Jongerencentrum Buk-Buk een lust voor het oog Historische Vereniging verwelkomt 1200ste lid Theaterbende start seizoen met repetities 'Anne Frank, aangenaam' 9 POLITIE BERICHTEN Komend weekend Open Monumentendag: 'Plekken van Plezier' Politie zoekt getuigen aanrijding Ypesteinerlaan Terreinwagen belandt op fietspad in Egmond-Binnen Jongen (15) uit Heiloo belaagd en bewusteloos geslagen in Akersloot UITKIJKPOST 11 SEPTEMBER 2019 Jan en Ina Sengers krijgen uit handen van voorzitter Jacob Ouderkerken een bos bloemen en een fles wijn. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Tijdens Uit&Zo op zaterdag 7 september ver welkomde de Historische Vereniging Heiloo haar 1200ste lid. Jan Sengers wilde al een tijdlang lid worden maar het kwam er maar niet van. Hij heeft nu wat meer tijd, dus nam hij zaterdag de stap om zich in te schrijven. Samen met zijn vrouw Ina werd hij blij verrast door de voorzit ter van de Historische Vereniging Heiloo, Jacob Ouderkerken. Die mocht Jan zaterdag vertellen dat hij het 1200ste lid was. Uit handen van Jacob ontving Jan een heerlijke fles wijn. Ina mocht een mooie bos bloe men in ontvangst nemen. Jan woont al zijn leven lang in Heiloo. Hij is 26 jaar werkzaam geweest bij de brandweer van Heiloo, waarvan 6 jaar als comman dant. Samen met zijn Ina heeft hij 13 jaar de sinterklaasintocht georgani seerd. Momenteel is hij secretaris van de visclub. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - De afgelopen maan den is er keihard gewerkt aan het nieuwe jongerencentrum. Samen met enthousiaste jonge ren is er gesloopt, geschilderd, opgebouwd en aangekleed. Op zaterdag 7 september konden geïnteresseerden een kijkje nemen in het totaal vernieuwde jongerencentrum. De officiële opening volgt later. Jongerenwerker Maarten van der Molen laat vol trots zien hoe mooi het jongerencentrum is geworden. Vanuit de hoek waar de keuken is gevestigd komt de geur van warme knakworstjes je tegemoet. Maarten: "Er is veel gedaan. De officiële ope ning volgt nog. Wij willen dat groots aanpakken met een feest. Een datum is nog niet bekend." De Buk-Buk is twee dagen per week open, op woensdag en vrijdag. 's Middags is de jeugd van 10 tot 15 jaar welkom en 's avonds de jeugd vanaf 16 jaar. "De jongeren kunnen een spelletje spelen, iets drinken of gewoon chillen en er is altijd een jongerenwerker aanwezig," aldus Maarten. HEILOO - De jongerengroep van Theaterbende Heiloo heeft het nieuwe seizoen geopend met een theaterkamp. Bij scouting Akersloot werkten de jongeren drie dagen samen aan een presentatie. In het teken van 75 jaar vrijheid na de oorlog, besloot de artistieke leiding meteen te gaan werken aan het nieuwe stuk: 'Anne Frank, aangenaam!' dat voor 2020 op de planning staat. Het leven van Anne bezien door de ogen van de kinderen, aan de hand van het dag- Tijdens de open dag van afgelo pen zaterdag is bezoekers gevraagd mee te denken over een nieuwe naam voor het jongerencen trum. Welke dat gaat worden zal boek van Anne Frank. In de week van Bevrijdingsdag (5 mei t/m 10 mei 2020) zal de jongerengroep dit stuk spelen op diverse plaatsen in Heiloo. De voorstelling van Anne als puber en meisje met allure en fan tasievolle geest zal voor een traan maar zeker ook voor een lach zor gen. Tijdens het kamp was er naast deze opdracht ook tijd voor lol en gekkigheid. Er was een karaoke- show (met bijbehorende outfit), en natuurlijk mocht ook het kamp- bekendgemaakt worden tijdens de officiële opening. Tekst: Yvonne van Stiphout vuur niet ontbreken. Het kamp was een groot succes, maar de jonge ren zouden het wel leuk vinden als meer jongens en meisjes zich bij de groep gaan aanmelden. Dus als je tussen de 13 en 17 jaar bent en graag wilt graag acteren en zin gen, stuur dan een mail naar info@ theaterbende-heiloo.nl en meld je aan voor een auditie. Op naar een mooi repetitiesei zoen en een prachtige voorstelling. Tot snel ziens! Er was veel lol tijdens de karaokeshow. