Actie 'Launaarmoskou' behaalt streefbedrag 10 VMA. (G IE N AAN... PETEM VENNIK Vervolg van de voorpagina: Open dag jongerencentrum Heiloo UITKIJKPOST 4 SEPTEMBER 2019 Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitkijkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijlcpost.nl. HEILOO - Na een jaar flink klussen en doorwerken is het jongerencentrum er eindelijk klaar voor: tijdens Uit&Zo op 7 september is er een open dag. Jongerenwerk Heiloo vindt het belangrijk dat jongeren lekker in hun vel zitten. Naast alle activiteiten die het Jongerenwerk met de vrijwilligers organiseert, is er afgelopen jaar ook hard geklust. Samen met jongeren is er in het Brunogebouw, voorheen de BukBuk, een jongerencentrum gemaakt. Het klussen is eindelijk klaar en nu kan de ruimte worden ingericht, Tijdens Uit&Zo op zaterdag 7 september bent u tussen 11.00 en 16.00 uur van harte welkom om de huiskamer voor jongeren te komen bewonderen. Tevens kunnen jongeren door middel van een prijsvraag hun stem laten horen en meebeslissen wat de nieuwe naam van het jongerencentrum wordt. geregeld in twee weken. Laura neemt het woord: "Vooropgesteld wil ik vertellen dat we het streefbe drag van 70.000 euro bijna hebben bereikt. Het is overweldigend. Ik wil alle mensen die gedoneerd of op andere manieren hebben geholpen ontzettend bedanken. Ik kan naar Moskou en daardoor durf ik weer aan de toekomst te denken." Laura, vrouw van Erik en moeder van de 5-jarige Alain, is een mooie fragiele dame. Ze verplaatst zich in een scootmobiel. De MS tast het centrale zenuwstelsel aan waardoor plotselinge verlammings- en uitvals- verschijnselen optreden. In 2010 kreeg Laura na vage klachten de diagnose. Laura had weieens van de ziekte gehoord maar aan de ferme handdruk die ze na de diagnose van de neuroloog kreeg voelde ze dat het menens was. Ze belde haar man en ging daarna op de fiets terug naar haar werk. Eiik nam de rest van de dag vrij en haalde Lama op van haar werk; het stel ging naar Amsterdam om de uitslag te verwerken. "Dit was gelijk een mijlpaal in onze relatie: deze ziekte hebben we samen en we gaan dit samen aan, vertelde Erik mij die dag," aldus Laura. Als ik ergens mee stop komt het nooit meer terug De jaren gingen voorbij en Laura kon nog op een normale manier leven. Het sporten ging al een tijd niet meer maar het omslagpunt kwam na de geboorte van haar zoontje: "Ik hoopte dat het met het ontzwangerproces te maken had; helaas ging het nooit meer beter. Na een jaar moest ze ook haar werk in de evenementenbranche opzeggen. "Dat was een moeilijk moment, ik wist dat het nooit meer terugkwam als ik zou stoppen. Datzelfde gold voor het fietsen op mijn elektri sche bakfiets. Ik stel alles waar ik afscheid van moet nemen zo lang mogelijk uit." Een jaar of drie geleden kregen Laura en Erik via de media infor matie over stamceltherapie. In Nederland wordt deze zware behan deling niet bij MS toegepast omdat er volgens Nederlandse maatstaven te weinig onderzoek is gedaan. Het wordt dan ook niet vergoed door de verzekering. Het stel nam contact op met een MS-patiënte die goede resultaten had geboekt in Zweden. Robert, de oudste broer van Laura, was erop gebrand zijn zusje naar Zweden te krijgen en hij zette alle zeilen bij. Helaas kwam Laura niet in aanmerking voor een behande ling. De laatste hoop van Laura was weg. Moskou zegt: je mag komen Het stel haalde alles uit het leven, hoewel Laura snel achteruit ging. Er waren nog meer tegenslagen: zowel Eriks moeder als vader werden ziek en overleden dit jaar vlak na elkaar. Er moest iets positiefs gebeuren. Ze startte met een 'self healing' pro ces: alles om de MS een halt toe te roepen. "Ondertussen vroeg ik mijn familie om uit te zoeken of ik in een ander land in aanmerking zou kun nen komen voor stamceltherapie," vertelt Laura. Zij doken erin en vanaf het vakan tieadres van zus Lisette kreeg Laura het verlossende woord: "Moskou zegt: je mag komen," zo vertelde Lisette Laura aan de telefoon. "Laura had geen keuze, als we het zouden doen moest het nu, Laura ging