Don Frederik: natte voeten en flamenco Aftrap Limmen Cultuur seizoen 2019 - 2020 Open dag Manege de Hoef REGIO 17 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Ontspannen afslanken met Easyslim Jonge Redders Jubileumeditie Amakloop in Akersloot UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 2019 LIMMEN - Veel mensen willen afslanken, maar dat valt vaak niet mee in het drukke leven van alledag. Werk, thuis, kinderen, sport, hobby's en sociale verplichtingen bepalen vaak ook wat we eten. Even een snelle hap of gemaksvoeding. Goed eten en drinken schiet er dan vaak al snel bij in. Veel afslankmethodes bieden vaak maar een zeer tijdelijke oplossing en houden het jojo-effect in stand. Dat het anders kan bewijzen de afslankstu- dio's van Easyslim.nu. De studio's van Easyslim.nu werken met een geavanceerd apparaat dat werkt met ultrasound en elektrostimulatie. De ultrasound techniek zorgt ervoor dat vet uit de vetcel gaat en via het lymfestelsel het lichaam ver laat. Tegelijkertijd worden, met elektrostimulatie, de spieren getraind. Dit gebeurt terwijl de klant ontspannen en comfortabel op een behandeltafel ligt. Een behandeling duurt ongeveer een uurtje en is geheel pijnloos en veilig. Zien wat wij voor u kunnen betekenen'? Bel of app voor een intake en proefbehandeling, nu van 89,- voor 49,-. Bel 06-85852603, of mail naar limmen@easyslim.nu. Ook kunt u via www.easyslim.nu online een afspraak maken voor een intake en proefbehandeling. EGMOND AAN ZEE - In een waterrijk land als Nederland is het goed leren zwemmen van groot belang. Niet alleen om zelf plezier in het water te kun nen beleven, maar ook om jezelf te kunnen redden in een noodsituatie. Sinds 2017 werkt de Egmondse reddingsbrigade met de diplomalijn Jonge Redders. Tijdens de opleiding Jonge Redders gaan de kinderen op een uitdagende en speelse manier leren hoe zij zichzelf en anderen kunnen red den, maai' ook hoe zij met de risico's van water kunnen omgaan. De kin deren leren nog beter zwemmen, werken aan hun conditie en ontwikkelen vaardigheden die nodig zijn om zichzelf en anderen te kunnen redden. Bij deze diplomalijn wordt gewerkt met moderne reddingsmaterialen zoals het rescueboard, de rescuetube en de werpzak. Iedereen lifeguard Met het Jonge Redderprogramma willen we zoveel mogelijk kinderen enthousiast maken voor het werk van een lifeguard. Een veilig leerklimaat waarin je wordt uitgedaagd en waarin je fouten mag maken is voor ons hierbij een belangrijke voorwaarde. Wil je lifeguard worden dan kun je een proefles volgen. Deze proefles kun je alleen volgen als je in 2010 of daarvoor bent geboren. Voor deze proefles dien je je aan te melden via www.reddingsbrigade.info/gratis-proefles. De opleiding wordt gegeven in zwembad De Hout op donderdagavond van 18.00 tot 18.45 uur en 18.45 tot 19.30 uur. Afhankelijk van je leeftijd en diploma wordt je ingedeeld. Vanuit Egmond aan Zee en Egmond aan den Hoef rijdt er een bus naar het zwem bad in Alkmaar en weer retour. In het jaar- datje 14 wordt ga je op je ook op het strand trainen. Voor meer informatie kunt u terecht bij Annika de Boer, oto.opleiden@reddingsbrigade.info AKERSLOOT - De Amakloop is als trimloop al jaren een begrip in en rondom Akersloot. Dit jaar vindt op zondag 29 september alweer de 35ste editie plaats. Er is een trimloop over 5,10 en 15 km, die start bij de handbalkantine aan de Boschweg 3 te Akersloot. De start van alle drie de afstanden is om 11.00 uur. Voor de eerste drie op iedere afstand zijn leuke prijzen beschikbaar gesteld door trouwe sponsoren vanuit de lokale middenstand. De jeugd t/m 8 jaar loopt de 1/2 mijl (805 meter) en de oudere jeugd (t/m 13 jaar) loopt de hele mijl (1610 meter). De halve mijl start om 10.00 uur en de hele mijl om ca. 10.15 uur. De jeugd krijgt na afloop een medaille en maakt kans op prijzen in de verloting. Vanwege het jubileum is er na afloop voor iedereen een feestelijke traktatie! Inschrijven kan op zondag 30 september vanaf 09.00 uur in de kantine van