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 14 en zondag 15 september staan in het teken van de Open Monumentendag 2019. Ieder jaar heeft de Open Monumentendag een ander thema. Thema van dit jaar is 'Plekken van Plezier' en die zijn er in deze regio genoeg: buiten plaatsen, historische landschap pen, musea, uitspanningen en nog veel meer. Vrijwilligers in de vier BUCH-gemeenten hebben hard gewerkt om er een interes sant en gevarieerd weekend van te maken. Heeft u de monu menten in uw eigen gemeente al eens gezien? Ga er dan eens op uit naar een andere gemeente en laat u verrassen door het nog onbekende. De jaarlijkse folder is gratis af te halen in het gemeente huis, de bibliotheek en bij de VVV-informatiepunten. Extra informatie vindt u op de website van de gemeente www.heiloo.nl. Ook de website van de landelijke stichting Open Monumentendag, www.openmonumentendag.nl staat boordevol achtergronden en tips. HEILOO - Op vrijdag 6 september tussen 14.00 en 15.00 uur heeft er een aanrijding plaatsgevon den tussen twee fietsers op de Ypesteinerlaan. Een van de betrok kenen is hierbij ernstig gewond geraakt en verkeert in levensgevaar. De andere fietser is vertrokken zon der gegevens uit te wisselen. Deze persoon had haast om een klein kind van school te halen. De politie zoekt getuigen van dit ongeval. Als u denkt meer te weten, neemt u dan contact op met de politie via 0900 8844 of doe een anonieme melding bij via 0800-7000. EGMOND-BINNEN - Maandagmiddag is een terreinwa gen op het fietspad beland aan de Herenweg in Egmond-Binnen. Hoe de bestuurder van de terreinwa gen van de weg kon raken is nog onbekend. De wagen vloog over de kop, raakte een boom en kwam uiteindelijk op zijn zijkant op het fietspad terecht. Politie, ambulance en brandweer kwamen spoedig ter plaatse. Toen bleek dat de bestuur der op eigen kracht de wagen uit kon komen, kon de brandweer snel vertrekken. De weg is enige tijd afgesloten geweest. "Het is een geluk bij een ongeluk dat er geen gewonden zijn gevallen," zegt een omwonende, "want rond deze tijd fietsen er altijd veel scholieren op weg naar huis." De bestuurder is ter controle naar het ziekenhuis gegaan. De terreinwagen is afge voerd door een bergingsbedrijf. HEILOO - Een tiener uit Heiloo is in de nacht van zaterdag 31 augustus op zondag 1 september zwaar toegetakeld in Akersloot, meldt mediapartner NH-Nieuws. De 15-jarige jongen werd door een groep jongens belaagd en kreeg zo'n harde klap dat hij bewusteloos raakte. De mishandeling gebeurde op het Wilhelminaplein, rond 3.15 uur in de nacht. Naast het feit dat het slachtoffer knock-out ging, is zijn oog beschadigd en zijn ook een flink aantal tanden stukgeslagen. De jongen uit Heiloo werd door een groep lastiggevallen, maar volgens de politie is één van hen verant woordelijk voor de mishandeling. Het gaat om een 17-jarige jongen met een normaal postuur. Hij heeft kort krullend haar en droeg een zwart t-shirt met een korte blauwe broek. Ook had hij een schouder tasje bij zich. De politie is nog op zoek naar getuigen. Jongerenwerker Maarten van der Molen in de totaal vernieuwde Buk-Buk. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9