Nel Haenen en Ina Bruin exposeren Lokale kunstenaars exposeren in De Trog De Boekelermeer Heiloo twee nieuwe ondernemingen rijker 13 Heiloo door met Brick en Brack UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 2019 HEILOO - Vanaf donderdag 5 september tot en met zondag 25 november wordt door Galerie de Buitenkans een expositie geor ganiseerd met werken van Jan Willem Bregman, Mek Morsch en Adriaan Berkhout in De Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo. De Trog is geopend van donderdag tot en met zondagmiddag van 12.00 tot en met 17.00 uur. Zie ook www.de-buitenkans.org Adriaan Berkhout Adriaan Berkhout (1945) uit Heiloo is een pure autodidact. Hij volgt de ideeën die spontaan in hem opkomen tijdens het tekenproces. Hij werkt voornamelijk met inkt in combinatie met houtskool en krijt, die samenkomen in een vrij strak lij- nenpatroon. Zo ontstaat er in aller lei variaties een bijna surrealistisch portret. In zijn werk is de verbeel ding een figurant, een voorbijganger die verbazing en verrassing wekt. Het is de eenvoud die een vleugje van melancholie achterlaat. Jan Willem Bregman Jan Willem Bregman (1982) uit Limmen groeide op met graffiti. Tegenwoordig werkt hij graag over bestaande schilderijen, die hij recy clet tot een nieuw doek. Wat begint met beschikbaar materiaal uit de kringloopwinkel, krijgt een tweede leven door aan de slag te gaan met verf, stiften en creditcards. Met zijn abstracte en eigenzinnige kunst hoopt hij de verbeelding te trigge- ren. Maar het voornaamste is het plezier in het doen. Mek Morsch Niek Morsch (1943) is geboren en getogen in Heiloo. Hij draait al onge veer 45 jaar hout. Hij heeft het zich zelf aangeleerd, want er waren geen cursussen voor. Het hout komt van kappen en snoeien. Resthout dat van bedrijven komt is ook welkom. Hij vindt het leuk om met verschil lende kleuren te werken. Als het een opdracht is heb je niet de vrije hand om te bepalen wat het object wordt. Kijk en geniet van de voorwerpen die Niek tentoonstelt. Het hout waarvan Mek Morsch zijn objecten draait komt van kappen en snoeien. Aangeleverde foto Ina en Nel ontwerpen samen schilderijen van stof en andere materialen. Aangeleverde foto HEILOO - Ina Bruin en Nel Haenen ontwerpen sinds 2017 samen schilderijen van stof en andere materialen. Tijdens het samenwerken inspireren en adviseren zij elkaar op creatief gebied vanuit hun verschillende achtergrond. De basis bestaat uit keramiek, quilten, artquilten, tekenen en schilderen. Wanneer het schilderij klaar is wordt het ingelijst in een passe-partout. Dit geeft een verras send en vrolijk resultaat. Behalve stof gebruiken Nel en Ina zijde, voile, tule en andere materialen. De natuur is hun grote inspiratiebron! Naast de schilderijen exposeert Ina in de vitrine met keramiek. Nel en Ina exposeren nog tot 1 november in het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2 in Heiloo. HEILOO - Op De Boekelermeer Heiloo is volop bedrijvigheid. De afgelopen maanden hebben twee ondernemers een over eenkomst ondertekend met de gemeente Heiloo. Medio 2020 vestigt J. Ham Transport zich aan De Droogmakerij en richt Havikshorst twee bedrijfsunits op. Met de komst van beide ondernemingen is het aandeel in de eerste drie fasen van bedrij venterrein De Boekelermeer Heiloo voor circa driekwart gevuld. Jos Ham keert terug op oude grond J. Ham Internationaal Transport B.V. verhuist in 2020 van Uitgeest naar De Boekelermeer Heiloo. De bereikbaarheid van het bedrijven terrein en de klanten zijn doorslag gevend geweest om zich te vestigen in de Boekelermeer. Bijzonder is dat Jos Ham terugkeert naar oude grond. "Mijn vader had vroeger, op precies dezelfde plek, een veeteelt bedrijf." Bedrijfsunits Havikshorst Heiloo In het voorjaar van 2020 ver rijzen er twee bedrijfsunits van Havikshorst Heiloo aan De Droogmakerij. Op donderdag 22 augustus tekenden Kees Havik en Piet Reijne samen met wethouder Fred Dellemijn de officiële docu menten. "We hebben gekozen voor De Boekelermeer, omdat het een mooi bedrijventerrein is. Van de gemeente Heiloo kregen we de ruimte om iets neer te zetten naar onze eigen wensen en behoeften en die van onze klanten," aldus de heer Havik. Het merendeel van de bedrijfsunits is verkocht. Bedrijven die zich gaan vestigen zijn veelal bouwgerelateerde bedrijven en groothandels. De start van de bouw is begin november dit jaar. Boekelermeerwaarde Bedrijventerrein De Boeke lermeer Heiloo is een duurzaam bedrijventerrein met ruime ves tigingsmogelijkheden. Bedrijven creëren er een eigen pand op maat, mede door de mogelijkheid van flexibele kavelgrootte. Er is vol doende groen en het terrein is ruim opgezet. Doordat het zo groen is, is het een inspirerende en gewilde plek om te ondernemen. HEILOO - Onze namen zijn Thomas en Nan. Wij zijn door heel Heiloo gegaan met Brick en Brack, twee legopoppetjes. We heb ben bij het putje van Willibrordus een foto gemaakt en bij het gemeentehuis. Groeten van Thomas en Nan (10 jaar en 8 jaar). Aangeleverde foto Jos en Greta Ham van J. Ham Transport en Fred Dellemijn, wethouder gemeente Heiloo, tijdens de ondertekening van de overeenkomst. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13