Onthulling 40e en laatste idylle in Nederland Doorgaan truckrun onzeker 10 VMACïj IE N AAN... MIRJAM RRQ DE RQNIN 3 Jfcfr 1 Vervolg von de voorpagina: Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijkpost.nl. Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitldjkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. UITKIJKPOST 21 AUGUSTUS 2019 HEILOO - Woensdagochtend klokslag 09.00 uur werd tegen de geluidswal van de A9, 50 meter ten zuiden van het uit kijkpunt, een bord onthuld. Het bord staat op de plek waar een idylle zal komen. Deze idylle is door De Vlinderstichting geschonken aan Bijenlint Heiloo. Het is de 40e en laatste idylle in Nederland. Een kleurrijker Nederland, dat is waar De Vlinderstichting aan werkt. Daarom hebben zij in heel Nederland idylles aangelegd: plek ken vol bloemen. Voor mensen om van te genieten en voor vlin ders en bijen om beter te kunnen overleven. Helaas liet het publiek het afweten toen Jan Adrichem (Bijenlint Heiloo), Gerard Bak (gemeente Heiloo, afdeling groenvoorziening), René van Zilt (uitvoerder groenvoorziening gemeente Heiloo en belast met bio diversiteit) en Mercedes Docter (voorzitter Groei en Bloei afdeling Midden-Kennemerland) het bord onthulden. Er zal vanaf het bord zo'n 100 meter naar links, richting uitkijk punt, en naar rechts een strook aangelegd worden met een zo groot mogelijke biodiversiteit aan plan ten. Ook worden er bramenstruiken geplant. Jan Adrichem: "In goede samenwerking met de gemeente Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek willen wij hier vanaf volgend jaar een grote biodiversiteit aan bloe men en planten hebben waarin vele bijen en vlinders een 'thuis' zullen vinden. Het zal zeker een behoor lijke klus worden want de grond is rijk en gras en riet gedijen hier goed. En juist dat gras en riet zal er tussenuit gehaald moeten worden." Mercedes Docter vertelt dat men BUCH-breed erg bezig is met biodi versiteit. Maar er mag zeker meer gedaan worden, ook in Heiloo. Het is jammer dat bepaalde inwoners een grasveld aan de overkant van de straat, ingericht met allerlei planten voor bijen en vlinders, zelf iedere week 1 tot 2 keer maaien omdat het hun uitzicht bederft en er misschien wel eens teken in kunnen zitten. Hiermee gaat dus een deel van de biodiversiteit binnen Heiloo verlo- Mercedes Docter: "De Groensafari's die wij houden zijn een groot succes. Hiermee willen wij mensen bewust maken van het feit dat biodiversiteit erg belangrijk is. Maar ook proberen we men sen duidelijk te maken dat er meer behoefte is aan regenopvang en er minder tegeltuinen moeten komen. Meer groen en minder tegels is beter voor mens en dier. Op 21 sep tember is de volgende Groensafari in Heiloo. Dan gaan wij Ypestein Tekst: Yvonne van Stiphout Onthulling bord idylle. V.l.n.r.: Jan Adrichem, René van Zilt, Mercedes Docter en Gerard Bak. Foto: STiP Fotografie Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 -12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 ofvia verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 ofvia administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkij kerfjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op Melgert Rink, secretaris Stichting Globetrotters: "Voor alle duidelijk heid, het gaat om een ontheffing voor één dag en om een stukje van nog geen 400 meter. De bewoners die tekenden zouden het belachelijk vinden als de colonne er niet langs zou mogen. Het gaat die dag niet om ons, maar we rijden een groep van 140 mensen met een verstandelijke en lichamelijke beperking rond. Zij hebben de dag van hun leven. We hebben er alles aan gedaan om de veiligheid te waarborgen: er is politiebegeleiding, we heb ben de stoet ingekort van 125 naar 100 vrachtwagens met een maxi mumsnelheid van 25 km/u. Alle kruispunten en rotondes worden afgezet door gecertificeerde ver keersregelaars. Wat kunnen we nog meer doen om er een succes van te maken? Er zijn bijna 350 vrijwilli gers in touw die dag. En dan draait alles om een stukje straat van 400 meter en één wethouder. De alter natieve routes brengen waarschijn lijk een oponthoud op de randweg van Alkmaar teweeg of zouden de route met een derde van de lengte verkorten. Een