David Kolder uit Heiloo wint Young Talent Award in Hamburg Rabobank tekent contract COLUMN Een gezellig avondje biljarten? Fiets jij veilig door Heiloo? 8 Aftrap Ondememingsverkiezing: We zijn er weer Michiel Ullers UITKIJKPOST 21 AUGUSTUS 2019 V.Ln.r. Thijs Smit, Rob van der Wal en Gideon Nijemanting. Foto: IwanBronkhorst.nl HEILOO - Al jaren organi seert Ondernemersvereniging Ondernemend Heiloo de Onder nemingsverkiezing. De winnaars zullen op 14 december 2019 bekend worden gemaakt. Voorafgaand aan de bekend making komt de jury bij elkaar voor de Ondernemingsprijs en de Ondernemersprijs. Alle inwoners van Heiloo worden - in oktober - uitgenodigd om hun stem voor de Rabobank Publieksprijs uit te bren gen op www.ondernemendheiloo. nl. HEILOO - Gezellig een avondje biljarten? Dat kan bij biljartclub De Vrije Keu(s). Elke dinsdagavond wordt er in ontspannen sfeer een interne competitie gespeeld met ongeveer 15 deelnemers van verschillend niveau. We spelen dit jaar op splin ternieuwe biljarts. Kom gerust eens vrijblijvend een avondje kijken of een partijtje biljarten. De sponsor van deze Publieksprijs is dit jaar Rabobank Alkmaar e.o., zo werd tijdens de netwerkbijeen komst van Ondernemend Heiloo (OHO) op vrijdag 16 augustus bij Keuken met Karakter bekendge maakt. Directeur Bedrijven bij Rabobank Alkmaar e.o., Gideon Nijemanting, ondertekende tijdens een klein officieel moment het con tract van OHO en vertelde: "Met de Rabobank Publieksprijs wordt de verbinding gelegd tussen de inwo ners en de prachtige bedrijven in Heiloo." Tekst: Marije Smit Waai-: het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2 Heiloo. Wanneer: vanaf de eerste dinsdag in september t/m de laatste dinsdag in april, vanaf 19.30 tot circa 22.00 uur. Voor info: Jack de Geus 072-533 46 18 Bob Hagen 072-532 13 86 HEILOO - De uit Heiloo afkom stige David Kolder (20) heeft vorige week de prestigieuze internationale Young Talent Award Media Music gewon nen tijdens de uitreiking van MediaSoundHamburg. De eerstejaarsstudent Muziek technologie aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht had een stuk gecomponeerd voor het script van de roman Playback van Raymond Chandler uit 1958. De themamuziek van David werd 'outstanding' genoemd. Het jury rapport: "De compositie van David Kolder is zeer goed gestructureerd en presenteert twee zeer sterke en memorabele melodieën! De muziek is zowel macaber als spannend. Kolder heeft de juiste noot geraakt voor de beschreven scène." David groeide op in een muzikaal gezin. Toen hij zes jaar was begon liij gitaar te spelen. Later speel de hij als basgitarist in verschil lende bands, waaronder de Amy Winehouse tribute band 'Just Amy'. Naast de (bas-) gitaar, ontdekte hij ook de piano en de contrabas. Zo ontwikkelde hij zichzelf als een mul ti-instrumentalist. Op 17-jarige leef tijd nam David deel aan een compo sitiewedstrijd van het Nederlands Blazers Ensemble (NBE). Daar werd hij geïnspireerd om meer HEILOO - Nederlanders fietsen veel en vaak, maar wat vinden ze nou eigenlijk van het fietsen in hun gemeente? Om daarachter te komen start de Fietsersbond een onderzoek van unieke omvang. Alle Nederlandse fletsere worden uitgenodigd om hun mening te geven, door een vragen lijst in te vullen op fietsstad.nl. Hoe ontspannen is het om te fietsen in de gemeente, kun je lekker door trappen en fietsen kinderen veilig naai- school? Deze en meer vragen te leren over het componeren en arrangeren van muziek. Naast het maken van orkestrale muziek, pro duceerde hij jingles voor diverse radiostations en podcasts tijdens zijn middelbareschoolperiode. Tijdens zijn eerste jaar op de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht raakte David geïnteres seerd in geluidsontwerp en studio- krijgt de fietser voorgelegd. Als u de vragenlijst invult maakt u kans om een elektrische fiets van Gazelle te winnen. Fietsstad 2020 De vragenlijst is het belangrijk ste onderdeel van Fietsstad 2020. Op basis van deze uitslagen en enkele objectieve gegevens reikt de Fietsersbond de eretitel Fietsstad 2020 uit. "Door deze vragenlijst in te vullen helpen fietsers niet alleen de gemeente, maar ook alle fietsers van Nederland," aldus Saskia Kluit, technologie. De combinatie van al deze specialisaties maakt David een unieke speler in zijn discipline. Over het winnen van deze Young Talent Award zegt David: "Het is altijd erg leuk om als componist waardering te krijgen voor je werk. Deze prijs is voor mij een geweldig begin om mijn carrière als componist en sound designer vol passie voort te zetten." directeur van de Fietsersbond. "Onze vrijwilligere zullen de gemeenten ook aansporen om deze resultaten te gebruiken voor verde re verbeteringen." Win de nieuwste stads e-bike van Gazelle De Fïetsstadverkiezing is een initiatief om het fietsgeluk van de Nederlandse fietsers te verhogen. Een doelstelling die Gazelle met de Fietsersbond deelt. Bij biljartclub De Vrije Keu(s) wordt er op splinternieuwe biljarts gespeeld. Aangeleverde foto Rits van de tent open, slippers aan en lekker naar buiten voor een ochtendduik in het meer. Met wee moed denk ik terug aan de vakantie terwijl ik in de auto zit op weg naar kantoor. De hele dag weer binnen achter de laptop. Dat valt erg tegen na wekenlang vrijheid tijdens de vakantie. Ook in de avond direct weer verplichtingen. Vergaderingen van de hockeyclub en uiteraard beginnen de trainingen ook weer. Ik wil nog niet... Ik wil nog zwemmen in het meer, ik wil nog voetballen op het veldje, ik wil nog doezelen in het zonnetje, ik wil nog een biertje op het terras, ik wil nog een stadje bezoeken, ik wil nog mijmeren bij de ondergaande zon, ik wil, ik wil, ik wil.maar ik wil nog niet terug naar de dagelijkse routine. Hoe kan ik dat vakantiegevoel vasthouden? Misschien in mijn zwembroek naar kantoor? Of training geven op slippers op het hockeyveld? Op mijn supboard boodschappen doen of de ochtend- duik in het opblaasbadje in de tuin? Of wat dacht je van alle ideeën die je bedacht had voor als je weer thuis bent. Een nieuwe inrichting in je huis, een andere baan, meer tijd met je gezin of familie en nog veel meer briljante ideeën. Maar hoe ga je al die ideeën dan uitvoeren? Meteen je hele huis omgooien, direct actief op diverse vacaturesites snuffelen of de aankomende weekenden volplannen om alle familieleden te bezoeken? Na een week ben je alweer helemaal in de stress. Hockeyvader gaat het dit jaar anders doen. Ik ga niks ver anderen, geen andere baan en ik ga zeker niet elk weekend volplannen. Ik ga op een stoeltje in de zon in de achtertuin zitten met een biertje en doe net alsof ik heerüjk op een ter ras ergens in het buitenland zit. Wat een topvakantie zo in de achtertuin. David (4e van links) won de prestigieuze internationale Young Talent Award Media Music. Foto: Nicolas stuhifauth

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 8