Gemeentelijke belastingen Heiloo via Cocensus Heiloo contact 11 HEILOO GEMEENTE Evenementen Belastingen Bouwen en Wonen Openingstijden Werk in uitvoering Bezwaar maken Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 2019 Verleende Dhw-vergunning Abraham du Bois-hof 2; verleende aanvraag DHW, exploitatie en ter rasvergunning 't Trefpunt Heiloo, verzenddatum besluit 16 september 2019 2019 (HORECA180054) GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whatsapp 06 821 735 46 www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Gemeentelijke belastingen Uitgeest, Castricum en Heiloo vanaf 1 januari naar Cocensus Vanaf volgend jaar ontvangt u geen bericht meer van de gemeente over de gemeentelijke belastingen, maar van Cocensus. Zij verzorgen vanaf 1 janu ari 2020 de heffing en invordering van alle gemeentelijke belastingen, zoals: de OZB, toeristenbelasting, graf- en begraafrechten en rioolheffing. Ook kunt u bij ze terecht met uw vragen en eventuele bezwaren. Wat is Cocensus? Cocensus is een gemeenschappelijke regeling. Met de komst van Uitgeest, Castricum en Heiloo nemen 14 Noord- Hollandse gemeenten deel aan deze regeling. Ook de gemeenten Bergen, Haarlem, Heerhugowaard, Langedijk, Beverwijk en Alkmaar maken gebruik van de diensten van Cocensus. Dit doet Cocensus vanaf 1 januari 2020 Op de aanslag van de gemeentelijke belastingen kunt u zien dat Cocensus deze voortaan int. Dit varieert van de OZB tot de toeristenbelasting, van de graf- en begraafrechten tot de rioolhef fing. Voor al deze heffingssoorten ver zorgt Cocensus: het bestandsonderhoud, de heffing, de invordering, de behandeling van bezwaar- en beroepschriften en de behandeling van verzoeken om kwijtschelding vragen over deze onderwerpen. Dit regelt de gemeente vanaf 1 janu ari 2020 Het beleid blijft gewoon bij de gemeen te. De gemeenteraad blijft dus eindver antwoordelijk voor het vaststellen van de belastingen in de eigen gemeente. De gemeenteraden zijn ook unaniem tot het besluit gekomen om aan te slui ten bij Cocensus. Werkzaamheden fietspad De Omloop 30/9 tot en met 11/10 Het asfalt van het fietspad langs De Omloop vanaf kruispunt Het Maalwater tot zwembad het Baafje, wordt ver vangen door rode betonplaten. De werkzaamheden starten op 30 septem ber en duren tot en met 11 oktober. Tijdens de werkzaamheden is het fietspad afgesloten en geldt een omlei dingsroute door de Noorderneg. Fietsen zonder hobbels Het asfaltfietspad wordt vervangen door rode betonplaten. Veelvuldig herstel van scheuren of het opnieuw leggen van tegels of asfalt is dan niet meer nodig. Het nieuwe fietspad gaat minimaal 60 jaar lang mee en is daarmee duurzaam en voordelig in onderhoud. Meer informatie Hebt u nog vragen, dan kunt u contact opnemen met: werkvoorbereider Wouter Ettema, telefoon 088-909 7850 of e-mail: wouterettema@debuch.nl wegbeheerder René Scheffer, telefoon 088-909 7651 of e-mail: renescheffer@debuch.nl Posterieure overeenkomst Groeneweg 1a (Zuiderloo) Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maakt bekend dat op 11 september jl. een posterieure overeenkomst is gesloten tussen de gemeente en de grondeigenaren van de locatie aan de Groeneweg 1a te Heiloo. In de pos terieure overeenkomst zijn afspraken vastgelegd over opstalontwikkeling, planologie en de exploitatiebijdrage. De posterieure overeenkomst heeft betrekking op de ontwikkeling van één woning binnen het onherroepelijk bestemmingsplan Zuiderloo. Er wordt geen openbare ruimte aangelegd. Een