uH@3D %H Cursussen ambachtelijk meubelmaken/restauratie Tintoretto Zwemclub de Spetters Heiloo Energie is een vereniging van inwoners van Mondharmonicales svdeurijheidheiloo.nl Salto, handstand, coole streetdance moves? Leuker met zijn allen! Oratoriumkoor Heiloo, meesterlijk muzikaal r In de week van maandag 23 september starten wij met een nieuwe reeks cursussen. In de cursussen wordt gewerkt met diverse Europese houtsoorten. Wij bieden 6 cursussen aan, 3 meubelmaken, 2 meubel restauratie en een Bovenfrees cursus. In de eerste cursus worden de basistechnieken van het meubelmaken geleerd door te werken met handgereedschap zoals beitels, zagen en schaven. In de tweede en derde cursus wordt een kist/ koffertje/hang kastje met zwaluwstaarten gemaakt en een tafeltje of werkstuk naar eigen keuze. Bij de eerste cursus meubelrestauratie ligt de nadruk op de basistechnieken en bij de tweede cursus wordt een object met schade meege bracht om zelf te restaureren. De cursus Bovenfrees bestaat uit 1 dag met maximaal 6 cursisten. In deze cursus willen wij u vertrouwd laten raken met de bovenfrees in theorie en praktijk. Meer informatie op; www.meubelmakersvakschool.nl Meubelmakersvakschool/Jonker Meubelrestauratie OPEN HUIS zaterdag 14 en zondag 15 september van 12.00 tot 16.00 aan de Lamoraalweg 59 (ind.terrein „de Weidjes") in Egmond aan den Hoef Tel. 06-27533327. Tintoretto is een vereniging in Heiloo van mensen die met plezier bezig zijn in de kunst. En kunst is dan niet de top op museumniveau, maar werk maken waar je graag naar kijkt en dat anderen ook waarderen. Bij Tintoretto zijn de leden bezig met schilderen, tekenen en grafiek. Er zijn cursussen aquarel-, acryl- en olieverfschilderen en cursussen om ken nis te maken met alle technieken. Die vinden overdag en 's avonds plaats. Het is nog mogelijk om u in te schrijven. Ervaren docenten bieden hulp als dat gevraagd wordt en soms gaan ze met de groep naar een museum of bieden bijzondere activiteiten aan: perspectief leren zien en hoe je kunt tekenen op straat. Begin dit jaar werd een teken- en schildercursus voor de jeugd gegeven. Alle deelnemers waren enthousiast en ze willen een vervolg in de herfst. De vereniging bestaat bijna vijfenzeventig jaar. Op de markt kunt u zich opgeven voor de cursussen. Heiloo Zwemclub de Spetters is een actieve en gezellige zwem vereniging uit Heiloo. Zwemliefhebbers van alle leeftijden en zwemniveaus zijn van harte welkom, mits in bezit van diploma A. Er wordt wekelijks zwemtraining gegeven aan jeugd en volwassenen. Door middel van gevarieerde opdrachten wordt getraind op conditie en zwemslagvaardigheid. We zwemmen niet op wedstrijdniveau maar leren u wel de wedstrijdslag. Elke baan heeft zijn eigen tempo, zodat iedereen op een gezonde en ontspannen manier bezig kan zijn met de zwemsport. Elke training duurt een uur. Vanaf mei tot aan de zomervakantie van de basisscholen, zwemmen wij op maandag- en woens dagavond in zwembad Het Baafje. Van september t/m april wordt op maandagavond gezwommen in zwembad De Hoornse Vaart in Alkmaar. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website www.de-spetters.nl Bij onze kraam op UIT&ZO Heiloo kunt u alles vragen. Wij willen Heiloo verduurzamen door medebewoners te helpen zelf energie op te wekken en het gebruik van aard gas te verminderen. Enthousiaste leden werken samen om geïnteresseerden te adviseren, in coöperatief verband zon- nestroom op te wekken en deel te nemen in windenergiepro jecten. Bent u van plan uw woning duurzaam en toekomstbestendig te maken, wanneer u een huis of appartement gaat kopen? Of gaat u verhuizen en wilt u verbouwen of renoveren? Of gewoon meehelpen aan een beter milieu en ook nog kosten besparen? Maakt u zich als bewoner zorgen over de conse quenties van het klimaatakkoord? Het kunnen goede aanlei dingen zijn om bij ons uw licht op te steken. Onafhankelijk energiebesparingsadvies Binnen de Vereniging Heiloo Energie zijn energiecoaches beschikbaar om u te helpen. Zij zijn onafhankelijk. Deze vrijwilligers hebben een opleiding tot energiecoach gevolgd bij het trainingsinstituut HOOM. De energiecoach komt bij de bewoner langs en voert tijdens het bezoek een Quickscan Energiebesparing uit. Uitgangspunt van