derde alternatief zou betekenen dat de stoet twee keer langs een aantal maneges komt, iets wat je omwille van veiligheid niet moet willen," aldus Rink. Reactie wethouder Wethouder Opdam laat in een reactie het volgende weten: "Er geldt een vrachtwagenverbod op de Stationsweg, Kerkelaan en Zevenhuizerlaan. Dit is mede inge steld op verzoek van de bewoners, om de leefbaarheid en verkeersvei ligheid in deze drukke straten te waarborgen. Het vrachtverbod is begin dit jaar ingegaan. Daarnaast zijn er de werkzaamheden aan de spooronderdoorgang op de Vennewatersweg. Dit zorgt voor extra verkeer op de al drukke Stationsweg, maar ook voor extra drukte op andere wegen in Heiloo. Een vrachtwagencolonne door deze verkeersader is daarom niet wenselijk. Omdat wij het initiatief een warm hart toedragen hebben wij een alter natieve route aangedragen, zodat deze gewoon door kan gaan. Wij begrijpen inmiddels dat de orga nisatie deze route niet ziet zitten en de Stationsweg in de route wil houden. Zij hebben daarvoor hand tekeningen van 'geen bezwaar' bij de bewoners van de Stationsweg opgehaald. Deze hebben wij nog niet ontvangen. Wij wachten dit af en maken daarna nogmaals een afweging. Daarbij staat de verkeersveiligheid en de leefbaarheid van de bewoners van de Stationsweg, maar ook van de bewoners van omliggende wegen voorop", aldus de wethouder. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Kirinda. Dat is een klein dorpje in Rwanda. Mijn vader, Jan van Butselaar, gaf daar theologie aan de universi teit. Mijn ouders waren uitgezonden door de Zwitserse zending. Vóór mijn achtste verjaardag zijn we in Bennebroek gaan wonen. Nadat ik de Pabo had afgerond, heb ik Wilco ontmoet tijdens een jongerenreis vanuit de kerk naar Libanon. Wilco is geboren en ge togen in Heiloo en aangezien de koeien niet naar Haarlem konden komen, zijn wij in 2004 bij de koeien gaan wonen. We hebben 3 prachtige kinderen gekregen: Jonathan, Tessa en Lise. 2. Wat wilde je worden als kind? Kennen jullie de Flying Doctors nog? Dat televisieprogramma kan ik ongeveer nasynchroniseren, haha! Ik wilde vroeger net als Emma worden. Een elegante automonteur! 3. Hoe werkje mee aan een betere wereld? Als leraar basisonderwijs hoop ik kinderen én hun ouders vaar digheden mee te geven waar ze de rest van hun leven iets aan hebben. Kinderen, tieners en jongeren zijn de toekomst van onze maatschappij! Daar investeer ik graag in. Ik geef de kinderen in mijn klas en om mij heen mee dat ze waardevol zijn, hoe ze ook scoren op een Cito-toets. Vaardigheden als samenwerken, creatief vormgeven en omgaan met tegenslagen zijn steeds belangrijker aan het worden. 4. Van welke kleine dingen word je blij? Een vriendelijke glimlach van een vreemde die je passeert. Een knipoog van God. Een dikke knuffel van mijn kinderen. Een hel pende hand. Een complimentje. De koeien en vogels in de wei. 5. De persoonlijke vraag van Mark Velzeboer: "Jouw hart voor kinderen heeft nogal wat teweeggebracht het afgelopen jaar! Hoe is het luisteren naar je hart tot uiting gekomen?" Mijn hart en mijn genen zitten vol met onderwijs en passie om te helpen. Dat heb je als dochter van een dominee en lerares. Het is al lang een droom van me om een eigen praktijk of school te begin nen. Het echt zien van en aandacht besteden aan kinderen in de klas lukt me nog wel, maar niet zoals ik dat graag zou willen. In mijn praktijk "Het zit al in jou!' benoem ik samen met de kinderen, tieners en hun ouders de vele talenten (energiebronnen) die zij in zich hebben. Samen met ouders stimuleer ik het ontwikkelen van deze talenten vanuit de positieve psychologie. Dit doe ik op de boerderij en in het bos. Lekker naar buiten in de natuur. Zo kunnen ze vanuit een stevige basis de toekomst tegemoetgaan. Natuurlijk blijf ik ook lesgeven! Het is zo belangrijk om feeling te houden met hoe het nu echt is binnen het onderwijs. Ik geef de vragen door aan Hen van der Weide. Mijn vraag aan Hen is: "Wat heeft jou gedreven om mensen te helpen bij het vinden van balans tussen lichaam en geest? Hoe zie je wat mensen nodig hebben op dit gebied? Dat is voor iedereen anders, toch?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3