Vergeetwoorden Wij hopen 1200ste lid in te kunnen schrijven" Rond de Waterput 2019 - 2020 Tadaa... Feest op De Springschans Desembrood van bakkerij Bak'm in de Verhalenkamer «e w 15 'r Taathuis Heiloo op pad Historische Vereniging Heiloo: Een nieuw seizoen vol activiteiten B Brood met een eigen verhaal 3 Het programma van de maand september: UITKIJKPOST 4 SEPTEMBER 2019 HEILOO - Vindt u het ook zo jammer dat je sommige woor den zelden meer hoort? En dat jongelui geen idee hebben wat u bedoelt wanneer u zegt "ben je helemaal besuikerd!" Veel woor den zijn te mooi om te verge ten... ruiker, snoeshaan, liflaQe of rijwiel. Op woensdag 11 september verzamelt het promotieteam van Taaihuis Heiloo (bijna) vergeten woorden. Bij de ingang van de HEMA in winkelcentrum 't Loo kunt u aan hen vertellen welk woord u voor vergeten wilt behoeden. Taal is de basis Natuurlijk is onze taal voortdu rend in beweging, maar voldoende basiskennis van de taal is belangrijk in ieders leven. Van 9 t/m 15 sep tember staat heel Nederland in het teken van taal en andere vaardighe den (Week van de Alfabetisering). Ook de HEMA onderstreept het belang van taalvaardigheid via de HEMA Foundation. Op de site www.hema-foimdation.org leest u daar meer over. Altijd prijs! De drie meest bijzondere woor den verdienen een puike prijs. En voor iedereen die meedoet is er gra tis een heerlijk kopje koffie of thee van de HEMA. Ook kunt u gewoon gezellig aanschuiven voor een taal spelletje of een praatje. Nieuwsgierig? U bent welkom op woensdag 11 september van 11.00 tot 12.00 uur of tussen 14.00 en 15.30 uur bij de ingang van HEMA Heiloo. Voor meer informatie belt u naar Bibliotheek Heiloo 072 - 533 0670 of stuur een e-mail naar taalhuis@ bibliotheekheiloo.nl HEILOO - Op zaterdag 7 sep tember tijdens Uit&Zo hoopt de Historische Vereniging het 1200ste lid te kunnen inschrij ven. Bent u dat 1200ste lid, dan wacht u een leuke verrassing. Uit&Zo kunt u vinden rond en in de bibliotheek van Heiloo. De Historische Vereniging is aanwezig met een kraam met veel informatie. Bestuursleden en andere vrijwilli gers willen graag met u van gedach ten wisselen en zijn benieuwd naar uw verhalen. Het Historisch Museum op het Landgoed Willibrordus zal ook gewoon geopend zijn. Daar ziet u de permanente tentoonstelling 'De Tijdlijn. De geschiedenis van Heiloo in woord en beeld'. De tijdelijke tentoonstelling is ditmaal 'Kunst in Herinnering', een eerbetoon aan HEILOO - De interkerkelijke commissie 'Rond de Waterput' heeft ook dit jaar weer een breed aanbod van allerhande activiteiten samengesteld op het gebied van spiritualiteit en geloofsverdieping. Een programma met voor elk wat wils, van jong tot oud: filma vonden, lezingen, Bachcantates, muziekavonden, meditatie en avonden over poëzie en kunst. Het programmaboekje is te verkrijgen bij de Willibrorduskerk tijdens de Na de workshop verzorgden de leerlingen een echte Circus Tadaa! voorstelling. Aangeleverde foto HEILOO - Het nieuwe school jaar is van start gegaan met een workshop van Circus Tadaa! en daarna een voorstelling voor ouders/verzorgers en opa's en oma's. Dat was genieten ondanks de extreme hitte. Het was maar goed dat directeur Gijs Nolet en de leerkrachten conti nu water hebben uitgedeeld. Daarna was het tijd om voorbereidingen te treffen voor het aansluitende feest vanwege het 10-jarig bestaan van De Springschans op de Breedelaan. Het was een drukbezochte dag met zeker meer dan 250 bezoekers. Er was een pizzafoodtruck van Fratelli en een frietkraam genaamd 'Frietfeest'. De barbecue werd ver zorgd en deels gesponsord door Bert Mossel van Dudink Mossel projectstoffering, met leden van de ouderactiviteitencommissie als zijn grillmasters. Ter Elfsluiting was er een