Concertreis naar Sint Petersburg met Heilooër dirigent Sergé Latichev Raad van State vernietigt bestemmingsplan Leren programmeren bij CoderDojo 10 VKAGEN AAN... PAUL WAMMEN 3 UlMTj Afslag Ag - voorlopig? van de baan UITKIJKPOST 18 SEPTEMBER 2019 HEILOO - De klassiek opge leide Sergé Latichev is afkom stig uit Moskou en sinds 1990 woonachtig in Heiloo. Latichev is uitgenodigd om met zijn koor Soglasije naar Sint Petersburg te komen om daar een aantal concerten te geven; een geweldi ge eer en erkenning voor zowel koor als dirigent. Het wordt een druk programma voor de koorleden. Naast een mas terclass, is er een optreden met twee kinderkoren van de Glinka Muziekschool en de muziek school van Kaliningrad (voormalig Königsberg). In het Muzieklyceum, de Feodorovskikathedraal en in de Universiteit van Cultuur staan de andere concerten gepland. Voor Sergé, de dirigent, is het niet de eerste keer dat hij met een Nederlands koor optredens ver zorgt in Rusland. In 2016 en in 2018 reisde dit koor al naar Moskou. Daar was men enthousiast en vol lof over de optredens. En dus nu naar Sint Petersburg. Op het pro gramma staan liturgische werken van o.a. Bortnjansky, Rachmaninov en Hilarion. Wereldlijke liederen en volksmuziek worden ook uitge voerd. Dankzij de gedegen opleiding en de goede contacten van Latichev in Rusland is deze reis mogelijk gemaakt. Een reis waar naast het harde werken ook tijd zal zijn om de Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. di. wo. do. vr. 09.00 - 17.00 uur 09.00 -17.00 uur GESLOTEN 09.00 -12.00 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy belangrijkste bezienswaardigheden van de stad te bekijken. Het koor Soglasije kijkt uit naar de reis. Er is hard gewerkt, de diri gent Sergé is tevreden en heeft er vertrouwen in. Mocht u eigenlijk wel mee willen..., dat kan helaas niet meer. Wel kunt u het koor twee dagen voor vertrek nog zien optre den. Het koor geeft nog een concert in de Koogkerk, Koog 30 in Zuid- Scharwoude op 22 september om 15.00 uur. Info: soglasije.nl. Wees welkom! Het koor Soglasije, met dirigent Sergé Latichev, is klaar voor de reis naar Sint Petersburg. Aangeleverde foto HEILOO - Op woensdagochtend 11 september deed de Raad van State uitspraak inzake de aan sluiting op de A9 bij Heiloo. Het bestemmingsplan mag niet door gaan vanwege de problemen met het Programma Aanpak Stikstof (PAS). Het gaat om een nieuwe aanslui ting op de snelweg A9, ten zuiden van Heiloo. Zowel de gemeente Heiloo als de gemeente Castricum stelden daarvoor een bestemmings plan vast. De aansluiting op de A9 bij Heiloo moet zorgen voor een betere bereikbaarheid, doorstro ming en leefbaarheid voor particu lieren en bedrijven op zowel de A9 als op lokale wegen in de dorpen. Ook zou de aansluiting de door gaande wegen in het gebied ont lasten. "Met deze uitspraak is die opgave niet weg. We zullen moeten bekijken wat hierin nu de volgende stappen zijn," aldus gedeputeerde Adnan Tekin. Volgens de Raad van State is niet duidelijk wat de gevolgen zijn van de stikstofuitstoot voor de nabijge legen natuurgebieden als de afslag aangelegd is. Tijdens de zitting verklaarde de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State de beroepen van Vogelwerkgroep Midden-Kennemerland, Stichting Heilloze Weg en Bewonersbelangen Stationsweg Heiloo gegrond. Wethouder Fred Dellemijn rea geert als volgt: "De geringe stik stofdepositie speelt ons nu parten. Inwoners en ondernemers hebben onverminderd behoefte aan de aan sluiting op de A9 in Heiloo. De stik- stofproblematiek dient naar tevre denheid te worden aangepakt; dit heeft de volledige aandacht van de landelijke politiek. Wij gaan verder met de stappen die nodig