Buurt-AED erbij in Heiloo Expositie in Bibliotheek Heiloo sp< It light Gasloos zonder financieel risico 9 duurzaarnhe loo.nl INGEZONDEN BRIEF Herkent u dit? een halve pagina in kleur 225-etJrQ efloG Energie UITKIJKPOST 21 AUGUSTUS 2019 De schilderstijl van Hans de Bueger is divers en kleurrijk. Aangeleverde foto HEILOO - Tot 22 september exposeren Ton van Veen en Hans de Bueger in Bibliotheek Heiloo. Hans de Bueger, verbeeldend kunstenaar "Ik ben geboren in Amsterdam en volgde daar de opleiding Reprografisch Tekenen op de Grafische School. Ik studeerde af als illustrator en reclameontwer per en werkte sinds 1979 als gra fisch ontwerper en illustrator bij diverse reclamebureaus en uitge verijen. In 1992 werd ik lid van de Krommenieër Schilderskring '80. Dit resulteerde in een serie aquarel len van typisch Zaanse landschap pen waarin knusse architectuur en het water een belangrijke rol spe len. Waardering voor de werken bleek uit tal van exposities en diver se gewonnen prijzen bij culturele manifestaties." Na een rustperiode heeft Hans de Bueger acryl ontdekt waardoor- er diverse series werken ontston den waarin de mens centraal staat. De schilderstijl is divers en vooral zeer kleurrijk. In zijn eigen woor den: "Ontdek, doe, leg de sfeer vast. Nooit hetzelfde, als het leven zelf'. Ton van Veen Ton van Veen (61) is geboren en opgegroeid in Sint Pancras en woont in Broek op Langedijk. "Ik maak beelden in hout, aluminium- cement, kunststof (gietharsen) en metaal, zoals aluminium en brons. Deze beelden worden eerst geboet seerd in klei of was, hier maak ik gipsen mallen omheen, dit gebeurt in een of in meerdere delen. De mal len worden, na het drogen, kleivrij gemaakt en weer aan elkaar gebon den en vervolgens lekvrij gemaakt. Hierna worden ze gestort met alu- miniumcement of andere materia len. Na uitharding wordt het beeld er voorzichtig uitgehakt en afge werkt en/of gepatineerd. De werken die ik maak zijn gestileerde en vrije vormen, soms maak ik ook wel rea listische beelden. Maar ik ben gek op strakke lijnen en vlakken wat ook terug te zien is in mijn werken. In mijn vrije tijd begeleid ik een mallenmakersgroep bij atelier zes in Heerhugowaard en ben ik bronsgie ter in bronsgieterij 'De Hooischuur' in Oudorp. Dit doe ik al jaren met veel plezier, en ik heb goed contact met andere kunstenaars. Ieder jaar in september exposeer ik ook met de familie Van Veen in Sint Pancras, dit onder de naam Family Art." Deze expositie is te bezichtigen tot 23 september in Bibliotheek Heiloo, tijdens de openingsuren. In het werk van Ton van Veen zijn vaak strakke lijnen en vlakken terug te zien. Aangeleverde foto HEILOO - Boodschappen doen in Het Hoekstuk, op de fiets via Het Malevoort, over het zebrapad naar de westelijke ingang (bij de draaideur). Afstappen, de fiets aan de hand, goed uitkijken en dan oversteken. Het is me al zes keer overkomen dat de tegemoetkomende auto doorreed. Mijn alertheid heeft me behoed voor aanrijdingen: halverwege het zebrapad niet verder lopen zodat de auto kan door- i.p.v. overrijden. Een bestuurder zwaaide, 'n ander stak zijn tong naar me uit. Hun bood schap was duidelijk: "Ik heb maling aan je en denk maar niet dat ik voor- jou ga stoppen." Mijn verstand staat stil bij zulk gevaarlijk onfatsoen en antisociaal gedrag. Ik vraag me af of meer mensen op deze locatie dezelfde ervaring hebben. B.L. (Naam en adres bij redactie bekend) HEILOO - De dekking van AED's voor burgerhulpverle ners in Heiloo is sinds vorige week weer iets verbeterd. Sportvereniging Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat had de wens om een AED aan te schaffen. De dichtstbijzijnde openbare AED was bij het gemeentehuis en dat kost vele kritische minuten. Het plan was genoeg geld bij elkaar te krijgen om er een voor in het gebouw te kunnen kopen. De moeder van een judoka, Joyce Houtenbos, werkzaam in de medi sche wereld en dus op de hoogte van het belang van AED's, nam het initiatief om een crowdfun- ding te starten via buurtAED.nl. BuurtAED.nl is een initiatief van de Hartstichting en Philips waarbij ze ondersteuning bieden om met korting in 30 dagen tijd het geld bij elkaar te krijgen voor een AED in een buitenkast. Deze wordt aange