Terugblik op Liturgisch Muziekfestival bij Onze Lieve Vrouwe ter Nood Heiloo contact HEILOO Bouwen en wonen Mededeling Bezwaar maken Burgerzaken Heeft u vragen? Bel meteen n Volg ons op INGEZONDEN BRIEVEN Veiligheid en leefbaarheid Ook (droom)huizen voor de leiding van Timmerdorp? UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 2019 GEMEENTE Omgevingsvergunningen Ontvangen aanvragen - Rector Frederiklaan 2; vervan gen van twee bestaande dakkapel len voor twee grotere dakkapellen (WABO1901376); - Werkendelslaan 106; verlengen bestaande vergunning voor het plaat sen van een tijdelijke woonruimte in de achtertuin (WABO1901381); -Oosterzijweg 128; het bouwen van een berging (WAB01901401 - Termijen 32; plaatsen dubbele deur in carport (WAB01901405). Verleende vergunningen - Breedelaan 113; vergroten woning (dakopbouw) (WABO1901283); - Zevenhuizerlaan 85 en 87; vernieu wen en vergroten dakkapellen in het achterdakvlak (WABO1901289); - Lijsterbeslaan 10; bouwen woning (WAB01901106). Bezwaar U kunt tegen deze besluiten bezwaar maken. Zie daarvoor de tekst 'Bezwaar maken'. Subsidieregeling voor isolatiemaatregelen Denkt u aan verduurzaming van uw eigen woning, dan is het een goed moment om actie te ondernemen. Als u minimaal twee energiebesparende, isolerende maatregelen treft, dan kunt u vanaf 2 september weer subsidie aanvragen. De subsidieregeling ener giebesparing eigen huis (SEEH) is beschikbaar voor eigenaar én bewo ner. In opdracht van de overheid stelt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) tot en met 2020 84 miljoen beschikbaar. Voorwaarden De subsidie kan aangevraagd worden wanneer er in de bestaande koopwo ning twee grote energiebesparende isolatiemaatregelen worden genomen. Ook dient u eigenaar én bewoner te zijn van de woning. U kunt per woning maximaal 10.000 aanvragen. Gaat u een grote duurzame verbouwing tege moet? Denk dan aan de subsidie voor een energiezuinig pakket. De SEEH voor eigenaar én bewoner loopt vanaf 15 augustus 2019 tot en met 31 december 2020. Vanaf 2 september is de subsidie aan te vra gen. Voor meer over de voorwaarden en meer informatie kunt u terecht op www.rvo.nl. Ook is er een SEEH beschikbaar voor VvE's. Algemene informatie over verduur zaming van woningen en financiële regelingen is te vinden op www.duurzaambouwloket.nl Als een besluit rechtstreeks gevol gen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaar schrift zet u uw naam, adres en handtekening, datum, omschrijving van het besluit en reden waarom u het niet eens bent met het besluit. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft geno men: burgemeester of burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. U kunt de besluiten vinden op officielebekendmakingen. nl/gemeenteblad Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 16212003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. Burgerlijke stand tot en met 21 augustus 2019 Geboren Ack O. Haartman z.v. O.R. Haartman en E. Kareis Xavi J.R. Genet z.v. R.J.C. Genet en R.M. Coehoorn Jim Zomerdijk z.v. N. Zomerdijk en S.G.M. Burger Tess Kosters, d.v. R.R.M. Kosters en M.E. Schaapherder Stijn Pereboom z.v. N.G. Pereboom en D. Dijk David Kooy z.v. M. Kooy en A. Jansen Huwelijken geregistreerde partnerschappen C.N. Blanco van Bergen en C. Nanne Overlijden G.A. Alphenaar Dat ook onze gemeente au courant wil zijn waar het gaat om beleid rond veiligheid, gezondheid en leef baarheid is te prijzen. De gemeente stuurde over dit onderwerp een vra genlijst aan