Burenlunch in de tuinen van Willibrordus 'Vitaliteit is meer dan een fruitmand op tafel' COLUMN de Bibliotheek de Bibliotheek 5 Rib Dick de Scally Heiloo Uit&Zo Heiloo Tabletcafé Sing-in voor jonge kinderen Workshop over WhatsApp CoderDojo: leren program meren voor de jeugd Theatervoorstelling voor kinderen UITKIJKPOST 4 SEPTEMBER 2019 De fruittuin in bloei. Aangeleverde foto V.l.n.r.: Jolein Oliemans-Van der Klein, Sandra van der Flier- Nieuwveen en René van der Flier. Aangeleverde foto HEILOO - April vorig jaar opende Heiloo Vitaal de deu ren van de prachtige locatie op Landgoed Willibrordus. Naast Small Group Trainingen van Heiloo Vitaal begeleiden de vita- liteitscoaches Jolein Oliemans, Patricia Hoekstra en René van der Flier cliënten 1-op-l bij het complete plaatje: mindset, voe ding en bewegen met als doel langdurig resultaat. Cursus 'Van wegen naar leven' 'Van wegen naar leven' is een uniek afslankprogramma en nadruk kelijk géén dieet. Iedereen weet dat een appel gezond is en een Mars niet, het gaat dus om iets anders en vooral over hoe je dit kan volhou den. "Je hoeft echt niet alles te laten staan, we willen immers LEVEN," zegt René. "De focus ligt op: hoe slaap je? Hoe beleef je stress? Hoe zet je wilskracht in? Beweeg je voldoende en bij voorkeur in de natuur Is een van die dingen niet in orde, dan is de kans heel groot dat je terugvalt in oude gewoonten." De 10-weekse cursus bestaat uit 1 uur theorie en 2 uur trainen per week. Zo leer je op een leuke, gevarieerde en welbewuste manier in een groep om af te vallen, fitter te worden, en meer energie en zelfvertrouwen te krijgen. De cursus start op maandag 23 september. Nieuwsgierig geworden? Kom dan geheel vrijblijvend naar de gra tis informatiebij eenkomst op don derdag 12 september om 20.00 uur of op zaterdag 14 september om 11.15 uur. Je kunt je hiervoor opge ven via de website: https://www.hei- loovitaal.nl/opleidingen/van-wegen- naar-leven Workshops Heiloo Vitaal organiseert ook inte ressante workshops. Kijk maar eens op de website www.heiloovitaal.nl onder het kopje 'Opleidingen'. Zo kun je op zondagmiddag 15 septem ber deelnemen aan de workshop 'leeman - Wim Hof, en kan je leren en ervaren wat de effecten zijn van ademhalingstechniek en koude training om fysiek en mentaal nog meer uit jezelf te halen. Slaap je slecht, dan is op woensdagavond 18 september de workshop 'Slaap je fit' zeer interessant om aan deel te NIEUW in het pakket Nieuw in het pakket is onder meer 'Fit Strong Basic', dat is gericht op (jonge) senioren. De trai ningen (2 x per week) zijn ideaal voor beginners, mindervaliden en senioren die samen aan de slag gaan om fitter en sterker te worden. Ook nieuw is 'Jeugdfit' voor de jeugd van 12-16 jaar. Deze trainin gen worden geven door Sandra van der Flier-Nieuwveen. Sandra heeft jaren in het Nederlands softbal- team gespeeld en deelgenomen aan de Olympische Spelen in Atlanta. Verder worden onze 65-plussers ook niet vergeten. Met 'Stoelyoga', dat elke dinsdagmiddag om 14.45 uur plaatsvindt, bewegen vooral 65-plussers en mindervaliden op en rond de stoel om soepel te blijven. En daarna wordt er met z'n allen een kopje koffie of thee gedronken, want binding vinden we bij Heiloo Vitaal erg belangrijk. Interesse in de mogelijkheden? Maak een vrijblijvende afspraak of vraag een gratis proefweek aan om te trainen en bewegen via www.hei- loovitaal.nl. René: "Ik vertel je graag wat de mogelijkheden zijn. Laten we samen aan de slag gaan." HEILOO - Wij nodigen inwoners van Heiloo van harte uit voor de burenlunch in Theeschenkerij de Trog op Landgoed Willibrordus op zaterdag 28 sep tember. Deze lunch gaan we met elkaar maken met groente, fruit en kruiden uit de tuinen van Willibrordus. Het programma Om 10.00 uur starten we met een lekker kopje thee of koffie met koek en geven we een korte toelich ting op het programma. We oogsten vervolgens groenten, fruit en krui den uit de tuinen van Willibrordus. Hiermee maken we onder bege leiding van een kok een heerlijke (vegetarische) lunch. We maken onder andere pastinaaksoep, een frisse kruidenboter, kruidenthee en salades. We persen ons eigen appel sap en bakken een lekkere taart. Onder begeleiding van Groei en Bloei maken we boeketjes bloemen waarmee we de tafels versieren. Rond 12.00 uur gaan we met elkaar aan tafel en rond 13.00 uur sluiten we af. Wil je meedoen? Kosten voor deelname zijn 