COLUMN Historische Thee met Ilona Praetorius "Hij moet in de grond kunnen wroeten" Mindfulnesstraining in Heiloo Timmerdorp UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 2019 Ingrid Stroobach verzorgt de training. Foto: aangeleverd HEILOO - Deining biedt al jaren de mogelijkheid om een mind fulnesstraining te volgen. Bij Yogacentrum Aiyali in Heiloo (Plan Oost) start op 27 septem ber 2019 een 8-weekse training op de vrijdagochtend, begeleid door een ervaren en gecertifi ceerde mindfullnesstrainer. Gedurende de training ontwikkelt de deelnemer bewuste aandacht tij dens dagelijkse bezigheden en krijgt handvatten aangereikt om mindful- nessbeoefening een plek te geven. Acht weken lang dompelt de deel nemer zich onder in mindfulnessbe- oefening, waardoor men kan erva ren wat mindfulness kan brengen. Mindfulness- of aandachttraining biedt een manier om meer ontspan nen te leven en om minder bezorgd bezig te zijn als gevolg van tegen slag. Door mindfulness raken we afgestemd op de ervaring in het hiel en nu. Dat biedt mogelijkheden om op een andere wijze om te gaan met stress en emoties. Wanneer: vrijdag 27 september t/m 29 november 2019 Tijdstip: 9.30 uur -12.00 uur- Locatie: Sluijsweijdt 9, 1851 EM Heiloo Trainer: Ingrid Stroobach (VMBN cat. 1 gecertificeerd) Meer info: www.counselingprak- tijkdeining.nl, tel. 06-44061260 Al voordat de zomervakantie was begonnen waren er door 7-jarige zoon en vrienden al plan nen gesmeed voor de laatste week van de vakantie. Op-en-neer sprin gend vroeg hij of hij alsjeblieft naar Timmerdorp mocht. Als kind gruwelde ik van dit soort massale groepsevenementen. Mij niet gezien tijdens de Huttenweek of de Jol zoals wij dat noemden. Ook vader van 7-jarige zoon was verbaasd. Maar goed, wij waren allang blij dat de spelcomputer een paar dagen kon afkoelen na hoogstwaarschijnlijk veel te veel potjes die 'nog éven afge maakt moeten worden' en bestelden zijn kaartje. Veel te snel brak de laatste week van de zomervakantie aan en werd er rondgevraagd of iedereen nog wel ging timmeren. Ze gingen. En zo gingen ze op dinsdagochtend met extra zooltjes in de schoenen, een lunchpakketje en een hamer onder de arm richting het nog te timmeren dorp. Een beetje onwennig. Wat een berg kinderen en wat was die van mij opeens weer klein zo tussen al die anderen, 's Middags haalden we hem moegestreden weer op. Het was goed gegaan. Niet gewond, eten opgegeten en maar een klein beetje verbrand. We waren positief verrast en kregen hem er de volgende dag weer naartoe. Ouders waren tijdens het bouwen niet welkom op het terrein. De hele horde koters werd uiteraard bege leid maar konden veel meer zelf standig dan wij ouders dachten. Veel meer. Wat een verademing is zoiets in deze tijd van betutteling en regel tjes. Ons groepje van drie 7-jarige jongens en één meisje had na twee dagen een heus hutje getimmerd. Met echte zware hamers, scherpe zagen en verf. Ze hebben alle vier nog beide ogen, twee handen en tien vingers. Voor het inrichten van een rommelmarktkraam zijn ze ook in te huren, al kunnen de prijzen soms wat exorbitant hoog of lachwekkend laag zijn. Dat Timmerdorpen is zo gek nog niet. Had ik dat maar geweten vroe ger... Burgemeester Hans Romeyn bezoekt Wim en Ank Nanne om ze te feliciteren met hun 60-jarig huwelijk. Foto: STiP Fotografie Ilona Sandberg-Praetorius na de openingshandeling van de tentoonstelling 'Kunst in Herinnering'. Foto: STiP Fotografie Omdat er al veel animo voor is, is het aan te bevelen u aan te mel den. Dat kan via 06-20546574. Na 'De Historische Thee' kunt u in alle rust de tentoonstelling 'Kunst in Herinnering' bekijken. Historisch Museum Heiloo is gevestigd op Landgoed Willi- brordus. HEILOO - Op maandag 26 augus tus bracht burgemeester Hans Romeyn een bezoek aan het echtpaar Wim en Ank Nanne-van Leeuwen. Op zondag 25 augus tus was het 60 jaar geleden dat zij in Beverwijk in het huwe lijksbootje stapten. handwerk. Wim Nanne: "Wij wilden graag naar een appartement verhui zen maar er moest wel een tuin bij zijn. Even naar buiten lopen om te snoeien of dode bloemen te verwij deren doe ik dagelijks." Ank Nanne vult aan: "Hij moet in de grond kun nen wroeten." Wim Nanne (87) is geboren en getogen aan de Hoogeweg in Heiloo. Daar woonden drie genera ties Nanne naast elkaar. Zijn hele leven heeft hij in de tuinderij en de bloembollenkwekerij gewerkt. Over de gehele wereld exporteerde de kwekerij voornamelijk bijzondere soorten tulpenbollen. Op zijn 60ste is hij gestopt en moest het bloembollenbedrijf plaatsmaken voor de bouwactivitei ten van de Zandzoom. Maar Heiloo wilde hij niet verlaten en samen met zijn vrouw kocht hij een mooi appartement waar ze inmiddels alweer twintig jaar wonen. Iedere dag geniet Wim Nanne van de tuin, want het bloed kruipt waar het niet gaan kan. In zijn tijd was het in de bloembollenhandel nog allemaal Ank Nanne-van Leeuwen (83) is geboren in Beverwijk. Na haat- huwelijk met Wim heeft zij meege holpen in het bloembollenbedrijf. Daarnaast had zij ook de zorg voor hun twee kinderen, een dochter en een zoon. Inmiddels is het gezin uit gebreid met vier kleinzonen. Later was zij parttime werkzaam bij een modezaak in Heiloo. Het echtpaar maakt nog regel matig mooie natuurreizen, samen met hun dochter en schoonzoon. Binnenkort gaan ze samen op reis. Als cadeau voor hun 60-jarig huwe lijk kregen ze drie overnachtingen cadeau in een bed breakfast in Balkbrug. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Woensdag 18 septem ber om 15.00 uur komt mevrouw Ilona Sandberg-Praetorius naar het Historisch Museum om met Heilooërs thee te drinken. Mevrouw Praetorius opende onlangs de nieuwe tentoonstel ling 'Kunst in Herinnering'. Van veel bezoekers hoorden we daarna dat men haar graag had gezien en gesproken. De Historische Vereniging Heiloo organiseert daarom deze bijeenkomst. Onder het genot van een kopje thee met 'een lekkertje', begint Ilona de mid dag met een kort verhaal over haar jeugd in Heiloo. Daarna wordt er 'iets anders', wederom met 'een lek kertje', geserveerd en dan hoopt ze herinneringen met u op te halen en te delen. Ilona zelf kijkt zeer uit naar een ontmoeting met veel Heilooërs, wellicht met school- of klasgeno ten, vriendinnen en/of kennissen. Het worden vast een paar mooie, gedenkwaardige uurtjes. 'De Historische Thee' kost 7,50.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5