meer dan 700 inwoners, waarmee zeker waardevolle infor matie is verkregen. Enkele weken voor de berichtgeving hierover in Uitkijkpost vond ik bij het zwerfvuil in de bosjes achter De Moestuin/ Het Bleekveld een zak met zo'n 50 lachgascapsules. Dit heb ik gemeld bij de gemeente. Ik vond het wel belangrijke informatie, mede omdat het gebruik van lachgas een hot item is en men zich zorgen maakt over het gebruik ervan en de scha delijke gevolgen. Ik heb er nog maals over gebeld met de gemeen te, maar een antwoord blijft uit. Heiloo, T. van Doorn Heiloo was voor de 43ste keer in de ban van Timmerdorp. In al die jaren hebben vele jongeren kunnen bouwen aan hun droomhuisjes. Een groot aantal van deze ervaringsdes kundigen voimt nu de leiding van dit schitterende evenement. Jonge professionals op het gebied van ICT, bouw, onderwijs, kinderop vang etc. Een prachtteam, en alle maal offeren ze vakantiedagen op om de Heilooër kids deze memora bele ervaring mee te geven. Maar hoe lang blijven deze kan jers nog in Heiloo? In het verleden timmerden zij hun droomhuis in Timmerdorp. Op dit moment zou den zij ook graag aan en in hun eigen huis willen timmeren. Weinig kans echter in Heiloo, of moeten we constateren GEEN kans in Heiloo als er geen riant eigen vermogen aanwezig is. Besturend Heiloo heeft genoeg aan het hoofd en lijkt wei nig prioriteit toe te kennen aan het dramatische tekort aan betaalbare woonvoorzieningen voor onze jeug digen. Met zo weinig perspectief zullen zij hun heil(oo) buiten ons dorp moeten gaan zoeken. Een verdere vergrijzing dreigt. Over een aantal jaren zal er nog steeds wel een Timmerdorp zijn. Waarschijnlijk wel met andere doel groep. Vitale senioren in bezit van hamer en zaag mogen onder bege leiding nog eens laten zien hoe zij in een ver verleden hun droomhuisjes bouwden en vriendschappen voor het leven sloten. Edith van Leeuwen HEILOO - Onder de bomen bij de vijver met het Mariabeeld van bedevaartsoord Onze Lieve Vrouwe ter Nood is het goed toeven en is er tijd voor bezin ning en rust. Op zondag 25 augustus vond de derde editie van het Liturgisch Muziekfestival plaats met als thema 'Muziek uit het Zuiden'. Gitarist Jasper Itturospe en saxo fonist Stefan Gottfried vertolk ten op soepele, ontspannen wijze Astor Piazzolla's 'Histoire du tango' en een werk van Antonio Carlos Jobim. Daarnaast was er ruimte voor impressionistisch werk van Debussy en werd de stemmige eigen compositie Sunday Mood zowel met klassieke gitaarsolo als in combi natie met saxofoon gespeeld. Door de hele uitvoering viel de subtiele benadering en de lichte, beweeg lijke expressie op. Virtuoos spel en kwaliteit die door het publiek werd herkend. In de grote kapel gaf Helga Kruse een Sefardische liedwork shop waarbij twee liederen in de Ladino-Joodse traditie werden ingestudeerd, een Sabbath-lied en een lied bij het chanoekafeest. Na het instuderen werden de liederen gezongen met harpbegeleiding en bereikten de deelnemers een aan sprekend resultaat. Zingen is een spirituele activiteit die verbindend werkt. De workshop Gregoriaanse zang bij de start van het Liturgisch Muziekfestival werd eveneens posi tief gewaardeerd. Na afloop van het festival was er de gelegenheid om de zondagse Heilige Mis bij te wonen. Tekst: Felix Hoogeboom nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Gitarist Jasper Itturospe en saxofonist Stefan Gottfried tijdens het Liturgisch Muziekfestival. Foto: Felix Hoogeboom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 11