Het is zomer bij Postaanzee TC Heiloo United Padel Open Intekening van start voor Wijksafari in Limmen Succesvolle editie ringsteken in Akersloot Topsportgroep Trias in actie op EK REGIO/SPORT 8 in EP !s**i UITKIJKPOST 14 AUGUSTUS 2019 - Bij Postaanzee gaan de activiteiten gewoon door. Aangeleverde foto EGMOND AAN ZEE - Het is zomer, maar bij Postaanzee gaat het overgrote deel aan activitei ten gewoon door. Populair zijn de wandelingen op maandagmiddag en de fietstoch ten op de derde donderdag van de maand. Maar ook alle activiteiten in het gebouw zelf worden goed bezocht. Tijdens de warme zomer maanden is het bij Postaanzee heer lijk koel door de airco. Het gebouw is rolstoeltoegankelijk en bezoe kers die minder mobiel zijn kunnen zich laten ophalen en terugbren- HEILOO - Sinds maart van dit jaar liggen er aan De Dors 1 bij TC Heiloo United drie prach tige, verlichte padelbanen. Na alle feestelijkheden en clinics wordt het nu tijd voor een Open Toernooi. Van donderdag 29 tot en met zaterdag 31 augustus vindt er daarom het allereerste Open Padeltoernooi plaats bij TC Heiloo United. Inschrijven als dubbel- koppel is mogelijk op drie niveaus: recreanten (beginners), gevor derden en competitiespelers. Inschrijven kan vanaf vandaag tot en met woensdag 21 augustus (23.59 uur) via www.toernooi.nl, of via e-mail: padel@tcheiloounited.nl. gen door de Max Mobiel. Kortom, genoeg reden om een bezoekje aan Postaanzee te brengen, waar de kof fie/thee altijd klaar staat. Waar de gastvrouw/heer altijd tijd heeft voor een gesprek. Waar de leestafel vol ligt met kranten en informatie. Waar u mooie boeken mee kunt nemen om thuis te lezen. Postaanzee is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur. Dus kom gerust langs aan de Voorstraat 82a in Egmond aan Zee. Voor de koffie/thee wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. LIMMEN - Het klimaat ver andert en we moeten meer rekening houden met perio des van hitte en droogte of juist flinke stortbuien. Door tuinen en plantsoenen hierop in te richten, zijn de gevolgen van extreem weer te beperken. De gemeente Castricum houdt daarom samen met groenorga- nisaties opnieuw een Wijksafari, dit keer op zaterdag 31 augustus in Zuid-Oost Limmen. De inteke ning is gestart. Een goed ingerichte tuin kan de gevolgen van extreem weer beper ken en draagt bij aan een groene wijk. Zorg ervoor dat het water weg kan lopen in de grond, dan raken het riool en de sloten minder belast. En zorg voor variatie, dat is fijn voor vogels en insecten. Zo heb je al gauw een groene tuin. Voor het openbaar groen, denk aan plantsoe nen en groenstroken, geldt eigenlijk hetzelfde. Experts Wie meer wil weten, of zelf idee- en wil inbrengen, is welkom bij de Wijksafari op zaterdag 31 augustus. Wethouder Falgun Binnendijk is er in elk geval bij. Om 13.30 uur is er ontvangst met koffie en koek in 'Ons Huis' aan de Zuidkerkenlaan 23 te Limmen. Na een korte inleiding over de groene tuin volgt de fietsroute langs tuinen in de wijk: welke zijn al goed bestand tegen een hoosbui? Experts delen onderweg hun ideeën en sug gesties. De fietsers keren om 15.00 uur terug bij 'Ons Huis'. Dan start het programma waar iedereen aan mee kan doen, dus ook wie niet is mee geweest met de Wijksafari. Men kan naar keuze terecht bij: Een minicursus tuininrichting door Groei Bloei; Een gesprek met de groen/wijk beheerder over de groeninrichting; De plantjesmarkt; Informatie over de subsidierege ling voor regenwatertuinen. Ook zijn er experts aanwezig van onder meer de vereniging Groei en Bloei, de gemeente Castricum, de Vogelbescherming en Landschap Noord-Holland voor vragen over plantenkeuze, waterbestendig heid van de tuin, vogels in de tuin, geschiedenis of