beschrijving van de inhoud van de posterieure overeenkomst ligt vanaf 26 september 2019 gedurende zes weken ter inzage op het gemeentehuis van de gemeente Heiloo. Tegen de over eenkomst kunnen geen zienswijzen of bezwaren worden ingediend. Omgevingsvergunningen Ontvangen aanvragen Zanderslootweg 7; verande ren woning (vervangen deur naar een raam 1e verdieping) (WAB01901504); Westerweg 268; vergroten woning (gevelopbouw linker dakvlak) (WAB01901508); Trompenburg 45; plaatsen dakka pel (voorgevel) (WABO1901512); Melcolaan 41; verbreden uitweg (WABO1901513); Burenweg 8; plaatsen twee dakkapellen (zijdakvlakken) (WABO1901524). Verleende vergunningen brandveilig gebruik Boekenstein 47; het brandveilig gebruiken van Willibrordusschool (WAB01800109). Verleende vergunningen Runxputteweg 24; wijzigen gebruik bedrijfswoning naar burgerwoning (WABO1901367); Zomerlinde 16; vergroten schuur (WABO1901217); Commandeurslaan 9; veranderen entree en maken dakterras op de aanbouw achter (WAB01900774); Hoefcamplaan 12; plaatsen dakka pel (achterzijde) (WABO1901429); Zuidergeeststraat 1; vergroten dak kapellen (WABO1901288). U kunt tegen deze besluiten bezwaar maken. Zie daarvoor de tekst 'Bezwaar maken'. Als een besluit rechtstreeks gevol gen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaar schrift zet u uw naam, adres en handtekening, datum, omschrijving van het besluit en reden waarom u het niet eens bent met het besluit. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft geno men: burgemeester of burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. U kunt de besluiten vinden op officielebekendmakingen. nl/gemeenteblad Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. HEILOO - Vanaf volgend jaar ontvangt u geen bericht meer van de gemeente over de gemeentelijke belastingen, maar van Cocensus. Zij verzorgen vanaf 1 januari 2020 de heffing en invordering van alle gemeentelijke belastingen, zoals de ozb, toeristenbelasting, graf- en begraafrechten en rioolheffing. Ook kunt u bij Cocensus terecht met uw vragen en eventuele bezwaren. Cocensus is een gemeenschap pelijke regeling. Met de komst van Heiloo, Castricum en Uitgeest nemen 14 Noord-Hollandse gemeenten deel aan deze rege ling. Ook de gemeenten Bergen, Haarlem, Heerhugowaard, Langedijk, Beverwijk en Alkmaar maken gebruik van de diensten van Cocensus. Efficiënter werken Algemeen directeur van de werk organisatie BUCH, Ron Suanet, legt uit wat de voordelen zijn van deze regeling. "We kunnen in dit samen werkingsverband de kwaliteit en continuïteit van de werkprocessen beter garanderen. Ons team belas tingen heeft lang gedraaid met een minimum aan capaciteit. Dit maakte belangrijke processen kwetsbaar, maai' meer mensen aannemen werd te duur. Binnen het samenwerkings verband kan door de bundeling van krachten efficiënter gewerkt worden en is de continuïteit van de bezetting altijd gewaarborgd. De drie gemeenten volgen hierbij hun BUCH-partner Bergen." Ervaring gaat niet verloren De huidige medewerkers van de BUCH die het werk nu doen, gaan mee naar Cocensus. De kwaliteit die binnen de gemeente is opge daan gaat dus niet verloren maar wordt verder ingezet bij Cocensus. Het beleid blijft gewoon bij de gemeente. De gemeenteraad blijft dus eindverantwoordelijk voor het vaststellen van de belastingen in de eigen gemeente. De gemeenteraden zijn ook unaniem tot het besluit gekomen om aan te sluiten bij Cocensus.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 11