het gesprek is de aanvraag van de bewoner waarin de vragen, problemen of wensen zijn vastgelegd. Energiebesparende maatregelen worden daarbij systematisch besproken. De aanbevelingen worden vastgelegd in een rapport. Voor het maken van een afspraak met een energiecoach voor het uitvoeren van een Quickscan Energiebesparing of het maken van warmteopnames, kunt u zich inschrijven op de website van Heiloo Energie. Bij onze kraam op Uit&Zo kunt u spreken met onze vrij willigers, informatie inwinnen en eventueel lid worden. Zie ook www.heilooenergie.nl Leer in een paar lessen goed mondharmonica spelen. Mondharmonicaschool Locomonica start in septemberweer met het geven van lessen. Locomonica heeft een lesme thode ontwikkeld waarbij notenkennis niet nodig is! ledereen die het wil, kan het leren!!! Vroeger was de mondharmonica volksinstrument nummer 1. Het geluid wat men er toen uit kon halen is vergelijkbaar met dat van een trekzak of accordeon. De techniek om dat voor elkaar te krijgen leek te zijn verdwenen, maar Locomonica heeft deze echter opnieuw leven ingeblazen. Uiteraard is er aandacht voor de blues en andere muziekstijlen. Op de Uitmarkt kunt u horen hoe het instrumentje klinkt, wat de technieken zijn, en demonstreren wij hoe u dit kunt leren. Verder kunt u informatie krijgen over de lessen én de work shop die wij in oktober gaan geven. Om 12.20 uur zullen wij in de Willibrorduskerk een kleine demonstratie geven. Info 06-16163045, www.mondharmonicales.nl of FB: Locomonica. Schieten is een van de oudste olympische sporten. Wij zoeken een volmaakte beheersing van lichaam, geest en ademhaling waarmee we proberen doeltreffend te zijn. Het is bijna een soort technische yoga. Onze vereniging, S.V. De Vrijheid Heiloo, is gelegen op sportcomplex Het Vennewater. De vereniging heeft de beschikking over acht banen, waar men zowel met lucht- als met vuurwapens kan schieten, ledereen vanaf 18 jaar kan na instructie lid worden. De sport en onze vereniging zijn ook geschikt voor mindervalide schutters. Uiteraard kunnen de schutters ook gezellig praten bij onze bar met hun medesporters. Voor meer informatie en een kennismakingsgesprek zie onze website www.svdevrij- heiloo.nl Open dag 21 september 10.00 t/m 16.30 uur en 27 september 20.00 t/m 22.30 uur. SCHIETSPORTVERENIGING DE VRIJHEID-HEILOO Sportpark Het Vennewater Het Zevenhuizen 44 1852 JC HEILOO Telefoon: 072-5331314 (ma, wo, vr van 20.00 t/m 22.30 uur) Website www.svdevrijheidheiloo.nl E-mail: info@svdevrijheidheiloo.nl Lol met zijn allen vinden we superbelangrijk. Want datje bij GTH Heiloo coole tricks leert, dat staat vast. En wat je ook gaat doen, je leert trucs die je ouders zeker niet kun nen! Heb je je vader weieens een handstand zien doen? Jij kunt dat straks wel! Maar ook als je wat ouder bent, kun je bij ons terecht. En dat met een supergezellige groep want turnen, springen, fitgymmen, dansen of bodyshape is veel leuker als je het samen doet. Of je nu wedstrijdturner wordt of gewoon lekker wilt bewegen. Geef je op via het contact formulier voor een proefles via www.gthgymnastics.com of kom langs bij een van onze lessen. Al bijna 75 jaar is Oratoriumkoor Heiloo een gezonde inspi ratie voor veel muziekliefhebbers. Minstens 3 keer per jaar worden in de Cultuurkoepel concer ten gegeven, met professioneel orkest en indrukwekkende solisten. Met dirigent Paul Waerts als inspirator wordt elke dinsdagavond gerepeteerd op koorwerken die voor de koor leden een uitdaging zijn en voor het publiek een sfeervolle beleving. Zondagmiddag 3 november, Herfstconcert 1. Haydn: Missa Brevis 'Sancti Joannis de Deo' Hob.XXIM 2. Mozart: Vesperae Solennes de Confessore KV 339. Zaterdagavond 21 december Messiah Koepelscratch Het kerstconcert is traditioneel de Messiah van Handel in scratchvorm. Dit jaar in samenwerking met koorvereniging Tremenda uit Beverwijk, ledereen die dat wil kan meezin gen. Gezellig overdag oefenen met orkest en in de vroege avond uitvoering geven voor publiek. Word lid van ons koor of doe een keer mee als projectzan ger. U bent van harte welkom.Voor meer informatie bezoek onze website, www.oratoriumkoorheiloo.nl of mail naar secretariaat@oratoriumkoorheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13