Bruidspaar Wit 60 jaar getrouwd Schilderijenexpositie Liturgisch Muziekfestival Heiloo op unieke plek Schitteren in je eigen bioscoopfilm? Kofferbakmarkt druk bezocht 6 twee UITKIJKPOST 3 1 JULI 2019 Locoburgemeester Elly Beens samen met het echtpaar Wit. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Op woensdag 17 juli 1959 traden in Amsterdam de heer H.H. Wit (91) en mevrouw C.C. Wit-Langedijk (87) in het huwelijk. Locoburgemeester Elly Beens bezocht 60 jaar later het echtpaar om ze te feliciteren met dit heugelijke feit. Meneer Wit is geboren in Amsterdam. In de hoofdstad en in Haarlem is hij tandtechnicus geweest. Mevrouw Wit is geboren in De Weere. Tot haar trouwen is zij als gezinshulp werkzaam geweest. Het echtpaar heeft elkaar ontmoet in Amsterdam tijdens een verjaardag van kennissen. In 1967 zijn zij naar Heiloo verhuisd. Uit het huwelijk zijn vier kinderen geboren. Verder heeft het echtpaar acht kleinkinderen en achterkleinkinderen. Op de vraag hoe zij deze leeftijd en zoveel jaar huwelijk hebben bereikt, zijn ze eensgezind. "Gewoon doorgaan en altijd bezig zijn. Goed eten en geen overgewicht." Mevrouw Wit onderhoudt zelf de tuin en heeft als hobby alles wat te maken heeft met planten en dieren. Meneer Wit heeft als hobby schilderen. Ondanks zijn hoge leeftijd gaat hij nog altijd twee keer per week naar de schilderclub Perspectief in Castricum. Veel van zijn schilderijen hangen bij het echtpaar thuis in de woonkamer en in de hal. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Jeanne Lienos en Marianne Jonkers exposeren een overzicht van hun werk in de gangen van het Willibrordus Business Center (WBC) in Heiloo. Jeanne laat zich inspireren door de natuur, dieren en aarde. Ze aquarelleert en maakt werken van acrylverf, die ze combineert met poëzie. Ze toont verschillende technieken, onder meer collages. Marianne schildert met olie of acrylverf. Zij werkt figuratief, kleurrijk met een vlotte losse toets, soms geabstraheerd. Ze is al jaren lid van schildervereniging Tintoretto in Heiloo. De expositie is te bezichtigen van juli t/m september, van maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren. Het WBC is gevestigd aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. HEILOO - Voor het eerst organiseert het veelbekeken YouTube-kanaal WDO Movies een heuse zomeractiviteit voor getalenteerde kinderen uit Heiloo en omstreken! Wil jij jouw leukste zomer ooit beleven? Vind je het leuk om te acteren, verhalen te bedenken of ben je meer van de techniek achter de schermen? Wil jij als een echte filmster in een limousine naar jouw eigen première gebracht worden en daar stralen op de rode loper? En ben jij tussen de 8 en 15 jaar? Geef je dan op voor de WDO Movies Zomerweek! Ga een week lang onder professionele begeleiding aan de slag met het maken van een echte bioscoopfilm. De film gaat in première in Theater De Beun, inclusief limousine en rode loper! Meld je snel aan via www. wdoic.nl. Door deelname maak je automatisch kans op nominatie voor WDO Movie Awards (eind 2020 in Hilversum), met als hoofdprijs een reis naar Curacao! Workshop De Ontdekkingsreis Workshop De Ontdekkingsreis komt voort uit het brein van Langedijker Joey Kugelmann. Zes jaar geleden startte hij met het geven van theater- en filmworkshops op basisscholen. Inmiddels is WDO uitgegroeid tot de grootste theater- en filmworkshop van Nederland, met uitzonderlijke kansen voor ieder kind! Naast leren acteren en het maken van een film zijn scholieren spelenderwijs met zelfontwikkeling bezig. Het is niet alleen goed voor het zelfvertrouwen, maar ze leren ook omgaan met verantwoordelijkheid. Weerbaarheid is een belangrijk onderdeel in het WDO-avontuur! HEILOO - Op zondag 25 augustus vindt de derde editie plaats van het Liturgisch Muziekfestival op het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood. Een unieke plek voor een bijzonder festival. Het thema is 'Muziek uit het Zuiden, smeltkroes van culturen'. Het Spaanse repertoire is een levendige mengelmoes van muzikale elementen uit verschillende culturen. Enerzijds proef je de dynamiek van het samenleven van Moren, joden en christenen. En anderzijds hoor je de bruisende invloeden van 'de nieuwe wereld' en het klassieke Europa. Kaarten zijn te bestellen via www. liturgischfestival.nl. Zondag 28 juli vond de tweede editie plaats van het Liturgisch Muziekfestival. Het thema van deze dag was 'IONA en Ierland'. In de buitenlucht konden mensen onder het genot van een scone, hamburger of abdijbiertje genieten van onder andere harpiste Femke Ooijevaar. Met haar 17 jaar was ze een van de jongste muzikanten van het festival. Vervolgens trad de IONA-groep op, met muziek in de traditie van Iona. Iona is een eiland aan de westkust van Schotland met ongeveer 175 bewoners. Op dit eiland bevindt zich de abdij van de IONA Community. Zij willen mensen met elkaar verbinden door middel van zang. Er werd dan ook uit volle borst gezongen, samen met de bezoekers. Daarna speelde het duo Joke en Jan Ierse muziek op accordeon en viool. Ze wisten de sfeer er snel in te brengen, er werd gelachen en geklapt. Marja Dignum en Loes Meereboer sloten de dag af met prachtige liturgische liederen en een heuse Irish Blessing. Onze Lieve Vrouw ter Nood is te vinden aan de Kapellaan 146, 1851 PE in Heiloo. De gitarist. Foto: Stamatios Xanthoulis HEILOO - Afgelopen zondag vond de laatste kofferbakmarkt van dit jaar plaats op het terrein aan De Omloop. De markt wordt steeds bekender in de regio en was ook nu weer gezellig en drukbezocht. Brenda Ruiter organiseerde de markt alweer voor de vierde keer. "Ik ben om 06.00 aanwezig en dan staat de eerste verkoper al te wachten om het terrein op te mogen." Bezoekers kunnen tijdens de kofferbakmarkt niet alleen op zoek naar koopjes, maar ook even uitrusten met koffie, thee, frisdrank, koek, een tosti of een broodje knakworst. Brenda: "Ik ben blij met het succes en hoop de markt volgend jaar weer te organiseren." Een van de werken van Jeanne Lienos en Marianne Jonkers. Aangeleverde foto Wil jij jezelf terugzien op het witte doek? Aangeleverde foto Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 6