Kermisrun 2019 staat weer voor de deur Ambachtelijke abdijmarkt RnirRT SPORT1 13 r c Feestelijke opening van De Huiswerkwinkel Piet Koonen winnaar Open Trefpunt Biljarttoernooi HSV wint eigen zomertoernooi REGIO/SPORT i Nieuw sportseizoen Laatste avond 'Luchtig Slot' met Achterom UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 2019 Tijdens de ambachtelijke markt kunt u kennismaken met de veelzijdige activiteiten van de Egmondse monniken. Foto: aangeleverd EGMOND-BINNEN - Op zater dag 31 augustus vindt in de tui nen van de Abdij van Egmond de jaarlijkse ambachtelijke abdijmarkt plaats. Op deze dag kunt u kennismaken met de veelzijdige activiteiten van de Egmondse monniken. Aan de markt werken ook zusters van het Liobaklooster en vrijwil ligers en vrienden van de abdij mee. Natuur- en historische rondlei dingen Neem een kijkje in de Vlindertuin van broeder Frans en ga mee met een rondleiding rond de Abdij of in de kruidentuin. Om 11:00 en 14:30 uur is er een natuurrondleiding langs het project Levende Aarde (groentetuin, Strabotuin en groen- tekas). Om 11:15, 13:00 en 14:00 uur voert een rondleiding u terug in de bewogen historie van de abdij. Ontdek hoe een blok hout een kaarsenstandaard wordt en volg een demonstratie beeldhouwen of kaarsen beschilderen. Struin door de abdijwinkel en geniet van huis- gemaakte fruitsappen, broodjes en gebakjes vanuit de abdijkeuken. De zusters van het Liobaklooster verkopen producten uit het eigen atelier en de eigen weverij. In de abdijwinkel kunt u terecht voor kaar sen, boeken, religieuze produc ten en abdijproducten zoals kaas, olie, jam, kaas, honing en producten uit andere abdijen. Meer informatie Kijkt u op www.abdijvanegmond. nl/bezinningsaanbod/abdijmarkt voor het hele programma. Zaterdag 31 augustus, van 10.00 - 15.30 uur in de tuinen van de Abdij, ingang: abdijwinkel, Vennewatersweg 27a, 1935 AR Egmond-Binnen, van 10.00 - 15.30 uur. Iedereen is er van harte wel kom! Terwijl de zon nog volop schijnt, zit de zomervakantie er weer op. Vol frisse moed gaan we het nieuwe seizoen weer in! Ook de Buurtsportcoach is na een paar weken vakantie weer begon nen. Dat kon niet beter dan met een bezoek aan het Timmerdorp. Niet alleen in het Timmerdorp zelf, maar ook voor alle sportclinics was alles tip top in orde. Na het zien van zoveel blije kinderen en actieve vrijwilligers heb ik meteen weer zin om zelf nieuwe activitei ten op te zetten. De komende periode starten we in samenwerking met verschillende scholen en sportaanbieders een programma om kinderen met een beweegachterstand weer op een hoger niveau te krijgen. Het doel is om de kinderen te laten aan haken bij de rest van de klas, zo dat zij niet alleen beter bewegen, maar er ook plezier in krijgen en hun zelfvertrouwen groeit. Jong geleerd is oud gedaan! Er staan nog veel meer activitei ten op de planning. Van 20 tot en met 29 september is het Nationale Sportweek, waarin we met veel nieuw aanbod zullen komen voor verschillende leeftijden. Hou hier voor de Uitkijkpost in de gaten. Op zaterdag 7 september beman ik net als vele andere organisaties van 11.00 tot 16.00 uur een kraam bij Uit&Zo, voor de bibliotheek, om al uw vragen over sporten en be wegen te beantwoorden. Zie ik u daar? Ook ben ik weer iedere dinsdag ochtend van 09.00 tot 12.00 uur in Herberg Jan, voor het Sport- spreekuur. Daarnaast ben ik te bereiken via 06-28493955 of via b.ploeger@alkmaarsport.nl. We maken er een mooi sport seizoen van! LIMMEN - Zaterdag 7 septem ber vindt voor de zevende keer de Kermisrun Limmen plaats. Ongeveer 400 deelnemers lopen een parcours van 3, 6 of 9 kilo meter door het dorp. Ook dit jaar loopt het parcours langs 't Stet en staan er uitdagende hindernissen in het park op de Vuurbaak. Dit zijn ideale plek ken om als toeschouwer de deel nemers aan te moedigen! Langs de route is natuurlijk livemu ziek aanwezig. Kinderen kunnen vast oefenen voor later op een mini-hindernis- baan op het kerkplein, verzorgd door Event4all van Harold van Vegten. Aan de Kermisrun is een goed doel gekoppeld. Dat is dit jaar Isabelle uit Limmen. Na een nood lottig auto-ongeluk wil zij een reva- lidatieproces starten in Amerika. Hiervoor is ook een crowdfundings- actie gestart. Op www.kermismn.nl lees je hoe je hier een bijdrage aan kunt leveren. Programma Na de warming-up om 15.30 uur, start het deelnemersveld om 16.00 uur. De start is op de Kerkweg tegenover de kerk. De deelnemers komen onderweg allerlei hindernissen tegen. Foto: