Heiloo voor Elkaar gaat voor gezond Workshop Israëlisch in Heiloo Appeltaart smaakt nog beter als je het samen eet! -Jf Reünie St. Jan Mavo examenjaren 1976 1977 •v, 9 1^. 'Versier je fiets'-dag' op de Willibrordschool rt FY ÈP Brandweer in beeld UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 2019 HEILOO - Vorige week dins dagavond organiseerde vrjjwil- ligersgroep Heiloo voor Elkaar een informatieavond over zorg en gezondheid. Dit deed ze in samenwerking met de bibli otheek. Heiloo voor Elkaar ondersteunt statushouders in Heiloo, oftewel vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Jaap van der Dussen, voormalig huisarts in Limmen, presenteerde de avond. Hij verwelkomde een volle zaal. Opvallend was het grote aantal jongeren. In zijn presentatie stond Van der Dussen eerst stil bij vaccina tie, hygiëne en het nut van sport, groente, fruit en tandenpoetsen. Ook zwangerschap kwam aan de orde en het voorkomen daarvan. Bovendien hebben de aanwezigen inzicht gekregen in wat ze kunnen doen bij ziekte en ongeval: van twee paracetamol tot en met het bellen van 112. Daarna werd door iedereen een quizvragenformulier ingevuld. De motivatie hiervoor was groot, ook omdat er leuke prijzen waren. Na de pauze werden de quizvra- gen met aandacht besproken en ging Jaap in op persoonlijke vragen. Verder schonk hij aandacht aan de nieuwe wet op orgaandonatie. Een groot aantal statushouders is mos lim. Met een voorlichtingsfilmpje over islam en orgaandonatie kregen ze een duidelijke uitleg. De Koran blijkt geen orgaandonatie te ver bieden, maar gaat uit van het prin cipe dat wie een mens redt, de hele mensheid redt. De avond werd besloten met de prijsuitreiking van de quiz. De aanwezigen gaven de spreker het cijfer 10. HEILOO - Zondagmiddag 15 september heeft internationale dansgroep Pridini uit Heiloo in samenwerking met Igram uit Castricum en Gaida uit Bergen een workshop Israëlisch geor ganiseerd. Hiervoor kwam de docent Shmulik naar De Strandwal in Heiloo. Op het ogenblik vervult hij een functie als ambassadeur van de Israëlische cultuur in Connecticut in de VS. Shmulik geeft over de hele wereld workshops, van Japan tot Europa en Noord- en Zuid- Amerika. Het was heel bijzonder dat hij in Heiloo les wilde geven. De opkomst was groot: vanuit heel Nederland kwamen de dansers. Men leerde dansen die Shmulik zelf had gemaakt. Tussendoor vertelde hij veel over de houding en de pas sen, en dat zijn inspiratie hiervoor het leven zelf is. De muziek hierbij is modern Israëlisch, maar niet de populaire versie. De leuke dansmid- dag was een groot succes. HEILOO - Van 1 tot en met 8 oktober is het de Week tegen Eenzaamheid. Een week om extra aandacht te schenken aan het probleem eenzaamheid. Dit jaar met appeltaart! Heb jij een leuke activiteit of idee in deze week waarbij een appeltaart samen gedeeld kan worden? Laat het ons weten! Bij diverse bakkers in Heiloo ontvang je korting bij aankoop van een appelgebakje of appeltaart, zodat je die kunt delen met: - opa, omdat oma er niet meer is; -je klasgenootje omdat hij vorig jaar is blijven zitten; - de buurvrouw die alleen is; - een collega die ziek is; - elkaar, gewoon omdat het gezelli ger is dan alleen. Op de website van Een tegen Eenzaamheid (eentegeneenzaam- heid.nl) vind je verschillende voor beelden van activiteiten in het land. Meer initiatieven in Heiloo: 1 oktober: Sportspreekuur in Herberg Jan: 'Door bewegen meer sociale contacten'; 2 oktober: Bijeenkomst 'Signaleren en omgaan met eenzaamheid', www. wij willigersacademienl In het Trefpunt: Sociaal team Heiloo trakteert op koffie met appeltaart om 10.00 uur; 4 oktober: Diner Nationale Ouderendag (aanmelden verplicht); 5 oktober: Woonmarkt vanaf je 60ste; maak kennis met je (nieuwe) buren; 7 oktober: Vrijwilligers van Stichting Trefpunt die zich inzetten tegen een zaamheid worden getrakteerd op appeltaart. Hoe kan jij helpen? Wil jij een initiatief starten tegen eenzaamheid? Wij denken graag mee over de mogelijkheden. We zijn bereikbaar per e-mail via info@ steunpunteenzaamheid.nl 0 1 Samen appeltaart eten is leuker dan alleen. Foto: Pixabay HEILOO - Op donderdag 19 september mochten de leerlingen van de Willibrordschool met een versierd vervoermiddel op school komen. Op het plein was een parcours uitgezet. Er was een jury aanwezig die alles uitgebreid bekeek. Aan het einde van de dag werd een aantal kinderen beloond met een oorkonde voor de mooiste fiets. Natuurlijk had iedereen zijn best gedaan. Alle kinderen kregen een sleutelhanger als beloning. De 'versier je fiets'-dag was de opening van het schoolthema. De komende weken gaan de kinderen veel leren en ontdekken over verkeer en vervoer. Dat wordt leuk leren. Aangeleverde foto HEILOO - Bijna 16 jaar terug, op 1 november 2003, was de 1ste reünie van de examenjaren 1976 en 1977 van de St. Jan Mavo uit Heiloo. Nu is het de hoogste tijd voor editie nummer 2, die wordt gehouden op zaterdag 16 november 2019. Er zijn al veel reacties binnen, maar nog niet van iedereen. En het is natuurlijk het leukst als iedereen erbij is. De organisatie probeert iedereen via de mail of per post te bereiken, maar de score zal niet 100% zijn. Daarom ook deze uitno diging via Uitkijkpost. Mochten we je niet kunnen bereiken via mail of post dan is deze uitnodiging voor jou. De uitnodiging geldt voor alle leerlingen en leraren/leraressen van de examenjaren 1976 en 1977. Aanmelden kan bij J.P. Ruis via het e-maüadres info@jeepeeadministra- ties.nl. Iedereen die wel een uitnodi ging heeft ontvangen: zegt het voort, zegt het voort! De organisatie hoopt net als de vorige keer te worden overstelpt met reacties en heeft er ontzettend veel zin in. Dus meld je snel aan als je dat nog niet hebt gedaan. HEILOO - Aan de Kanaalweg in Heiloo vatte donderdagavond 19 september een grote stapel stro vlam. In eerste instantie wilde de brandweer de brand gecontroleerd laten uitbranden. Uiteindelijk werd echter besloten het stro met een kraan uit elkaar te halen en de brand te blussen. De brand is prachtig in beeld gebracht op deze foto. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9