The Travel Club Heiloo Jaap de Graaf, schrijver in hart en nieren Kleedjesmarkt voor Ushersyndroom BEDRIJF BELICHT 5 Esra Berger-van Hemert Voor uw camperreis op maat UITKIJKPOST 18 SEPTEMBER 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Adres: Werkendelslaan 43, 1851 VB Heiloo; telefoon: 06-44708937; e-mail: esra@thetravelclub.nl; website: www.thetravelclubheiloo.nl Esra Berger-van Hemert is sinds 2003 werkzaam in de reiswereld. Sinds 7 jaar is zij zelfstandig reisadviseur in Heiloo. Met haar man en dochters reist zij heel wat af en uit eigen ervaring kan zij dan ook van alles vertellen over verschillende soorten vakanties, waar onder ook het reizen met kinderen. Camperreizen Esra adviseert niet alleen in reizen naar de zon maar is ook gespecialiseerd in camperreizen. Met de camper een land ontdekken betekent tussen de locals verblijven. Snel contact en het land echt ontdekken. Maar ook altijd je eigen bed en keukentje bij je hebben, dus van alle vrijheid genieten onder weg. Ook voor gezinnen met (jonge) kinderen is dit ideaal, je hebt alles wat je nodig hebt altijd bij je. Camperreis op maat Esra verzorgt camperreizen naar onder andere Amerika, Australië, Canada, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika. Zij komt voor het bespreken van een cam perreis altijd bij de klant thuis. Er komt namelijk nog wel wat kijken bij het boeken van een camperreis. Esra kijkt dan wat de wensen zijn. Wat ver wacht men van de camper en wat mag de prijs zijn? Wil men basic of luxe? Wil men gebruikmaken van bijvoorbeeld lakenpakketten of mijlenpakket ten? Dus kort gezegd: welke camper past bij jou en bij jouw reis. De prijzen van het huren van een camper variëren per week. Daarom is het verstandig nu al te boeken voor de (zomervakantie van 2020. Misschien verwacht je dat het boeken van een camperreis via een reisad viseur duurder is dan dat je het zelf boekt. Dit is zeker niet het geval. Het boeken via een reisadviseur scheelt in ieder geval veel tijd en veelal zullen de prijzen net iets gunstiger uitpakken als je boekt via een reisadviseur. Dit geldt vaak ook voor de vliegtickets naar het land van bestemming. Camperdag Alkmaar Voor wie informatie wil en een kijkje wil nemen in de Cruise America Large RV C30, een enorme camper die in bovengenoemde landen gehuurd kan worden, kan op zaterdag 28 september a.s. naar de ANWB-winkel in Alkmaar komen. Daar organiseert Esra samen met een aantal collega's een camperdag. Deze dag wordt georganiseerd in samenwerking met de ANWB. Tevens heeft The Travel Club een reisbalie in de ANWB-winkel in Alkmaar. Op afspraak kunt u daar ook bij Esra terecht voor een kennismakingsge sprek en reisadvies. Ook ledenreizen kunnen via Esra geboekt worden. Op zaterdag 28 september van 10.00-17.00 uur is iedereen welkom om vrij blijvend langs te komen bij de ANWB. De koffie staat klaar! Overweegt u in 2020 een camperreis te gaan maken en wilt u op 28 september persoonlijk met Esra hierover praten, dan verzoekt Esra u om voor deze dag uw wen sen op de mail te zetten en die aan haar op bovenstaand mailadres te doen toekomen. Tekst: Yvonne van Stiphout Esra Berger-van Hemert. Aangeleverde foto HEILOO - Vrijdag 20 september komt het nieuwe boek van Jaap de Graaf uit. In dit nieuwe boek schrijft Jaap over het eeuwen oude cultuurgebied van De Die, een veenstroompje ten oosten van Limmen en Heiloo. Op 10 april van dit jaar stopte Jaap de Graaf na 9 jaar, waarvan de laatste 3 jaar als voorzitter, als bestuurslid bij de Historische Vereniging Heiloo. Maar wie nu denkt dat hij stil achter de gerani ums is gaan zitten heeft het mis. Jaap: "Ik merk er weinig van dat ik teruggetreden ben als bestuurslid. Het was in het begin wel even wen nen om mijn plaats en houding te bepalen. Dat ik geen primaire ver antwoordelijkheden meer op mijn schouders hoef te dragen, maakt het voor mij makkelijker om met mijn bezigheden voor de vereniging bezig te zijn. Netwerken was niet echt mijn hobby en dat was wel een onderdeel van mijn voorzitterschap. Ik ben nu met nieuwe dingen bezig en met wat zaken die nog afgerond moeten worden. Iets waar ik nog mee bezig ben uit de tijd van mijn voorzitterschap is de grenspaal die nu veiliggesteld is op de grens van Heiloo en Akersloot. We gaan de paal herstellen en willen deze na herstel terugplaatsen langs de Kanaalweg." Tijdens