meld bij het netwerk van BuurtAED zodat burgerhulpverleners in het hele gebied een leven kunnen red den. Mensen kunnen een bijdrage doen via de site. Folders om in het omliggende gebied te gaan flyeren voor donaties lagen al klaar. Maar- het bleek niet nodig: dankzij een gulle donatie van XopX en zeer enthousiaste bijdragen van (ouders van) sporters was het bedrag al in 5 dagen bij elkaar! Een fantastisch resultaat. De firma Kosters was zo vriende lijk om de AED belangeloos op te hangen. Met dank aan Joyce, XopX, firma Kosters en alle donateur-s hangt de AED nu 24 uur per dag klaar voor gebruik bij Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat 28. Hopelijk hoeft hij nooit gebruikt te worden, maar voor de zekerheid gaat Dojo 't Loo aan het begin van het nieuwe seizoen wel haar leden een training aanbie den in het gebruik van de AED. ADVERTENTIE Ivoor meer info: www.uitkijkpost.nl >adverteren verenigingspaginal COLUMN Grote projecten bren gen grote risico's met zich mee, risico's die geld kosten. Wie betaalt dat? 'Leidse warmtepijp werd een Rotterdams drama' (NRC) en 'Amsterdams afvalbe drijf is in nood op vele fronten' (Volkskrant). Het zijn zomaar een paar krantenkoppen over warmtenetten en restwarmte. Voor het Leidse project gaat het al om zo'n 200 miljoen en dan is de leiding nog niet eens af. In Amsterdam gaan vier van de zes ovens dicht, waardoor het vuil niet wordt verwerkt. Contracten vanuit Engeland waar vuil van daan komt worden afgekocht en daarmee komt de levering van elektriciteit aan 35.000 huishou dens in gevaar. Maar die laat je niet zonder energie zitten. Zo'n bedrijf is dus net als de banken die zijn gered: too big to fail. En die bedrijven worden dus gesteund. Daar draait de gemeen schap voor op (Heiloo, bezint eer- ge begint aan zulke projecten). In Nijmegen probeerde men de con sument er voor te laten betalen. En als je eenmaal op zo'n net zit, kom je daar niet zomaar vanaf als je installatie daarop is aangepast. Uiteindelijk betaal je dus altijd als belastingbetaler of als consu ment voor die risico's. De vraag is dan natuurlijk of er alternatieven zijn. Het afgelopen jaar werden er in Heiloo bijeen komsten gehouden over smart grid en opslag van elektriciteit en warmte. Dan kan je zelf voor zien in je energie. Voor Heiloo is dat vooral van belang omdat zonder flatgebouwen zoals in Alkmaar er erg lange leidingen nodig zijn die meer kosten en energieverliezen geven bij warm tetransport. Het punt is dat bij de grootschalige oplossingen bedrijven investeren. Ga je het zelf doen, dan heb je in de toe komst geen energierekeningen meer (die alsmaar stijgen), maar- moet je nu zelf wel investeren in zonnecellen, die zowel elektrici teit als warmte opwekken, een warmtepomp en warmteopslag. Dat kan soms financieel aantrek kelijk zijn voor een huiseigenaar, die dan gevrijwaard is van prijs stijgingen en andere risico's in de toekomst, maar dan moet je nu wel het geld hebben om daarin te investeren. De ervaring leert dat gemeenten liever financieren in grote projecten, dan dat ze bur gers helpen met investeren. Ook binnen de gemeente Heiloo werd financieren door Heiloo Energie meerdere malen op de agenda gezet, maar helaas tot nu toe zon der succes. Hoewel er best nog technische vragen zijn over zelf voorziening, lijkt het vooral de financiële drempel te zijn die het lastig maakt om voor goede alter natieven te kiezen, ook voor de klimaatdoelstellingen van Heiloo. Maar uitdagingen ga je niet uit de weg als je klimaatdoelen wilt halen. Zo zijn er steenstrips en e-bricks, die veel beter isole ren dan spouwmuurisolatie en je woning een mooier aanzien geven. Het kost wat maai- dan heb je ook wat. De buitenmuur ziet er weer als nieuw uit, wat de woningwaarde verhoogt en een hoger energielabel oplevert. En over die woningwaarde gaat het dan in november, als we een avond besteden aan rendement, financiering, hypotheken en andere financiële oplossingen. Daar ligt onze uitdaging en toe gevoegde waarde voor een duur zaam Heiloo. Mocht u daarbij willen helpen, geeft u dan even op (www.DuurzaamHeiloo.nl of www.Heilooenergie.nl) Hopelijk hoeft de AED nooit gebruikt te worden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9