Opgefrist Theater De Beun opent seizoen met nieuw initiatief Rondom de kachel het fornuis Dorssports helpt je in 12 weken fit worden voor december! SPORT DOET IETS MET JE 8 Oud-Standing 23 september: 'Strak' richting je kerstpak? UITKIJKPOST 18 SEPTEMBER 2019 Wat waren de gewoonten en gebruiken vroeger in de keuken? Aangeleverde foto HEILOO - Een middag waarin we op zoek gaan naar de gewoonten en gebruiken van vroeger in de keuken: hoe werd er gekookt, wat was lekker of juist helemaal niet lekker, wie deed de afwas? Maar ook: wie hakte het hout? Hoe werd er koffie gedronken en wie schoof daar bij aan? Welke verhalen werden er dan verteld? En wat gebeurde er nog meer in de keuken? Er is veel te vertellen over het dagelijks leven van vroeger en hoe dit in een mensenleven is veranderd. Het vertelproject Bijna Vergeten Verhalen van het Oud-Standing Zomerprogramma is op zoek naar mensen die zin hebben om daarover te vertellen en/of te luisteren naar verhalen en herinneringen daarover. Maandag 23 september in Theeschenkerij De Trog (De Bullaan 4) van 14.00 tot 16.00 uur. Deelname 7,50 inclusief kof fie thee. Aanmelden bij VW De Verhalenkamer via info@ verhEilenkamerwillibrordus.nl of bel 06-22795336. HEILOO - Met een fris uiter lijk opent Theater De Beun in Heiloo op 21 september het nieuwe theaterseizoen. Het sei zoensprogramma bestaat onder meer uit bekende namen als Henry van Loon en Het Groot Niet Te Vermijden. Het seizoen gaat van start met een nieuw initiatief om een podium te bie den aan talentvolle Nederlandse bands: Op de Bühne!. Gedurende de zomer heeft het personeel van De Beun de foyer, gar derobe en entree van het theater opgefrist. De nieuwe kleuren van de foyer zijn bedoeld om bezoekers direct bij binnenkomst een 'theater- gevoel' te bieden en zo de belevenis te versterken. Het nieuwe theaterseizoen start zaterdag 21 september met de eer ste editie van het kersverse initia tief Op de Bühne!. Hiermee biedt De Beun iedere drie maanden een podium aan drie Nederlandse bands om een avond te vullen met luister- rnuziek. La Bande Dietz brengt tijdens deze eerste editie zomerse, klas sieke Franse chansons ten geho re. Swing Majeur volgt met een geschiedenisles over het leven van de legendarische gipsyjazzgitarist Django Reinhardt. De band Zack Duke zal de avond afsluiten met ste vige, melodieuze rockklanken. De Beun biedt niet alleen een podium, maar deelt met de bands ook de opbrengst van de kaartverkoop. Het is het begin van een thea terseizoen gevuld met zowel grote namen als opkomende talenten. Zo maken bekende cabaretiers als Henry van Loon, Guido Weijers en Veldhuis en Kemper hun opwach ting in De Berm, vertolkt Het Groot Niet Te Vermijden hrm muzikale afscheidsvoorstelling, betreedt jazztrompettist Eric Vloeimans met zijn akoestische trio Oliver's Cinema het podium en ontroeren Jet van der Meij en Bartho Braat - welbekend als Jef en Laura rut GTST - in het sobere drama Gare de Lyon. Naast deze grote namen staat er lokaal talent op het pro gramma. De vereniging Falkland Toneel speelt zowel voorstellin gen voor de jongste bezoekers als voorstellingen met meer volwassen thematiek, van Berend Botje tot Huwelijksperikelen. Bij Showhero krijgen onbekende talenten met een verstandelijke en/of lichame lijke beperking de kans om aan een deskundige jury te laten zien wat ze kunnen. Kaartverkoop vindt plaats via www.debeun.nl. Hier is ook het vol ledige programma terug te vinden. U heeft het wellicht al gezien, op de achterzijde van deze Uitkijkpost. De Nationale Sportweek staat weer voor de deur. Dit jaar is het thema: HEILOO - Heb jij deze zomer genoten van zon, zee en lekkers, maar wil je fit het najaar in? Dorssports helpt je in 12 weken aan een figuur waar je blij mee bent. Met een trainingsprogram ma én voedingsadvies op maat. Trainen in kleine groepen In de personal trainingsstudio van Dorssports hebben gecertificeerde trainers Jeroen Brouwer en Nick Wolven al vele trainingen verzorgd voor groepen van maximaal vier deelnemers. In deze 'Small Group Personal Trainingen' werk je in twaalf weken naar een realistisch doel. Jeroen: "Elke week gaan we met de groep aan de slag. Iedere deelnemer ontvangt in de speciale app een persoonlijk trainingssche ma. Door middel van verschillende metingen wordt alles bijhouden. Meten is tenslotte weten!" Voormalig Small Group- deelnemer Peter (49): "Ik ben zó blij dat ik het 12-weekse traject van Dorssports heb gevolgd. Het was voor mij echt de stok achter de deur om zo nauwkeurig 'in de gaten' gehouden te worden. En de groep motiveerde elkaar echt, waardoor we er allemaal vol voor gingen en mooie resultaten hebben behaald." Voedingsadvies Naast wekelijks trainen, geeft voedings- en lifestylecoach Femke Broekman voedingsadvies op maat. Femke: "Na de zomer heb ben veel mensen moeite om een goede balans te vinden in voeding en beweging. Ik bied een luisterend oor en bekijk het eetpatroon van de deelnemers. Zo kan ik inspelen op de behoeftes en werken we samen aan een gezonde leefstijl. Samen met de trainers help ik deelnemers aan een figuur waar ze trots op zijn. Dan is het programma voor ons geslaagd." Benieuwd naar de mogelijkhe den? Op donderdag 26 september en vrijdag 27 september ben je om 19.30 uur welkom voor een vrijblij vende presentatie. Wel even aan melden via info@dorssports.nl of 072-533 04 03. Wil jij ook strak in je pak voor december? Meld je dan snel aan! Aangeleverde foto Swing Majeur is een van de drie bands die tijdens de eerste editie van Op de Bühne! op het podium staat. Aangeleverde foto Wat sport met je doet is voor iedereen verschillend. Ook heeft iedereen een andere voorkeur voor de manieren om te sporten. We starten daarom maar liefst drie nieuwe kennismakings projecten. Zowel jongeren als volwassenen en 60-plussers kunnen voor een lage prijs in 8 weken kennismaken met verschillende beweegactivitei- ten van verschillende sport- aanbieders. Zo kom je er binnen 8 weken achter welke activiteit het beste bij je past. Voor sportaanbieders staat een Meet-Up op het program ma, met het thema: "Hoe speel ik als sportaanbieder in op de veranderende maatschappij?" Hier kunnen zij vraagstukken neerleggen bij Danny Meuken van Made2Sport. Hij deelt de avond in naar aanleiding van de vragen die leven bij vereni gingen. Vanaf 1 september is er een tweede Buurtsportcoach in Heiloo. Kim Groen komt mij versterken en heeft erg veel zin om aan de slagte gaan met verschillende activiteiten in Heiloo. Een korte introductie van Kim en meer informatie leest u op de achterzijde van deze Uitkijkpost. Mocht u vragen hebben over sporten en bewegen in Heiloo, of juist een goed idee willen delen, dan ben ik te berei ken via 06-28493955, of via b.ploeger@alkmaarsport.nl. U kunt ook altijd even langs komen op mijn Sportspreek- uur, op dinsdagochtend van 09.00 tot 12.00 uur in Herbergjan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 8