zijn bestuursperiode heeft Jaap zich met hart en ziel ingezet voor de verhuizing van het Historisch Museum van de Bergeonstraat naar de huidige loca tie op het GGZ-terrein. "Het was een moeilijke maar goede beslissing," aldus Jaap. Verschillende boeken In de afgelopen jaren zijn er ver schillende boeken van de hand van Jaap verschenen. Het begon alle maal met een sinterklaasboek met 20 jaar gedichten en 20 jaar foto's. Samen met zijn vrouw Josta de Graaf-Gieltjes schreef Jaap twee boeken over Heiloo: een dorp in oorlogstijd. Tussendoor schreef hij over het kampeerterrein Groot van zijn grootvader, ooit gelegen aan de Schuine Hondsbosschelaan. Hierna volgde een boek over meer dan 1000 jaar geschiedenis van de Witte Kerk. Het nieuwe boek over De Die is het eerste boek dat Jaap schrijft op eigen initiatief. Westelijk Veenweidegebied Jaap is nog niet klaar met schrij ven. In de zomer van 2020 komt een boek over het Westelijk Veenweidegebied uit. Daarin wordt onder andere geschreven over de Baafjespolder, Vennewaterpolder, Het Maalwater en de Noorder- en Zuiderneg. Voor dit boek werkt Jaap, net als bij het boek over De Die, samen met de fotografen van de HAF. Zeventien fotografen zul len een jaar lang het Westelijk Veenweidegebied in beeld brengen. Na dit boek zal er zeker nog een boek van de hand van Jaap verschij nen. Bart van der Feen de Lille heeft Jaap gevraagd een boek te schrijven over de geschiedenis van Landgoed Ter Coulster. Jaap is hier inmiddels ook al mee begonnen maar wacht nu eerst de archeologische onder zoeken op het landgoed af. "Eerst moeten deze onderzoeken allemaal op papier staan, pas dan kan ik met het boek over het Landgoed Ter Coulster verder." Tekst: Yvonne van Stiphout Jaap de Graaf (r) tijdens Uit&Zo, volop in actie voor de Historische Vereniging. Foto: STiP Fotografie HEILOO - De Radboudschool organiseert op vrijdag 20 sep tember een kleedjesmarkt. De opbrengst gaat naar een goed doel, namelijk onderzoek naar het Ushersyndroom. Een begrijpelijke keuze, want Lisette Boddendijk-Fransen, moe der van twee leerlingen van de school, heeft Usher: een ernstige erfelijke ziekte waarbij je doof en blind wordt. Bovendien is zater dag 21 september Internationale Ushersyndroom Dag. Reden voor de Radboudschool om op vrijdag middag van 14.45 tot 16.30 uur een kleedjesmarkt te organiseren, waar bij de gehele opbrengst naar het goede doel gaat. leventje is voorbij en een onzekere toekomst ontstaat." Inmiddels zijn de scherpe kantjes er een beetje vanaf. Lisette leeft zoveel mogelijk in het 'nu' en probeert te genie ten. Zaterdag 21 september doet Lisette mee aan de Dam tot Dam: 20 km wandelen voor de Stichting Ushersyndroom. Kleedjesmarkt In de week van 16 september besteedt de school volop aandacht aan het Ushersyndroom, met op vrijdagmiddag de kleedjesmarkt als afsluiter. Leerlingen mogen die middag bijvoorbeeld speelgoed of zelfgebakken cupcakes verkopen. Een optreden verzorgen, een goo cheltruc doen, het mag allemaal. Kinderen kunnen eendjes vissen en ook is er een loterij waar mooie prij zen te winnen zijn, dankzij verschil lende sponsoren. Komt u gerust ook een kijkje nemen! Na afloop gaan alle opbrengsten naar het goede doel. Voor meer informatie over Usher zie ivww.ushersyndroom.nl. Wilt u Lisette sponsoren bij haar deelname aan de Dam tot Dam wandeltocht? Zie www.supportand- donate.com/doneer-pagina/4406/ kom-in-actie-voor-stichting- ushersyndroom-lisette-boddendijk- fransen Bij Lisette werd de diagnose een paar jaar geleden gesteld. Lisette: "Ik kreeg steeds meer ongelukjes: per ongeluk tegen iemand aanlo pen, een afstapje missen, wijngla zen die per ongeluk omvallen, dat soort dingen. Wat blijkt: een van de kenmerken van het Ushersyndroom is, naast slechthorendheid, dat je steeds meer 'in een koker gaat zien'." Omdat dat proces langzaam gaat, heeft Lisette zich de afgelo pen jaren steeds aangepast. "Ik had gewoon niet in de gaten dat ik het niet goed zag, omdat ik me moest concentreren op het gehoor." Nadat een opticien staar constateerde bij Lisette begon het balletje te rollen. Toen na vele onderzoeken de diag nose Usher werd gesteld, was dat echt even een schok. "Je zorgeloze Lisette met een aantal leerlingen van de Radboudschool waar deze week aandacht wordt geschonken aan het Ushersyndroom. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5