ijsje van Pinoccio. Het feest was georganiseerd door de ouderactiviteitencommis sie. Samen met een paar hulpou- ders hebben zij er een spetterend feest van gemaakt. Alle kinderen en oudersA-erzorgers genoten zicht- baEir. Het schooljaar is bijzonder goed begonnen! Foto: Dick Slagter ruim 20 overleden kunstenaars van Heiloo. Op zondag 8 september is er een korte rondleiding over deze tentoonstelling. Start 14.30 uur. De bij de tentoonstelling verschenen publicatie is te koop in het museum. Vergeet ook niet u op te geven voor de Historische Thee met Ilona Praetorius op woensdag 18 septem ber om 15.00 uur. Zij zal vertellen over haar jeugd in Heiloo en praat daarna graag met u over deze tijd. De kosten zijn 7,50. Opgave via tel. 06-20546574. Openingstijden museum: dins dag 19.00 - 21.00 uur, zaterdag en zondag (ook tijdens Uit&Zo) 14.00 - 17.00 uur, Landgoed Willibrordus. De toegang tot het museum en de rondleiding zijn gratis en de koffie stEiat klaar. Wees welkom, leden en (nog)niet-leden! HEILOO - Vanaf vrijdag 6 sep tember is in de Verhalenkamer op Landgoed Willibrordus desembrood te verkrijgen van bakkerij Bak'm. De bakkerij zelf is gevestigd op het landgoed Duin en Bosch in Castricum. Bij Bak'm maken ze brood, koek taart met een eigen verhaal! 'Natuurlijk met aandacht'. Voor de producten die ze maken, de men sen die er werken, de klanten en de omgeving. Er wordt alleen gewerkt met natuurlijke grondstoffen, zoveel mogelijk biologisch en lokaal en zonder toevoegingen. Het brood wordt gemaakt van alleen meel, water, een eigen desem en zeezout. Het deeg wordt de dag van tevoren gedraEiid. En is 24 uur 'onderweg'. "Dat resulteert in brood zoals brood echt is bedoeld, smaakvol, gezond en voedzaam," zegt Dominique Omes, eigenEires van Bak'm. Dus mensen uit Heiloo, spring op de fiets en ontdek het brood van Bak'm in de Verhalenkamer: dinsdag tot en met zaterdag 11.00 tot 15.00 uur. Kijk voor meer informatie over Bak'm op www.bakm.nl Heilooër uitmarkt Uit&Zo op zater dag 7 september. Wanneer u deze mist, kunt u in de hal van vele ker ken een boekje met het programma afhalen. Daarin vindt u tevens de mogelijkheid om u voor een van deze activiteiten aan te melden. Dat kunt u overigens ook doen via onze website www.ronddewaterput.nl, waar ons programma ook te vinden is. We hopen op een inspirerend en vruchtbaar seizoen. Namens de commissie 'Rond de Waterput', ds. Edward Kooiman. SvvrituaRteit en (geioojsveraieping Tot en met 31 oktober: Expositie KinK (Kunst in de Kerk) over 'de pelgrimspsalmen' in de Willibrorduskerk, Westerweg 265 in Heiloo. Dinsdag 3 september: le bijeenkomst, maandelijks, gespreksgroep 'Ypestein' in 'Het Alternatief, De Stuifbergen in Heiloo. Donderdag 5 september: le bijeenkomst, wekelijks, Bijbelen bij de GGZ o.l.v. pastor Marie-José van Bolhuis en ds. Marius Braamse; 10.30 - 12.00 uur Hoofdgebouw GGZ unit 0.5, Kennemerstraatweg 464 Heiloo. Dinsdag 10 september: le bijeenkomst, maandelijks, Levenskunst o.l.v. Marie-José van Bolhuis; 10.30-12.00 uur in het Willibrordushuis, Westerweg 267, Heiloo. Dinsdag 17 september: le bijeenkomst van 4, Bijbelgroep over Jozua o.l.v. pastor J. Oiling om 15.00 uur in de Pastorie in Egmond-Binnen, Kerkplein 25. Woensdag 18 september: le bijeenkomst van 4, Bijbelgroep over Genesis o.l.v. pastor J. Oiling om 9.30 uur in de Pastorie in Limmen, Dusseldorperweg 74. Dinsdag 24 september: le bijeenkomst van 3, Kerk in Latijns-Amerika o.l.v. ds. Saskia Ossewaarde om 20.00 uur in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo. Nadere informatie op www.ronddewaterput.nl Het brood van Bak'm heeft een open structuur en een krokante korst. Foto: Diederik Schiebergen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15