handbalvereniging Meervogels aan de Boschweg 3 te Akersloot en kost 5. Voorinschrijving is mogelijk via www.inschrijven.nl en kost 4. Deelname voor de jeugd is gratis! Voor verdere informatie kunt u terecht op www.amakakersloot.nl ALKMAAR - Op 4 oktober, een paar dagen voor het Alkmaars Ontzet, gaat 'Don Frederik' in première, de nieuwe voor stelling van Theaterproductie Vrij Zijn. Dat gebeurt in het eigen Vrij Zijn Theater aan de Madame Curiestraat in Oudorp. Het theatergebouw viert dit jaar zijn eerste lustrum. In die vijf jaar is de voormalige bedrijfshal omgetoverd tot een sfeervolle en inspirerende speelplek. Dit jubileum maakt deze nieuwe voorstelling dan ook tot een extra feestelijke gebeurtenis. Don Frederik grijpt terug op de allereerste productie van Vrij Zijn in 2012. Die voorstelling, 'Vriendschap', ging over het beleg en het ontzet van Alkmaar, vooral gezien vanuit het Alkmaars per spectief. Nu grijpt artistiek leider Anderson Farah naar een ander perspectief, namelijk dat van de Spanjaarden: de bezetters en uit eindelijke verliezers. De Spaanse troepen die onder leiding van Don Frederik, ver van huis en haard, vooral natte voeten kregen tijdens het Beleg van Alkmaar-. Aan bijna elk verhaal zit immers ook een andere kant. Waren de Spanjaarden echt zo harteloos en genadeloos? Heimwee en verdriet vanwege het gemis van hun dierbaren waren er immers ook. En hoe gingen ze daar mee om? Don Frederik is geen strikt his torisch stuk, wel een wervelende aaneenschakeling van dans, de gepassioneerde flamenco dit keer, zang, licht en natuurlijk ook weer de paarden! Fysiek theater in al zijn aspecten. Nieuwsgierig? De première is data, tijden en tickets ga je naar vrijdag 4 oktober. Voor alle speel- www.VrijZijntheater.nl In 'Don Frederik' wordt teruggekeken naar het perspectief van de Spanjaarden. Foto: Rein Schouten LIMMEN - Vrijdag 27 septem ber om 20.00 uur wordt voor de 45e keer het nieuwe seizoen van Limmen Cultuur geopend, onder auspiciën van bestuursleden van het eerste uur Will Kroone en Jan Admiraal. Zij geven een korte terugblik en kunnen sma kelijk vertellen over de eerste momenten van Limmen Cultuur. Na deze terugblik heeft Limmen Cultuur het Ampzing Genootschap uitgenodigd om te komen spre ken, spelen en zingen in onze eigen moerstaal. Zij hebben niets tegen andere talen zolang zij en wij er maar geen last van hebben. De oor sprong van het Genootschap ligt bij Samuel Ampzing. Hij was een Haarlemse dominee, schrijver, dich ter en historicus. Hij ergerde zich groen en geel aan het gebruik van Latijnse en Franse leenwoorden in de Nederlandse taal. Sinds 1998 is Ampzing terug, in de vorm van het Genootschap, om op lichtzinnige wijze te strijden tegen het onno dig gebruik van de Engelse taal. Zij bestaan niet alleen uit taalpuristen, maar vooral uit liefhebbers van de Nederlandse taal. Het gaat een hele bijzondere avond worden. Allereerst het 45e seizoen, een mijlpaal, dat wordt verwoord door bestuursleden van het eerste uur. Daarna het Ampzing Genootschap. Voor meer informatie, tijden en toegangsprijzen, kijk op de site www.limmencultuur.nl of bel met 06-10417163. EGMOND AAN DEN HOEF - Kom met het hele gezin naar de open dag van Manege de Hoef en maak kennis met de paarden sport. Op zondag 29 september opent de manege van 13.00 tot 16.00 uur haar deuren om iedereen kennis te laten maken met het bedrijf en de paardensport. Tijdens de open dag kunnen kinderen meedoen aan een workshop grondwerk behen digheid of zelf ponyrijden in de overdekte rijhallen. In de stallen kunnen pony's verzorgd worden tij dens 'pimp je pony' en in de kantine worden paardentaarten gemaakt en hoefijzers versierd. Ook kun je een lootje kopen waarmee je kans maakt op mooie prijzen! Manege de Hoef aan de Herenweg 130 in Egmond aan den Hoef biedt lessen voor jong (6+) en oud, begin ner en gevorderd. Kom langs en ontdek of paardrijden ook iets voor jou is! Is paardrijden ook iets voor jou? Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 17