landschap. Het programma eindigt rond 16.30 uur. Vooraf opgeven stelt de organisatie op prijs. Dat kan via een e-mail aan info@degroenereiger. nl met vermelding van het aantal personen. Wie de eigen tuin al goed heeft ingericht voor wateropslag en/ of voor het aantrekken van vogels, vlinders of bijen, is welkom deze ervaringen te delen tijdens de safari. Wie dat leuk vindt, kan zich aan melden via info@degroenereiger.nl. Voor wie erover denkt van de tuin een regenwatertuin te maken: de gemeente heeft hiervoor subsidie mogelijkheden. Zie www.castricum. nl/regenwatertuin. uc4, "ff" Een goed ingerichte tuin kan de gevolgen van extreem weer beperken. Aangeleverde foto Deelnemers hoeven geen lid te zijn van de KNLTB of NPB. De inschrijving is dus open voor ieder een. De deelnamekosten bedragen 12,50, inclusief hapje, drankje en gratis meedoen aan diverse clinics. Dankzij onze sponsors Tapastas, QSportmassage, Tennis Voordeel, Rozing, Tenniscentrum De Dors, Carin's Voetverzorging, De Deel Wijnen en Oersterk, ontvangen alle deelnemers bij ontvangst een goed gevulde goodiebag. Kom sfeer proeven en kennisma ken met padel en ontmoet nieuwe mensen op een actieve en bruisende club! AKERSLOOT - Dinsdag 6 augus tus was er in Akersloot, tijdens de jaarlijkse kermis, ringsteken voor aangespannen paarden. Maar liefst twintig combinaties hadden zich ingeschreven voor dit evenement. De prachtige combinatie van de heer Lap uit Texel behaalde de eerste prijs voor het schoon ste geheel. Deze combinatie won ook de Peter Velzeboer trofee voor origineelste aanspanning. De titel voor het ringsteken ging naar de aanspanning van de heer Duipmans uit Zuidermeer met als steekster mevrouw Lida Klaver-Rood; op de tweede plaats eindige de combina tie Marianne van Wijdenes met haar steekster Ellen van Wijdenes uit Medemblik en op de derde plaats eindigde Ellen Spigt met als steek ster Britney Blom uit Onderdijk. Bestgaande paard was het Friese paard Bouke van de heer Kabel uit Heiloo; tweede werd ook een Fries, Teatske van Henni Smit uit Venhuizen. Op de derde plaats ein dige de Hafflinger Indie van de heer Commandeur uit Wognum. Zeer veel toeschouwers konden genieten van prachtige aanspanningen en de spannende strijd om de felbegeerde titel bij het ringsteken. Spannende strijd bij het ringsteken. Aangeleverde foto Na alle feestelijkheden rondom padel is het nu tijd voor een Open Toernooi. Aangeleverde foto HEILOO - Op basis van de goede resultaten op de NK konden vier atleten van de topsportgroep van AV Trias afreizen naar het Noorse Sandnes voor het EK Landenteams. Job Beintema mocht de eerste dag aftrappen met de 110 meter horden. Er stond een flinke wind en daardoor kwam hij niet geheel uit tussen de horden. De als negen de geplaatste Beintema finishte in 14.79 en moest genoegen nemen met de tiende plaats. Later op de dag was het de beurt aan Lisanne de Witte die de series van de 400 meter liep. De als snelst geplaatste Castricumse won haar serie in 52.19 en plaatste zich daar mee voor de finale. Op zaterdag was het tijd voor deze finale. Er liep een tweetal dames die aan Lisanne gewaagd waren, maar dat mocht niet baten. Ook in de finale was ze namelijk net zo overtuigend als in de series. Met een tijd van 52.05 haalde ze de volle elf punten binnen voor Nederland. Op de slotdag liepen Maureen Ellsworth en Laura de Witte de 4x400 meter estafette. Voor Ellsworth was dit de eerste keer dat ze als senior voor Nederland uit kwam. De dames liepen een sterke estafette en eindigden met 3:33.97 op een derde plaats, goed voor negen punten. Voor wedstrijdvideo's van de prestaties verwijzen we u naar de website van Topsportgroep Trias.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 8