zijn om de aansluiting op de A9 te realiseren." De uitspraak roept de nodige vragen op, bij zowel inwoners als ondernemers en bij zowel voor- als tegenstanders. De komende periode leest u in Uitkijkpost meer over de aansluiting A9. Volg de Uitkijkpost ook op :ëüj HEILOO - Elke maand is er CoderDojo in Bibliotheek Heiloo, steeds op zaterdag óf in de schoolvakantie. Op zaterdag 21 september van 10.30 - 12.30 uur is het weer zover. Kom je ook meeprogrammeren? Iedereen van 7 tot 17 jaar is van harte welkom. Het maakt niet uit of je nog nooit hebt geprogrammeerd, of datje er juist al heel goed in bent. We kunnen altijd van elkaar leren en elkaar verder helpen. Bij deze CoderDojo kun je van alles doen: programmeren, een website bou wen in html, een app ontwikkelen, een game maken of onze robotjes programmeren. Als je zelf nog geen plan hebt, dan helpen we je om een leuk project uit te kiezen. Aan het eind van de CoderDojo mag ieder een zijn of haar werk aan de groep en aan de ouders laten zien! Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijkpost.nl. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben in 1948 geboren in Spaarndam op de Westkolk. Een schitte rend Hollands dijkdorpje tussen Haarlem en Halfweg. Als jongetje van 8 jaar speelde ik daar in mijn overall en op klompen bij het beeld van Hansje Brinker. De kunst was om zo veel mogelijk op de foto te gaan met Amerikaanse toeristen die in grote auto's met bloemenslingers naar dit beeld kwamen kijken. 2. Wie zou je voor een dag willen zijn? De grootste kunst van het leven is jezelf zijn, maar als ik dan toch mag kiezen: een bluesgitarist zoals B.B. King of Eric Clapton. 3. Hoe werkje mee aan een betere wereld? Na mijn (vroegtijdige) pensionering ben ik als vrijwilliger bij het Landschap Noord-Holland een dag in de Eilandspolder gaan werken. Maar ook door bewuster te leven en na te denken over hoe we een betere wereld kunnen nalaten aan onze kinderen en kleinkinderen. 4. Welk maatschappelijk probleem raakt je? Dat zijn er veel! Maar wat erg speelt op ons dorpsniveau is het woningbeleid. Als ik bij vrienden op bezoek kom speelt de vraag: 'Waar moeten onze kinderen (betaalbaar) wonen'. Nou, niet in Heiloo. Het beleid van de gemeente vind ik een drama.Kijk naar de nieuwbouwprojecten van de laatste tijd. Alleen maar voor de betere middenklasse. 5. De persoonlijke vraag van Anna Manjoero: "Je bent, zoals veel mensen weten, heel veelzijdig, maar wat ik zou willen weten is watje als vrijwilliger doet in de Eilandspolder. De westelijke Eilandspolder is een schitterend gebied tussen Driehuizen, West-Graftdijk en Graft. Iedere vrijdag werken we daar onder leiding van een boswachter met een groep van 10-12 mannen. Het motto is 'Alles voor de grutto'. Die houdt van een open polder. Dus dat betekent rietkragen maaien en wegbranden, zodat de grutto uitzicht heeft en daar gaat broeden. Maar we doen veel meer: hekken timmeren, bomen weghalen die zijn omgewaaid, sloten schoonmaken. Fysiek best zwaar werk, maar daarom zo lek ker! Scheelt mij een paar therapeuten en ik kom helemaal zen thuis. Ik geef de vragen door aan Marie-José Oud. Mijn persoonlijke vraag is: "Waar haal jij de energie en motivatie vandaan voor al je werk met vluchtelingen?" Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitkijlcpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. Neem je je eigen laptop mee? Dan graag met wifi en een intemetbrow- ser. Je kimt ook werken op een laptop van de bibliotheek. De volgende CoderDojo is op 22 oktober, in de herfstvakantie. Deelname is gratis, een toegangs kaart is vereist. Verkrijgbaar via www. bibliotheekheiloonl c Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3