Als een vis in het water op de Paulusschool Kwetsbare moeders Jan Gilling exposeert in 't Praethuys COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 e Mindfulness voor moeders met een extra uitdaging Gareel UITKIJKPOST 11 SEPTEMBER 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Susan Groot, direc teur van de Paulusschool, vierde op 5 september haar 25-jarig jubileum in het onderwijs. Na 15 jaar als leerkracht in de bovenbouw, intern begelei der en adjunct-directeur op de St. Radboudschool gewerkt te hebben, maakte zij in 2009 de overstap naar basisschool Pax Christi (tegenwoordig basis school De Kerkuil) in Limmen. In januari 2014 werd zij aan gesteld als directeur van de Paulusschool. Het jubileum is woensdagoch tend 4 september uitgebreid op de Paulusschool gevierd. Met een smoesje is Susan weggelokt bij de deur waar zij iedere ochtend kinde ren en ouders welkom heet. Toen zij op het schoolplein terugkwam stonden daar alle kinderen en hun ouders. Ook haar eigen ouders en haar man waren van de partij. "Ik wist helemaal van niets. Mijn man was 's morgens 'gewoon' naar zijn werk gegaan, althans dat dacht ik. Het was een grote verrassing dat mijn ouders en mijn man er waren." Susan werd door de leerlingen van de school en hun ouders toegezon gen. "Alle kinderen waren verkleed en ook hadden ze allemaal een bloem bij zich. Thuis staan nu vier vazen met allerlei soorten bloemen. Er was ook voor taart gezorgd. Deze taart was versierd met een foto van mijn allereerste klas uit 1994," aldus Susan. De gehele ochtend was er feest en werd Susan in het zonnetje gezet. De leerkrachten van de Paulusschool hadden een sinter klaasrijm voor haar gemaakt en het bestuur kwam langs met een cadeau en bloemen. Susan voelt zich als een vis in het water op de Paulusschool en is zeker niet van plan de school te verlaten. Op de Paulusschool geeft zij, naast haar directeurschap, muzieklessen aan de bovenbouw en indien nodig valt zij in als leer kracht. Tekst: Yvonne van Stiphout Rienke in haar praktijk. Foto: Margreeth Anema Rienke Bulsink 06- 81 28 59 95 Ondernemerstuin Alkmaar, Berenkoog 35, 1822 BH Alkmaar www.kwetsbaremoeders.nl - info@kwetsbaremoeders.nl Facebook: Kwetsbare Moeders Jij, mooie zelfbewuste vrouw die alles aankan: je bent een soort superwoman. En dat klopt, je houdt namelijk iedere dag alle ballen in de lucht: je verzorgt je kinderen, je werkt hard en je huis is altijd spic en span. Je mag trots op jezelf zijn. Maar dat ben je eigenlijk niet want het enige wat je doet is je sterk houden voor de buiten wereld. Je bent de hele dag moe, je ligt te piekeren 's nachts en je wordt geleefd, maar je moet door. Soms denk je: ik stop hiermee, ik neem ontslag. Of erger nog: had ik die kinderen maar niet. Eigenlijk heb je hulp nodig, en als je dat erkent dan ben je eigenlijk nog stoer der volgens Rienke Bulsink van Kwetsbare Moeders. HEILOO - 't Praethuys in Alkmaar fungeert vanaf donder dag 12 september wederom als galerie. Ditmaal voor schilder Jan Gilling uit Heiloo. In het leven van Jan Gilling (in 1930 geboren in Berkhout) speelt kunst de hoofdrol. Bij drukkerij De Spaarnestad was hij lange tijd werkzaam als illustrator. Na schil derles en een grafische opleiding werd Jan in 1950 toegelaten tot de vijfjarige avondopleiding van De Rijksacademie in Amsterdam. Jarenlang werkte Jan als tekenaar/ illustrator voor bekende reclame bureaus als Ogilvy en JWT. In 1978 maakte Jan van zijn hobby zijn beroep en vestigde zich als schilder. Kenmerkend voor zijn werk is het werken met licht en kleur. Wie zijn werk bekijkt waant zich op een wandeltocht vroeg in de morgen of laat in de middag, door de polder langs boerenerven, rijen knotwilgen en authentieke boerenhekken. Jan blijft tegenwoordig dichter bij huis om zijn onderwerpen te kiezen, maar als je wilt kan je met hem via zijn werk meereizen naar Frankrijk, Griekenland of Portugal. Nog iedere dag zit Jan in zijn atelier achter de ezel waar hij bezig is met het kleu ren van de wereld. De opening van de expositie is op donderdag 12 september, 16.30 - 17.30 uur. Daarna is de expositie de komende drie maanden tijdens de openingstijden van 't Praethuys te bezoeken (maandag tot en met don derdag van 10.00 - 16.30 uur). Zie ook