aangeleverd Vanaf 19.00 uur is het lopend buf fet open bij de Heeren van Limmen, verzorgd door René en Marieke. Het buffet is voor de deelnemers bij de prijs inbegrepen, maar iedereen is welkom. Voor 10 p.p. eet je mee. Na het buffet kan er nog gezellig worden nagepraat en gefeest met livemuziek. inschrijven kan nog tot en met zondag 1 september op www.ker- misrun.nl. Kosten bedragen 30 voor 19+ en€ 15 voor 12-18 jaar. Voor het laatste nieuws houd je de Facebookpagina Kennisrun Limmen in de gaten. EGMOND AAN DEN HOEF - De zomervakantie is bijna voorbij, scholieren maken zich op voor een nieuw schooljaar. Bij De Huiswerkwinkel zijn ze er klaar voor. "Wij hebben de zomervakan tie gebruikt om te verhuizen van de Herenweg 207 naai' het Slotkwartier," vertelt eigenaresse Lisa Bedaux. "Vanaf 2 september kunnen scholieren voor huiswerk begeleiding en (individuele) bijles terecht in Hofstede Vredevelt aan de Weg naar de Oude Veert 5. Op deze nieuwe, rustige locatie kunnen we nog beter maatwerk en persoon lijke begeleiding bieden. Ook het Raadhuis voor Jongeren is verkast naar de nieuwe plek. Het Raadhuis organiseert regelmatig themabij eenkomsten voor jongeren in De Hoef," aldus Bedaux. Nieuwsgierig? Op donderdag 5 september kun nen belangstellenden van 19.30 tot 21.30 uur een kijkje nemen tijdens de open avond en feestelijke her opening. "Iedereen die nieuwsgie rig is naar ons nieuwe onderkomen en wat we hier doen, nodigen we hierbij van harte uit in Hofstede Vredevelt." HEILOO - Na het bedan ken van de sponsors (Pius Stichting en Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo) voor het aanschaffen van de nieuwe bil jarts heeft voorzitter Anna de Rooij van Stichting Trefpunt Heiloo woensdag 21 augustus de nieuwe biljarts in het Trefpunt in gebruik genomen door het eerste stootje te geven. Na de feestelijke opening werd het tijd voor de biljarters om zelf aan de slag te gaan. Om de nieu we biljarts tijdens het toernooi te beproeven hadden zich 29 spelers en 1 dame opgegeven. Sommigen hadden de biljarts de afgelopen tijd al even beproefd maar voor anderen was het wel wennen. De banden van deze prachtige tafels nemen veel effect aan en bovendien blijken de ballen er zeer snel op te lopen. Eenmaal gewend werd er lustig gescoord op het nieuwe mate riaal. De wisselbeker kwam uitein delijk in handen van Piet Koonen die de finale afgetekend won van Jan Korver. Het toernooi dat werd georganiseerd door het Trefpunt en Biljartclub Heiloo werd zo een mooi succes en zal de komende jaren terugkomen als gezellige opening van het tweede deel van de jaar lijkse competitie. Wilt u ook graag eens biljarten? U kunt, zonder lid te zijn van een club, spelen op de klok. De kosten hiervoor bedragen 0,50 per 15 minuten. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met het Trefpunt, 072-5331297 of info@tref- pmitheiloo.nl V.l.n.r.: Ton Broerse, Piet Koonen, Jan Korver, Leo Goes en Bob Koot Foto: aangeleverd EGMOND AAN DEN HOEF - Op zondag 1 september is de laat ste poëzie-muziekavond van dit zomerseizoen in de serie 'Luchtig Slot'. Een serie die jaarlijks plaatsvindt in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Op het thema 'Voorbij de grenzen' speelt de muziekgroep Achterom een uurtje poëtisch en muzikaal met de grenzen in en van het leven. Ingrid Zwart zal met materiaal uit onze omgeving voor een bijpassend natuurkunstwerk zorgen. De groep Achterom (www. muziekgroepachterom.nl) bestaat uit: Hans van der Laan (fluit, saxo foon, voordracht en zang), Henk van Meegen (piano en voordracht), Henk Engel (gitaar, voordracht en zang) en Jan Tulp (gitaar, accorde on, voordracht en zang). Zondag 1 september, 20.00 uur, Slotkapel Egmond aan den Hoef. Deur open om 19.30 uur. Toegang gratis. Wel staat er een collectebus. HEILOO - Op het zonover goten HSV-complex werd af gelopen weekend het HSV- zomertoernooi gespeeld. Vrijdag stond de Heilooër Derby HSV - De Foresters op het program ma. Nadat HSV met 2-0 voor stond, werd nog wel druk uitgeoefend door de Egels. Maar HSV hield de voorsprong vast en won de wed strijd met 3-2. Ado '20, zonder oud HSV'er Jesper de Vré die inmiddels bij Quickboys speelt, won met 1-0 van FC Uitgeest. Zondag werden de finales gespeeld. HSV won met maar liefst 3-0 van Ado '20. FC Uitgeest was duidelijk een maat te groot voor De Foresters en won met 6-0. Komend weekend start voor vele teams het bekertoernooi en is de vakantie echt voorbij.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13