campo del Sol kunnen op het forum allerlei oefeningen vinden om thuis mee aan de slag te gaan. Ook onderhoudt Mary een Facebookpagina met informatie en bijvoorbeeld Spaanse gezegdes. Excursies en lezingen Ieder jaar organiseert Campo del Sol een lezing. Zo heeft de bekende Spaanse fotograaf Miquel Gonzalez aan de hand van foto's een lezing gegeven over de Spaanse Burgeroorlog. Er is onder andere een lezing geweest van de Spaanse fotograaf Nacho Gil, een avond over de Spaanse geschiedenis door Adri Steenhoek en de cursisten zijn op excursie geweest naar Museum Het Schip. Naast excursies en lezingen wordt af en toe ook een native speaker uitgenodigd in de lessen. Zij vertellen over hun leven en antwoorden op vragen van de cursisten. Bedrijfstrainingen Campo del Sol geeft ook bedrijfstrainingen, geheel op maat en naar wens van de klant. Incompanytrainingen zijn daarbij een mogelijkheid. Daarnaast geeft Campo del Sol examentrainingen aan stewardessen van de KLM. Lesrooster In september gaan er drie beginnersgroepen van start: op maandag om 11.00 uur, woensdag om 19.00 uur en donderdag om 11.00 uur. Op eind A1-niveau is er plaats vrij op woensdag om 21.00 uur. Verder gevorderden kunnen contact opnemen om samen een geschikte groep te vinden. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Dankzij het mooie weer was er een leuke opkomst aan de Hoogeweg, waar Maaike Stroomer afgelopen zondag een marktje organiseerde met vrienden en familie. Waarom? "Omdat we eigenlijk allemaal zelf wel eens lekker struinen op straatmarktjes en we nu eenmaal gek zijn op dat sfeertje en de gezelligheid," vertelt Maaike enthousiast. "We hebben hier lekker wat ruimte en we konden gewoon op eigen terrein staan, dus zo is het idee eigenlijk tot stand gekomen. We hebben een vergunning bij de gemeente aangevraagd en het evenement aangemeld op de website meukisleuk.nl en op Facebook. Waarschijnlijk gaan we het binnenkort nog een keertje doen, want de bezoekers waren erg enthousiast. Wij vonden het in ieder geval erg leuk dat er zo veel mensen zijn langsgekomen." Foto: Maaike Stroomer Het zal weinig mensen ontgaan zijn dat de schoolvakanties in volle gang zijn. Als je zelf niet meer in de kinderen zit, merk je het wel aan de buurtkinderen. Iedereen is uitgelaten, druk en vol goede zin in die heerlijke vrije weken. Ook de vaders en moeders hebben ernaar uitgekeken. Ieder jaar doen ze dat weer. In de hoop dat het deze keer wel aan alle hooggespannen verwachtingen voldoet. Maar eigenlijk weten we allemaal wel hoe deze schemavrije weken verlopen. Je zou er zelfs een spelletje van kunnen maken. Uitspraken afvinken die hoe dan ook ergens te horen zullen zijn de komende weken: Lekker even helemaal niets. Ja er is wifi op de camping. Even ophouden. Over achtenveertig kilometer is de volgende benzinepomp. Hé, niet je broertje slaan! Is drie uur 's middags te vroeg voor de borrel? Zullen we de telefoons nu even wegleggen? Glamping? Nee wij gaan back to basic. Kamperen? Kramperen zul je bedoelen. Vervelen is goed voor je! We moeten nog iemand vragen om de kat te voeren. Waar liggen de paspoorten? Ja het is allang bedtijd! Hup snel erin (om half zeven 's avonds). Is half twee 's middags te vroeg voor bier? Handen thuis! Niet die wc-bril aanraken! Wéér barbecueën? Zullen we ons huis verkopen en hier blijven? Eén wijntje om twaalf uur bij de lunch kan prima! Of twee. Drie? Gaan jullie nu maar even zelf een spelletje doen. Wanneer begin jij weer met werken? En de nummer één-uitspraak, bijna standaard in ieder gesprek deze weken: Nou, lekker genieten hoor! En genieten zullen we. Tot we juichend weer naar ons werk gaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5