www.praethuys.nl Zet je stoere masker af Vrouwen die zorgen voor intensieve kinderen, met een zieke partner of met een hele drukke baan doen zich vaak sterker voor dan ze zijn. "Eigenlijk zijn ze gewoon heel kwetsbaar. Als je jezelf namelijk herkent in bovenstaande gevoelens, dan steven je mogelijk af op een burn-out of een depressie," zo legt Rienke Bulsink uit. Ze geeft mindfulnesstrainingen in kleine groepjes speciaal voor 'moeders met een extra uitdaging', zoals zij haar doelgroep omschrijft. Verander hoe je met de situatie omgaat "Ik werkte eerst als ondernemerscoach en als coach voor ouders met bij zondere kinderen. Toen ik een mindfulnesstrainersopleiding ging volgen waarin ik leerde hoe je om kan gaan met situaties die je niet kunt verande ren viel bij mij het kwartje: mindfulness helpt. Tijdens een coachingtraject zoek je vooral wat de oorzaak van iets is en hoe je een oplossing kan beden ken, maar soms is dat niet mogelijk. Door mindfulness verander je niet de situatie maar wel hoe je zelf met de situatie omgaat. Dat is het verschil," legt Rienke uit. Niet zweverig Een vooroordeel dat veel mensen hebben over mindfulnesstraining is dat het zweverig is. "Ik noem het liever: aandacht- en opmerkzaamheidstrai ning," glimlacht Rienke. Zij is eigenlijk heel praktisch ingesteld. De trainin gen worden in kleine groepjes gegeven omdat je veel van elkaar kunt leren. De herkenning bij andere moeders is ook heel prettig. "Vaak weten moeders wel dat ze niet de enige zijn die zo denken maar kennen ze verder niemand die in dezelfde situatie zit," legt Rienke uit. Gratis uitproberen Na de 8-weekse training zal je je beter staande kunnen houden in een druk leven en meer momenten vinden van genieten en rust. "You can't stop the waves but you can learn how to surf', is dan ook het motto van Rienke. Om kennis te maken met mindfulness voor kwetsbare moeders organiseert zij twee gratis workshops op maandag 16 september van 09.00 tot 11.30 uur en op woensdag 18 september van 19.30 tot 22.00 uur. Iedere moeder is wel kom en eindelijk gaat het een keer over jou. Je kan je telefonisch of via de website aanmelden. Tekst: Margreeth Anema De vakantie is over en uit, het gareel zat na één dag alweer als gegoten. Onze vakanties kunnen nog weleens een struggle zijn maar deze keer hadden we - uiteindelijk - mazzel. We begonnen onze vakantie op een oer-Hollandse bestemming: Luxemburg. Op één Duitser na was de hele camping bezet door de Nederlanders. Niet per se mijn voorkeur maar je weet wat ze zeg gen: 'Blije kinderen, blije ouders.' En natuurlijk hebben wij genoten. Op drie antibioticakuren en wat Luxemburgse huisartsbezoeken na was het goed. We hebben de Nederlander in zijn natuurlijke vakantieomgeving kunnen bestude ren. Korte conclusie? Men vergeet niets uit het verre noorden mee te brengen. Zoals? Hagelslag, dienbla den, koelkasten, fietsen, opvouw- kasten, lichtsnoeren in gezellige kleurtjes et cetera. En wat ze doen? Men zit voor de caravan. Lekker zitten. Gezellig. En om half zes gaat massaal de elektrische barbecue aan, wordt er om zes uur de afwas gedaan en gaat men weer zitten. Nu niet met een boek maar met een spel kaarten. In de laatste week van mijn vakantie gooide het weerbericht roet in het - veel te vette, maar o zo lekkere - vakantie-eten. We wisten het even niet meer en werden besluiteloos. Totdat er een perfecte, unieke vakantiebestemming ontdekt werd door ons. Het leek wel speciaal op ons toegespitst. De kinderen hadden allemaal hun eigen slaapplek, er was een heuse privébadkamer, we had den de beschikking over wifi, televi sie, spelcomputers en een moderne keuken mét vaatwasser. Er was genoeg buitenruimte om de echte barbecue aan te steken en de super markt lag om de hoek. Het dorpje had een landgoed mét bos en ook strand en duinen lagen op een steen worp afstand. Toen we even echt wilden shoppen bleek er vijf kilome ter verderop een grotere stad te zijn. Waar we waren? Nu niet allemaal er ook massaal heengaan, maar het lag even boven Amsterdam en vlakbij Alkmaar. En mijn eigen sleutel paste gewoon in de voordeur. Susan Groot met haar kleurengitaar, die zij ooit op een veiling bij de St. Radboud heeft gekocht. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5