enorm achteruit," zo vertelt Erik, die zijn vrouw zojuist liefdevol naar buiten heeft getild omdat het mooi weer is. De stamceltherapie in Moskou wordt zwaar: Erik en Laura verblij ven één maand in Moskou waarbij Laura vier dagen chemo krijgt om haar immuunsysteem plat te leggen. Laura is dan vatbaar voor alles, ver liest haar mooie lange blonde haar en zal daarna tien dagen in quaran taine moeten verblijven. Eenmaal thuis zal ze een jaar nodig hebben om te herstellen. "Dit zal gepaard gaan met nog diepere dalen dan ze ooit heeft gehad maar hopelijk ook met hogere pieken. Daarna zal alles zich hopelijk stabiliseren en stopt het aftakelingsproces," aldus zus Lisette strijdvaardig. Een maand stamceltherapie betekent een jaar herstel, Laura heeft dus nog een lange weg te gaan. "Het is nogmaals zo bijzonder om te zien dat iedereen iets wil bijdragen. Dat het bedrag nu al (bijna) is bereikt is super! Maar de liefde en de betrokkenheid die iedereen ons toont is onbetaalbaar. Ondanks het prachtige weer, heb ben wij veel kippenvelmomentjes gehad deze week. Dit geeft ons kracht voor Moskou!" Eén dag na het interview is het streefbedrag ruimschoots gehaald. Elke extra euro wordt gebruikt voor de intensieve nazorg, revalidatie en overige voorzieningen die nog hard nodig zullen zijn. Tekst: Margreeth Anema 1. Waar ben je geboren en getogen? Na een kort oponthoud in het ziekenhuis van Alkmaar - ik ben een notoire dwarsligger - heb ik, naast een periode van 12 jaar in Amster dam, mijn leven voortgezet in Heiloo. Ik woon in het ouderlijk huis en dit was heel vroeger een sigarenzaak. 2. Wat wilde je worden als kind? Ik kan mij niet zo goed meer herinneren op welke leeftijd ik leraar lichamelijke oefening wilde worden maar ik had een groot ontzag voor mijn oudste broer Jan die dat vak gaf. Natuurlijk had ik graag de vrijetraptechniek van Piet Keizer of het overzicht van 'nummer 14' in de praktijk willen brengen maar daarvoor ontbrak het talent. Uiteinde lijk heb ik maar gekozen voor een minder inspannend vak op school: docent Engels, iets dat ik al een poosje probeer te geven. 3. Van welke kleine dingen word je blij? Ik spaar sinds een aantal jaren 45 toerenplaatjes uit de jaren 50/60 en jazz; ik kan heel blij worden van het opzetten van een plaatje, met of zonder tik. Ouderwets platenspelertje bij de hand. Het is leuk dat vinyl een tweede jeugd krijgt. Gelukkig heb ik mijn plaatjes van vroeger altijd bewaard. Als mensen nog iets kwijt willen. 4. Welk maatschappelijk probleem raakt je? De voortgaande uitholling van onze planeet en de klimaatontkenners die met een boreale kijk op de wereld ervan uitgaan dat de problemen vooral elders dienen te worden opgelost. Het levert nog stemmen op ook. 5 De persoonlijke vraag van Tineke van der Weide: "Als geboren en getogen Heilooër, ivonend in je ouderlijk huis, ben ik benieuwd wat jouw gedachten en emoties zijn als jij in de ochtend in alle vroegte door Heiloo naar de bakker fietst. Tineke, zo vroeg in de ochtend kom ik nog niet tot gedachten, laat staan sprankelende emoties. Ter wille van dit stukje: ik ruik de bak kerij van Beerse zoals die in mijn jeugd even verder op de Westerweg was gevestigd en ik ruik de geur van versgebakken brood weer, fiets in gedachten langs de groentewinkel van Van der Steen en kruidenier Stoop om aangekomen bij bakker Kerssens, geholpen te worden door de meest vriendelijke verkoopsters die vaak al weten wat ik wil: brood! Ik geef de vragen door aan Annemarie Manjoero. Mijn vraag aan Annemarie is: "Waar kom t jouw ongebreidelde interesse in sport vandaan? Genetisch bepaald of gevormd?" De kanjers van de actiegroep 'Launaarmoskou'. Aangeleverde foto Het is vrijdagmiddag 17.00 uur en het is vrijmibo bij Laura en haar man Erik. Buurman Bas, beste vriend en tevens 'opperhoofd acties' is aanwezig en Lisette, de zus van Laura, is ook van de partij. Zij coördineerde de grote lijnen van de crowdfundingactie, alles werd Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op -X

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3