Fit4lady voor vijfde keer in actie voor de Hartstichting Limmen rent voor Isabelle Beeldhouwen bij Liesbeth Zomerdijk Heilooër Jens van der Flier maakt overstap naar AZ eSports REGIO/SPORT 13 UITKIJKPOST 11 SEPTEMBER 2019 Beeld gemaakt door Lida de Roode Aangeleverde foto LIMMEN - Carrièrevrouwen, huismoeders, sporthaters en dames op leeftijd: Fit4lady komt voor de vijfde keer in actie voor de Hartstichting en is op zoek naar 4.000 vrouwen die hun hart willen versterken. "Met gezond eten, regelmatig ontspannen en bewegen verklein je de kans op hart- en vaatziekten," legt Arina van Damme, eigena resse van Fit4lady in Limmen uit. "Vrouwen staan vaak aan de basis van een huishouden of een gezin en nemen vaker mantelzorgzaken op zich. Het is belangrijk dat vrou wen fit en gezond zijn om die rol te kunnen blijven vervullen. "Het pro gramma start tussen 9 september en 29 september. Vrouwen gaan vijf weken aan de slag met een speciaal trainingsprogramma op hun eigen niveau en krijgen persoonlijke coa ching. Ook vrouwen met hart- en vaatproblemen of diabetes kunnen bij ons sporten." Tijdens de actie train je onbe perkt voor 57,90. Fit4lady doneert per deelnemer 10 euro aan de Hartstichting. Kijk voor meer informatie op www.fit4lady.nl/ hart-aan-de-slag Met gezond eten, regelmatig ontspannen en bewegen verklein je de kans op hart- en vaatziekten. Aangeleverde foto LIMMEN - Maak kennis met de eigenschappen van steen en de mogelijkheden om een prachtig werkstuk te maken voor huis of tuin. De lessen bestaan uit inzichtelijk werken op basis van een zelf meegebrachte afbeel ding, of een vorm die ontstaat. De lessen worden gegeven in een kleine groep. Samen gaan we uitzoeken welke steensoort het beste past bij u en het onderwerp. Steensoorten zijn onder andere speksteen, albast, serpentijn of marmer. Ook het soort gereed schap dat bij steenhouwen nodig is wordt besproken. Met hakken, vijlen, schuren en polijsten wordt vanuit de ruwe steen een eigenhan dig gemaakt werkstuk gemaakt. Gezelligheid, inspiratie en ontspan ning zijn de ingrediënten voor deze geweldige cursus. Voor meer informatie of opgave: Liesbeth Zomerdijk, Dusseldorperweg 132, 1906 AM Limmen. Telefoon: 06-51477838 of e-mail liesbeth.atelier@gmail.com HEILOO - Honderden mensen hebben zich de afgelopen dagen het lot van Isabelle uit Limmen aangetrokken. Ze belandde in een rolstoel nadat ze werd aan gereden. Door traumatisch her senletsel veranderde ze in een kasplantje en kon niet meer voor haar kinderen zorgen. Jarenlang vocht Isabelle tegen de pijn en door zware revalidatie met veel kosten voor eigen reke ning kon ze steeds meer. Maar ze is nog geen dag pijnvrij en ze moet zware pijnstillers slikken als ze een paar uur wil genieten. Afgelopen zaterdag deden honderden mensen mee aan de Kermisrun in Limmen om geld in te zamelen voor een medische behandeling die niet ver goed wordt door de verzekering. De deelnemers moesten door koud slootwater en schuim rennen en over allerlei obstakels klimmen. Isabelles dochter Fay ging voor het maximaal aantal rondjes, omdat een leraar had gezegd dat hij een tientje extra doneert als ze het haalt. Ze haalde het. Voor de familie is het extra spannend of de dure behan deling in Amerika kan doorgaan. In Nederland wordt deze noodzake lijke behandeling helaas niet aange boden, terwijl het in haar geval de enige optie is. "Ik ben echt dankbaar voor alle lieve berichtjes en donaties de afge lopen tijd," zegt Isabelle. "Voor mij was het een grote klap dat ik van de ene op de andere dag niets meer kon: niet meer werken, niet meer dansen en zelfs simpel huishoude- lijk werk was al te veel gevraagd. Zo'n auto-ongeluk kan iedereen overkomen. Ik ben best een door zetter en ik heb jarenlang op eigen kracht gevochten, maar op een gegeven moment ontdek je dat je zonder een geschikte behandeling niet verder komt." De Kermisrun in Limmen volgde ze vanuit haar rolstoel: "Echt onwijs hoe de deel nemers al die hindernissen trotseer den. Als het allemaal goedkomt met de behandeling, kan ik misschien volgend jaar een stukje meerennen." Doneren voor Isabelle kan nog steeds via de site 'Help Isabelle naar Amerika': www.doneeractie.nl/ help-mijn-vrouw-onze-moeder-naar- amerika/-37384 gen en zal AZ eSports ondersteunen op strategisch gebied. Ontwikkeling AZ eSports Met de komst van Dani Visser en Jens van der Flier beschikt AZ eSports over drie esporters die mee doen met de wereldtop. Aristote Ndunu, de eerste esporter ooit van AZ, blijft vanzelfsprekend onder deel uitmaken van AZ eSports. Waar de Katwijker voorheen enkel actief was als speler, zal hij door schuiven naar de rol van aanvoer der. Binnenkort zal bekend worden gemaakt welke esporter AZ zal ver tegenwoordigen in de eDivisie. Frank Jonker, Manager Marketing bij AZ, is erg enthousiast over de twee jonge aanwinsten: ''De afgelo pen tijd hebben we met AZ eSports mooie stappen kunnen zetten op het gebied van Bewust Gamen en het programma Level Up!. Met Dani Visser halen we de huidige num mer 1 van Nederland binnen en zet ten we op sportief vlak een flinke stap vooruit binnen de wereld van eSports. Jens is een jongen uit de regio. Hij heeft veel potentie om in de toekomst tot de absolute wereld top te gaan behoren. Het aantrek ken van Jens van der Flier past bij onze filosofie, waarin wij jonge talenten de ruimte geven om zich te ontwikkelen.'' Tijdens de Kermisrun moesten de deelnemers allerlei obstakels en hindernissen trotseren. Aangeleverde foto HEILOO - Heilooër Jens van der Flier, die te boek staat als groot talent en momenteel uit komt voor Team Gullit, maakt de overstap naar Alkmaar. Ook Dani Visser, de Nederlands kam pioen FIFA, sluit zich per direct aan bij AZ eSports. Met het aantrekken van de twee spelers, allebei afkomstig uit Team Gullit, onderstreept AZ zijn ambi ties in de wereld van eSports. Om ervoor te zorgen dat AZ zich defini tief bij de top van de eDivisie meldt, is een driejarig partnership gesloten met Team Gullit. De FIFA-academy van Ruud GuUit zal de professionele begeleiding van de esporters verzor- De selectie van AZ eSports voor het seizoen 2019/2020: Jens van der Flier (l), Aristote Ndunu (m) en Dani Visser (r). Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13