Showhero in De Beun Laat je verrassen! t Verdrietige update over Elisah 10 VKAGEN AAN... >7 1 MAMIE-JJOBÉ VAN LEEUWEN-OUD 3 Brandwonden Stichting zoekt nieuwe collectanten! Vervolg van de voorpagina: INGEZONDEN BRIEF Telefooncirkel UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 2019 HEILOO - Op vrijdag 4 oktober staat Showhero weer in Theater De Beun, waar ze mensen met een beperking laten schitteren in een unieke zang- en spelshow. Maurice van der Poll en Lucas Bugter uit Heiloo organiseerden negen jaar geleden voor de eerste keer een theatershow voor men sen met een beperking om ze de dag van hun leven te geven. Met spelvarianten tussen de optredens door ontstaan er elk jaar weer unie ke momenten, in het vertrouwde Showhero-jasje. Een showcombinatie van Holland's Got Talent en Ik Hou Van Holland zorgt ervoor dat zowel de deelnemers als het publiek met een lach op het gezicht Theater De Beun verlaten. "We hebben weer allemaal nieuwe deelnemers die staan te springen om mee te doen," vertelt Lucas. Deze nieuwe optredens zullen worden aangekondigd door Maurice en beoordeeld door de vaste vak kundige jury, waaronder onze eigen burgemeester Hans Romeyn. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos "TP" offset rotatiepers, de milieu- f vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. di. wo. do. vr. 09.00 - 17.00 uur 09.00 -17.00 uur GESLOTEN 09.00 -12.00 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Op zaterdag 21 september wist Showhero nog een onvergete lijke show neer te zetten in de Cultuurkoepel, waar deelnemers en bekende artiesten als Ali B, Jan Smit en Sanne Mallant de sterren van de hemel zongen. En laat nou iemand van die show ook aanwezig zijn in De Beun.Wie dat is? Laatje verrassen, vrijdag 4 oktober om 19.00 uur in Theater De Beun! Kaarten a 12,50 zijn te bestellen via www.showhero.nl Tijdens een van de eerdere edities van Showhero beleefde deel neemster Danique een mooie avond. Foto: Daan Kouijzer HEILOO - De landelijke collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting vindt dit jaar plaats van 6 tot en met 12 oktober 2019. Het motto dit jaar is 'Geef om een littekenvrije toekomst'. Om te onderzoe ken hoe brandwonden het beste en snelste kunnen genezen, is heel veel geld nodig. Heiloo kan altijd nieuwe collectanten gebruiken. Voelt u zich aangesproken, neemt u dan gerust contact met ons op. U kunt bellen naar Martin Vogelsangs, 072-5338645/06M4568785 of mail naar martin.j.g@kpnplanet.nl Overlijden aan de gevolgen van complicaties De verzekering kent dit behan- deltraject niet en daarom wordt het niet vergoed. De totale kosten bedragen 80.000 euro en als de fami lie van Elisah dit niet snel bij elkaar krijgt dan zal hun dierbare dochter en zus steeds slechter worden en uiteindelijk aan de gevolgen van de complicaties komen te overlijden. De moeder van Elisah is wan hopig. Ze doet daarom weer een hartenkreet want ze wil haar doch ter niet kwijt en gunt haar een nor maal leven. "Ten eerste zijn we blij dat ze de stamcelbehandeling in Duitsland niet heeft ondergaan, dat zou volledig misgegaan zijn. We zijn vorig jaar een doneeractie begon nen maar er was 'gelukkig' nog niet genoeg geld ingezameld. Nu laten we de doneeractie doorlopen om Elisah's operatie in Barcelona te kunnen bekostigen. We hopen echt dat dit gaat lukken want ik kan het leed van mijn dochter niet meer aanzien," aldus de verdrietige moe der. Meer infonnatie over Elisah en haar verschrikkelijke dagelijkse strijd kunt u vinden op de website: www.saveelisahslife.com. U kunt doneren via www.doneeractie.nl/ save-elisah-39-s-life/-29325 of recht streeks via bankrekeningnummer NL72ABNA0822587491 t.n.v. E. Binnewijzend. Tekst: Margreeth Anema Volg de Uitkijkpost ook op :wj Elisah op haar 27ste en Elisah nu. Foto: site doneeractie/save-elisah-39-s-life/-29325 Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijkpost.nl. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben in Amsterdam geboren maar heb daar maar een paar jaar gewoond. Ons gezin belandde destijds al vrij snel in Heiloo en daar woon ik met mijn eigen gezin nog steeds met heel veel plezier. Vroeger wilde ik altijd docent worden en na 38 jaar ben ik dat nog steeds. Eerst op basisscholen, maar nu ook in combinatie met volwassenen. 2. Waarvoor wil je vechten? Ik vecht voor verbinding. Hoe mooi is het als anderstalige cursis ten meedoen aan Nederlandse gebruiken en activiteiten. Integre ren gaat het makkelijkst als je welkom bent. 3. Wat is je grootste angst? De verharding van de maatschappij ten opzichte van bepaalde doelgroepen. 4. Hoe werk je mee aan een betere wereld? Ik probeer verbinding te creëren door initiatieven te ontwikkelen waarbij anderstaligen in contact komen met Nederlandse mensen en wij van elkaar kunnen leren. Bijvoorbeeld een ouderkamer opzetten, een NT2-school realiseren, cursisten meenemen naar activiteiten in de buurt, de kunstroute laten zien, op herdenkings momenten attenderen, samen gaan eten bij de vredesmaaltijd in het Willibrordushuis en ze meenemen naar de bloembollendagen in Limmen. 5. De persoonlijke vraag van Paul Warren: "Waar haal jij jouw ambitie en energie vandaan voor al je werk met vluchtelingen?" Door mijn hart te volgen. Het werken als NT2-docent met vluchte lingen, kleuters en volwassenen geeft mij energie, brengt mij geluk, zorgt voor verbinding en verrijkt mijn wereld. Ik geef de tien vragen door aan Bassarn Sabbagh. Mijn persoonlijke vraag aan Bassam is: "Waf vind jij van Nederland en waar haal je de kracht vandaan om zolang op gezinshereniging te wachten?" Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitkijkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. HEILOO - Half negen 's ochtends. De telefoon rinkelt. Ik neem op. "Goedemorgen! Alles oké?" En ook nog iets gezelligs. En ik bel door. Met een nog slaperige stem wordt opgenomen: "Goedemorgen, ik ben er..." Al vier jaar ben ik lid van de telefooncirkel en ik was er blij mee. Het dage lijks contact geeft vertrouwen en de zekerheid dat ik even gehoord wordt. En nu is plotsklaps het einde aangekondigd. Het vertrouwde gerinkel om half negen stopt. Niemand die 's morgens even goedemorgen tegen me zegt. De redenen voor het opheffen van de cirkel zijn begrijpelijk. Mij rest nu alleen nog een alternatief te zoeken. Maar vooral ook om de vrijwilli gers te bedanken. Alle mensen die door hun inzet zeven dagen in de week de zorg voor de cirkel op zich namen. De vrijwilligers die elke keer hoop ten dat alles weer goed zou gaan. De spanning blijft tot het laatste telefoon tje. Dan is het rond en kunnen zij gerust de eigen dag weer invullen. Alle vrijwilligers van harte bedankt. Bedankt voor de geruststelling die de cirkel mij en mijn medegebruikers elke dag gaf. Elfl Greijer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3