De duinen en de polders Mte 10 VMACïj IE N AAN... TIEN VAN DEM. WEI Lezing Groei Bloei: ÏJSti •?£.'- n a it-: Oud-Standing Zomerprogramma: De herfst de baas met Do-In Lezing Workshop Hollandse Meesters: Appel 3 fr't* Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijkpost.nl. Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitkijkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 2019 HEILOO - Dick Groenendijk vertelt over de duinen, nu en in de toekomst, en Johan Stuart vertelt over het land achter de duinen: de polder. De lezing begint om 20.00 uur in de Ter Coulsterkerk op de Holleweg 111 in Heiloo. De duinen: ons gouden randje langs de kust. De Nederlandse dui nen zijn internationaal vermaard en heel speciaal. Het unieke en bijzondere van de duinen zal cen traal staan in het verhaal van Dick Groenendijk. Dick werkt als duin ecoloog bij drinkwaterleidingbedrijf PWN. Naast het leveren van drink water verzorgt PWN in opdracht van de Provincie Noord-Holland ook het beheer van ruim 7.300 hec tare duingebied, waaronder het Noordhollands Duinreservaat. Het Noordhollands Duinreservaat is een van de grootste natuurgebieden in ons land. Wij kunnen zien hoe dui nen ontstaan en hoe kwetsbaar de duinen zijn en waarom het nodig is om de duinen te beschermen, te herstellen en te ontwikkelen. De polder: als je iets over de toekomst wilt zeggen, moet je ook naar het verleden kijken. Dat gaat Johan Stuart van Landschap Noord-Holland ook doen. Hij kijkt daar specifiek naar de natuur in de Noord-Hollandse polders. Hoe is het daar bijvoorbeeld met de wei devogels zoals kievit, grutto en ture luur gegaan? En zullen deze prach tige vogels over een paar jaar nog broeden in onze polders? Wat moet er veranderen om dat te bereiken? En hoe kunnen boeren, overheden, natuurorganisaties en gewone bur gei's daarbij helpen? Aan de hand van prachtige beelden werpen we een blik op de toekomst van het Noord-Hollandse platteland. U bent allen van har Ie welkom, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Leden van Groei Bloei hebben gratis toe gang, niet-leden betalen 3,-. De polder achter de duinen. Foto: aangeleverd Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rost copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 ofvia verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 ofvia administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy HEILOO - Deze activiteit van het Oud-Standing Zomerprogramma bestaat uit twee delen. Kunstenaar Kees Wagemaker houdt deze week een lezing over de beroemde Nederlandse kunstenaar Karei Appel. Kees vertelt over de tijd, persoonlijke omstandigheden, de stijl en de betekenis van Karei Appel. Tussendoor speelt hij liedjes met een relatie tot deze kunstenaar. Volgende week, in de aansluitende workshop, mag u zelf aan de slag. Het maakt niet uit of u ervaring heeft. Kees helpt u op weg. Voor materiaal wordt gezorgd. 2 september 2019: 14.00 -15.00 uur lezing 9 september 2019: 14.00 -16.00 uur workshop Deelname: 25,- per persoon. Daarvoor krijgt u de lezing, de workshop, gebruik materialen en koffie thee. Locatie: Theeschenkerij De Trog Graag vooraf aanmelden bij info@verhalenkamerwillibrordus.nl of bel 06-22795336. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en opgegroeid in Heerenveen. Na de middelbare school ben ik op kamers gegaan in Groningen, en na het afronden van mijn opleiding fysiotherapie naar het 'wilde westen' van het land verhuisd. Na 15 jaar in Haarlem ben ik in 2014 met man Thijs en dochter Pip, nu 9, in Heiloo komen wonen. Mijn man heeft een deel van zijn jongste jeugd hier doorgebracht en wilde graag weer terug naar het dorp waar hij goede herinneringen aan heeft. 2. Wat is jouw 'guilty pleasure'? Zoute of harde zwarte drop (daar mag je me zelfs voor wakker maken). 3. Wie zou je voor een dag willen zijn? Ik zou graag een dag onze kat Jackie willen zijn. Het lijkt me zó leuk om een dag zijn routes te lopen, zijn uitdagingen aan te gaan en zijn gedachten en intuïtieve impulsen te kunnen ervaren en niet te vergeten heerlijk buiten in het zonnetje op tafel liggen slapen, geaaid worden en twee keer per dag geroepen worden om te eten. 4. Welk maatschappelijk probleem raakt je? De huidige wereld vol prikkels. Onder andere door alle digitale schermpjes, de continue stroom van voortgang zonder pauzes, van alles willen en moeten en de duimen omhoog te krijgen op social media. Hierdoor zien mensen door de bomen het bos niet meer. Ik bedoel daarmee dat mensen hun eigen pad niet meer herkennen en volgen. Het lijkt haast of je eerst ziek moet worden voordat je dit beseft en weer authentiek kan zijn. 5. De persoonlijke vraag van Mirjam Brouwer de Koning: "Wat heeft jou gedreven om mensen te helpen bij het vinden van balans tussen lichaam en geest? Hoe zie je wat mensen nodig hebben op dit gebied? Dat is voor iedereen anders, toch?" Dat zijn drie interessante vragen, Mirjam. Iets in mij vindt het zó belangrijk dat elk mens in zijn kracht mag zijn of komen én zijn/ haar eigenwaarde erkent. Dat is mijn drijfveer. De voorwaarden scheppen zodat de interne puzzelstukjes op hun plaats kunnen vallen is zulk leuk en dankbaar werk. Zowel lichamelijk als vanuit gedachten en emoties zijn er bij elk mens andere ingangen om bij de kern en tot oplossingen te komen. Hoe ik die zie en herken: ik weet het niet precies, maar ik zie, luister en voel en weet dan wat er eerst nodig is en dan komt er vanzelf beweging in de goede richting zodat de ander de regie over zijn/haar eigen leven weer kan nemen. Ik geef de vragen door aan mijn Buurman Peter Vennik. Mijn vraag aan Peter is: Als geboren en getogen Heilooër, won end in je ouderlijk huis, ben ik benieuwd wat jouw gedachten en emoties zijn als jij in de ochtend in alle vroegte door Heiloo naar de bakker fietst. Volg de Uitkijkpost ook op Lezing en workshop over Karei Appel. Foto: aangeleverd HEILOO - Met de herfst weer in aantocht is het op peil houden van ons energieniveau en onze vitali teit belangrijk. Do-In kan hierbij echt iets voor u betekenen! Deze Japanse bewegingsvorm voor het strekken van meridianen onder steunt u daarbij. Al jaren geef ik Do-In lessen in Heiloo, waardoor veel mensen Do-In als ontspannend ervaren. Een paar ervaringen: "Do- In maakt me energieker en meer ontspannen." En "Do-in lessen zijn voor mij momenten, waarbij ik mij zelf weer oplaadt." Voor informatie bel 06-46318915 of kijk op www.praktijkjolurcompas.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3