10,- voor volwasse nen en 5,- voor kinderen. We heb ben plek voor 40 personen. Je kunt je opgeven per mail met vermelding van het aantal volwassenen/kin deren: dorien@de-buitenkans.org. Locatie: Theeschenkerij de Trog, Bullaan 4 Heiloo. De tuinen van Willibrordus Naast Theeschenkerij de Trog lig gen buurttuin De BY, de vlindertuin en de fruittuin. De fruittuin is vorig jaar tijdens NLdoet aangelegd met scholen, vrijwilligers en bewoners van het Landgoed Willibrordus. Deze meewerktuin heeft appel-, peren- en pruimenbomen, bessen- struiken en plantvakken met krui den, groenten en bloemen. Onder de pergola met kiwi, druiven en Japanse wijnbes staan twee mooie picknicktafels. We onderhouden deze 'tuinen van Willibrordus' samen met vrijwilli gers en bewoners van het landgoed. Het is een ontmoetingsplek voor de buurt en landgoedbewoners. Je ziet er ook vaak wandelaars tijdens hun ommetje op een bankje zitten om te genieten van de bloemen en het zonnetje. Het kiezelpad kwam griezelig snel dichterbij en toen ik mijn hevig bloedende knie zag, besefte ik dat ik van mijn fiets gevallen was. Om zeven uur 's avonds, bij de ingang van de camping, in geheel nuchtere toestand, dat zeg ik er maar even bij, want ik was op weg naai' een aperitiefje. Terwijl ik steimend en kreunend overeind probeerde te komen, ston den er opeens twee meisjes van een jaar of tien naast me: 'Qa va mon sieur?' Hadden ze willen tillen'? Ja hoor, gaat best, even gevallen, dat is alles. En ik herinnerde me een rijm pje van vroeger: 'Wat ook val, ik sta pal, voor ik val, lig ik al.' Ik stapte weer op mijn fiets en reed richting aperitief of er niets gebeurd was. Dat was er wel, want toen een vlieg je recht mijn mond in vloog, kreeg ik een hoestbui die de caravan op zijn uitdraaipootjes deed schudden. Hoesten met een gebroken rib is heel pijnlijk. Ook het lachen vergaat je. Gelukkig heb ik een hoge pijn drempel, behalve als ik pijn heb. Na een slapeloze, half zittend door gebrachte nacht vervoerde een üeve vriend me de volgende dag naar de eerste hulp van een ziekenhuis in de buurt, zo'n 60 kilometer heen en terug. Dit departement staat erom bekend de hobbeligste wegen van Frankrijk te hebben. Klopt. Na een martelgang via de röntgen- afdeling kwam de uitslag: gebroken rib. Dacht ik al. Wilt u de foto's mee, meneer? Als pijnstiller kreeg ik opi umpoeder toegeschoven. Autorijden was verboden en een glaasje wijn kon ik ook beter laten staan. Dus ben ik gestopt met de opium. Trouwens, ik wil ook niet meebeta len aan die torenhoge boetes voor de farmaceuten vanwege hun versla vende medicijnen. Dat is nu zes weken geleden. Gelukkig hebben we de foto's nog. Zaterdag 7 september, 11.00 - 16.00 uur Het Heilooër verenigingsleven presenteert zich op deze 25ste editie van Uit&Zo rondom Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. Met mooie muziek, dans, toneel en presentaties van (sport)verenigingen en organisaties. Donderdag 12 september, 11.00 -12.30 uur Kom naar het tabletcafé in de bibliotheek en leer van andere tablet- of smartphonegebrui- kers allerlei handigheidjes. De toegang is vrij. Vrijdag 13 september, 9.30 - 10.30 of 10.30 -11.30 uur Samen met papa, mama, oma, opa, of een andere volwassene beleven kinderen een heerlijk ontspannen én actief muzikaal uurtje. Danielle de Ruijter is Muziek op Schoot-docente en zingt en speelt bekende en nieuwe liedjes. Voor kinderen van 4 maanden tot 4 jaar, opga ve vooraf. Wo. 18 september, 14.00- 15.00 uur, wo. 25 september, 14.00 -15.00 uur Bent u een enthousiaste gebrui ker van WhatsApp maar twijfelt u wel eens of u alle mogelijkhe den van de app beheerst? Geeft u zich dan op voor een van de speciale bijeenkomsten. Zaterdag 21 september, 10.30 -12.30 uur Bij CoderDojo leren deelne mers tussen de 7 en 17 jaar programmeren, websites bou wen, apps ontwikkelen, games maken en meer. Of je nu nog nooit hebt geprogrammeerd of je bent er juist al heel goed in: iedereen is welkom! Opgave vooraf. Zondag 6 oktober, 11.00 uur De bibliotheek wordt omgeto verd tot een intieme theatrale omgeving waardoor de opstap voor jonge kinderen (2 tot 6 jaar) naai' theater zeer veilig aanvoelt. Deze zondag speelt theatergezelschap Potitco 'Daantje danst', een prachtige, zeer interactieve voorstelling. Kaarten a 6,- te reseiveren bij Stichting Potitco via www.potitco.nl Westerweg 250 tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5